Powered by Wetter2.com
January 16, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Logitech MX Master 3” apžvalga: Produktyvumo svajonė

“Logitech” pelės pasižymi ergonomiškumu ir naudingomis į produktyvumą orientuotomis funkcijomis, o “MX Master 3” pelės tai vainikuoja.

100 JAV dolerių kainuojančioje “Logitech MX Master 3” pelėje yra ne tik daugybė kitų mygtukų, bet ir “Logitech” firminės funkcijos, tokios kaip laisvo slinkimo ratukas ir horizontalaus slinkimo ratukas.

MX Master 3 atrodo labai panašus į ankstesnės kartos modelį, tad ar jis siūlo pakankamai, kad pateisintų didesnę kainą? Sužinokime tai mūsų “Logitech MX Master 3” apžvalgoje.

“Logitech MX Master 3”: ką turėtumėte žinoti

“MX Master 3” yra aukštos klasės, ergonomiška pelė, skirta produktyviam naudojimui.

“MX Master 3” yra populiariosios “MX Master 2S”, kurios dizainas ir funkcijų rinkinys buvo panašus, tęsinys. Šioje kartoje “Logitech” pritaikė USB-C įkrovimą ir išsaugojo greito įkrovimo technologiją iš “MX Master 2S”, reklamuodama 70 dienų baterijos veikimą nuo pilno įkrovimo ir tris valandas naudojimo nuo įkrovimo minutės.

Galite naudoti komplekte esantį unifikuotą imtuvą, kad prisijungtumėte prie kompiuterio, arba perjungti į “Bluetooth” režimą, kad prisijungtumėte prie iki dviejų kitų kompiuterių ir perjungtumėte tarp jų naudodami apačioje esantį mygtuką.

MX Master 3 galima įsigyti juodos arba pilkos spalvos.

Kuo ji gera?

Kaip ir ankstesnių “MX Master” serijos pelių atveju, ergonomika yra puiki. Surinkimo kokybė yra puiki – matinis minkšto lietimo plastikas, sklandūs ir tikslūs slinkimo ratukai, tvirti, bet tylūs jungikliai.

Pelė yra palankesnė laikyti delnu, bet kadangi esu linkęs ją laikyti pirštais, nesvarbu, kokią pelę naudoju, galiu patvirtinti, kad pelę patogu laikyti ir pirštais.

“Logitech Options” programoje, skirtoje “Windows” / “Mac”, galima pritaikyti viską – nuo rodyklės jautrumo, gestais valdomų sparčiųjų klavišų iki “Smart Shift” jautrumo, t. y. kaip stipriai reikia spausti slinkimo ratuką, kad pereitumėte iš “ratchet” režimo į laisvo slinkimo režimą. Praktiškai “Smart Shift” veikia gerai ir greitai, ypač nustačius pageidaujamą jautrumą. Šią technologiją buvo patogu naudoti slenkant per ilgus dokumentus, bandant patekti į tam tikrą tinklalapio vietą ir net rašant šį įrašą – nes rašant yra ką slinkti.

Bendrovė “Logitech” šiek tiek pakeitė slinkimo ratuko technologiją – dabar naudojamas magnetinis mechanizmas, pavadintas “MagSpeed”, kad būtų įjungtas slinkimo efektas. Ankstesnėse kartose tas pats efektas buvo pasiekiamas naudojant mechaninius kontaktus. Dėl šios naujos technologijos fiksuotas slinkimas išlieka labai apčiuopiamas ir apibrėžtas, o perėjus į laisvo slinkimo režimą labai lengva greitai slinkti daug eilučių.

Šone sumontuotas horizontalus slinkimo ratukas veikia žiniatinklio naršyklėse, skaičiuoklių programose, tokiose kaip “Excel” ir “Google Sheets”, ir kūrybinėse programose, tokiose kaip “Adobe Lightroom”, kad būtų galima tiksliai reguliuoti slankiklius. Tačiau mano “Lightroom” bandymų metu horizontalusis ratukas veikė vienais slankikliais, bet neveikė kitais.

Į “Logitech” perkeltas ir nykščio atramos mygtukas, naudojamas tokiems gestams, kaip perjungimas tarp virtualių darbalaukių ir neseniai naudotų failų atidarymas. Programoje “Options” šiam mygtukui galima priskirti daugelį kitų veiksmų.

Dar vienas didelis “Logitech” įrankių hitas jau kurį laiką yra “Flow”, įtrauktas į “Logitech” parinktis. Ši funkcija leidžia naudoti tą pačią pelę ir (arba) suderinamą klaviatūrą keliuose kompiuteriuose.

Nustatyti “Flow” gana paprasta. Įjungus “Flow” abu mano įrenginiai surado vienas kitą. Po to perjungimas tarp kompiuterių yra toks pat, kaip ir prijungus antrąjį ekraną. Naudojant “Flow” taip pat galima belaidžiu būdu perduoti failus tarp prijungtų įrenginių. Atliekant bandymus su staliniu kompiuteriu ir “Dell XPS 13”, tai veikė nepriekaištingai – 200 MB failą iš vieno įrenginio į kitą galėjau nukopijuoti maždaug per minutę. Neatrodo, kad perduodant failų dydžiai būtų apriboti, tačiau akivaizdu, kad kuo didesnis failas, tuo daugiau laiko tai užtruks.

Kokie minusai?

“MX Master 3” retai suteikia blogos patirties, tačiau nė vienas produktas nėra tobulas.

Nors “MX Master 3” yra šiek tiek lengvesnė už savo pirmtakę, nepavadinčiau jos pakankamai lengva, kad ją būtų galima naudoti žaidimams, kur lengvesnė pelė reiškia greitesnę reakciją ir taiklumą. Palyginimui, mano asmeninė pelė “Corsair Dark Core RGB” yra maždaug 10 g lengvesnė už “MX Master 3”, ir skirtumas pastebimas. Šis svoris labai patogus bendram naudojimui ir produktyvumui, tačiau žaidžiant tokį svorį vilkti šiek tiek nepatogu.

Be to, minėtąjį nykščio atramos mygtuką gali būti šiek tiek nepatogu paspausti, priklausomai nuo to, kaip laikote pelę. Jis yra tiesiai po viduriniuoju nykščio sąnariu, kai pelę laikote delnu. Norėdamas jį naudoti, visada turėdavau šiek tiek pakeisti rankos padėtį. Tačiau tai neturėtų kelti problemų naudotojams, kurie pelę nuolat laiko delnu.

Ar verta pirkti?

“Logitech” atliko puikų darbą, sukurdama pelę su lengvai naudojamomis funkcijomis, kurios iš tikrųjų yra naudingos ir puikiai tinka produktyvumui. Nors tai nėra naujas technologinis atradimas, joje įdiegta daug sveikintinų patobulinimų, palyginti su ankstesnės kartos pele, todėl galiu drąsiai rekomenduoti “MX Master 3” dėl jos ergonomikos ir universalių funkcijų rinkinio.

“Master 3” visais atžvilgiais geresnė lyginant su “MX Master 2S”, įskaitant mygtukų atgal ir pirmyn išdėstymą, šiek tiek lengviau paspaudžiamas gestų mygtukas ir sklandžiau naudojami slinkties ratukai. Tačiau galima teigti, kad verta pirkti ankstesnę iteraciją, 2S, kuri kainuoja tik 60 JAV dolerių, palyginti su 100 JAV dolerių kainuojančia “Master 3”. Tikėtina, kad kai kam tai bus naudinga, tačiau brandžiausia “Logitech” aukščiausios klasės versija yra “MX Master 3”.

Ši pelė yra puikus pasirinkimas žmonėms kurių darbo įrankis yra kompiuteris. Tačiau tiems kurie kompiuteriu tik pramogauja, galima rasti ir žymiai pigesnių pelių.