Per pastaruosius kelerius metus DJI sparčiai kilo aukščiau už daugumą kitų dronų gamintojų, tačiau nėra abejonių, kad pastaruoju metu ji patyrė tam tikrų sukrėtimų. Dėl pandemijos dauguma mūsų liko namuose, o JAV 2020 m. pabaigoje įtraukė bendrovę į juodąjį sąrašą, todėl dronų karaliui šie metai buvo sudėtingi. Taigi ar vis dar tinkamas metas įsigyti DJI droną?
Prieš atsakydami į šį klausimą, turite apsvarstyti keletą dalykų, ir mes juos visus aptarėme toliau pateiktame vadove. Be DJI politinių sunkumų JAV, dar prisideda padidėjusi “Autel” ir “Skydio” konkurencija, taip pat naujausi DJI asortimento pokyčiai – nauji modeliai.
Tai reiškia, kad sprendimas, ar pirkti DJI droną, labai priklausys nuo jūsų biudžeto ir nuo to, kokio tipo nuotraukas ar vaizdo įrašus norite filmuoti. Tačiau nesvarbu, ar ieškote pirmojo drono, ar vis dar svarstote apie pažangesnius modelius, pavyzdžiui, DJI Phantom 4 Pro V2.0, mūsų patarimai padės jums priimti teisingą sprendimą.
KAS NUTIKO SU “DJI” DRONAIS JAV?
DJI neseniai Jungtinėse Valstijose susidūrė su JAV prekybos departamento pasipriešinimu. 2020 m. gruodžio 18 d. bendrovė buvo įtraukta į JAV “juodąjį sąrašą” kartu su kitomis Kinijos bendrovėmis, tokiomis kaip “Huawei”, kuri į šį sąrašą buvo įtraukta 2019 m.
Šis prekybos juodasis sąrašas nereiškia, kad DJI uždrausta pardavinėti dronus JAV. Jis tiesiog reiškia, kad šiuo metu DJI ribojama galimybė naudotis JAV technologijomis ir komponentais. Nors ilgainiui tai gali turėti įtakos produktų kūrimui ir prieigai prie tiekimo grandinių, šiuo metu šis sprendimas neturi tiesioginio poveikio JAV dronų pirkėjams. DJI gaminius vis dar galima pirkti, parduoti ir naudoti JAV.
Taigi, kodėl DJI buvo įtraukta į sąrašą? JAV vyriausybė konkrečiai nenurodė, kodėl DJI buvo įtraukta į šį sąrašą, tačiau atskleidė, kodėl keturios bendrovės (įskaitant DJI) buvo įtrauktos į juodąjį sąrašą. Tarp šių priežasčių buvo “palengvinimas eksportuoti iš Kinijos prekes, kurios padeda represiniams režimams visame pasaulyje” ir “sudarymas sąlygų plataus masto žmogaus teisių pažeidimams Kinijoje piktnaudžiaujant genetinių duomenų rinkimu ir analize arba aukštųjų technologijų stebėjimu”.
Žinoma, DJI paneigė šiuos kaltinimus ir nėra jokių įrodymų, kad DJI dronai būtų dalyvavę šioje veikloje ar kada nors naudoję kenkėjišką kodą. 2021 m. birželį Pentagonas taip pat leido naudoti du DJI modelius, teigdamas, kad juos “rekomenduojama naudoti vyriausybinėms įstaigoms ir pajėgoms, dirbančioms su JAV tarnybomis”.
Taigi, esant dabartinei padėčiai, mes vis dar labai džiaugiamės galėdami rekomenduoti DJI dronus. Kaip rodo naujausia Pentagono ataskaita, mažai tikėtina, kad JAV uždraus prekiauti šiais dronais savo šalyje – ir nepaisant incidento, analitikų “Drone Industry Insights” duomenimis, DJI išlieka bene populiariausias dronų prekės ženklas JAV, užimantis palyginti nepakitusią 76,1 % rinkos dalį.
AR TINKAMAS LAIKAS PIRKTI “DJI” DRONĄ?
Per pastaruosius metus DJI išleido keletą dronų, kurie atitinka daugumos žmonių poreikius, todėl, nors yra keletas išimčių (apie jas kalbėsime toliau), dabar tikrai yra geras metas įsigyti DJI droną. Nesvarbu, ar ieškote kompaktiško ir lengvo modelio, drono su 1 colio jutikliu, ar net įtraukiančios FPV (First Person View) dronų patirties, naujausi DJI leidiniai apskritai tęsia gerų dronų seriją.
DJI Air 2S (viršuje) ir DJI Mini 2 yra ypač puikūs dronai, kuriais gali naudotis dauguma žmonių. Toliau esančiame skyriuje juos apžvelgsime šiek tiek išsamiau. Tačiau kalbant apie DJI Mavic 2 Pro ir DJI Phantom 4 Pro V2.0, kurie yra senesni modeliai, galite rasti geresnių alternatyvų DJI gamoje arba iš konkurentų.
Autel EVO II galima įsigyti su trimis skirtingomis keičiamomis kameromis, įskaitant vieną su 1 colio jutikliu ir iki 8K vaizdo įrašu, o Skydio 2 (žemiau, kuris šiuo metu parduodamas tik JAV) siūlo neįtikėtinus objekto sekimo režimus. Senesnis “Parrot Anafi” taip pat siūlo integruotą vaizdo stabilizavimą, 4K vaizdo įrašus ir sveria vos 386 g, todėl vis dar verta jį apsvarstyti, nepaisant to, kad “Parrot” pastaruoju metu dėmesį sutelkė į verslo modelius, tokius kaip “Parrot Anafi AI”.
Nors mažai tikėtina, kad per ateinančius kelis mėnesius sulauksime didelių neseniai išleistų dronų kainų sumažėjimų, gali būti verta palaukti Juodojo penktadienio išpardavimų, jei ieškote šiek tiek senesnio modelio (pavyzdžiui, DJI Mavic Mini arba DJI Mavic Air 2) ir labai neskubate.
Juodojo penktadienio išpardavimai greičiausiai prasidės lapkričio 26 d., o praėjusiais metais matėme keletą gerų nuolaidų, įskaitant nuolaidas DJI Mavic 2 Zoom, DJI Mavic Air Fly More Combo, DJI Mavic Air Fly More Combo ir Autel Evo II Plus.
KURIE “DJI” DRONAI YRA GERIAUSI?
Tinkamo drono pasirinkimas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant kainą, funkcijas, dydį ir svorį. Tačiau, kad ir kokie būtų jūsų poreikiai ir biudžetas, mūsų du mėgstamiausi DJI dronai – DJI Mini 2 ir DJI Air 2S – beveik neabejotinai atitiks daugumą reikalavimų, nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs dronų pilotas.
DJI Mini 2 (viršuje) yra mažiausias ir lengviausias dronas, sveriantis vos 249 g ir pakankamai mažas, kad sulankstytas tilptų delne. Su 12 MP 1/2,3 colio CMOS jutikliu ir galimybe filmuoti neapdorotais, JPEG ir 4K vaizdo įrašais iki 30 kadrų per sekundę sparta, “Mini 2” yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems ir tiems, kuriems reikia neįtikėtinai mažo drono.
Išleistas 2020 m. lapkritį, jis taip pat vargu ar greitai bus pakeistas. Tačiau jei jums nereikia 4K vaizdo įrašo, verta apsvarstyti DJI Mavic Mini, kuris taip pat patogiai veikia su trečiųjų šalių programėlėmis, pavyzdžiui, Litchi, suteikiančiomis papildomų funkcijų, pavyzdžiui, objekto sekimo funkciją.
Jei turite šiek tiek daugiau lėšų ir norite universalaus įrenginio, galinčio fiksuoti profesionalios kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus, tuomet “DJI Air 2S” (aukščiau) yra beveik tobulas pasirinkimas – šiuo metu jis yra mūsų geriausias dronas.
DJI pavyko sutalpinti 20 MP 1 colio jutiklį į itin nešiojamą droną, kuris sveria vos 595 g. Galimybė fotografuoti neapdorotai, JPEG formatu ir filmuoti iki 5,4K/30p arba 4K/60p raiška – tai nešiojamasis dronas, kuris tikrai gali tikti profesionaliam darbui. Air 2S buvo išleistas 2021 m. balandį, taigi jis dar kurį laiką bus aktualus, o jo kaina – 899 svarai sterlingų / 999 JAV doleriai. Vis dėlto, jei galite sau leisti daugiau, rekomenduotume įsigyti “Fly More Bundle” (1299 JAV dolerių / 1169 svarų sterlingų.
Be šių dviejų populiariausių dronų, taip pat svarstytume DJI Mavic Air 2 (aukščiau), ypač jei pamatysite, kad jam taikoma nuolaida, palyginti su pradine 799 USD / 769 GBP kaina. Šis “DJI Air 2S” pirmtakas turi mažesnį 48 MP 1/2 colio jutiklį, tačiau dėl puikios 4K/60p vaizdo kokybės ir “Ocusync 2.0” ryšio yra gana panašus į savo naujesnį giminaitį.
KAIP DĖL “DJI MAVIC PRO 3”?
Akylesni skaitytojai pastebės, kad aukščiau esančiame skyriuje nepaminėjome “DJI Mavic 2 Pro”, nors tai vis dar yra pavyzdinis “Mavic” modelis su 20 MP 1 colio CMOS jutikliu, reguliuojama diafragma ir galimybe filmuoti neapdorotas nuotraukas bei 4K/30p vaizdo įrašus. Tačiau paprasčiausiai jis artėja prie savo produktų ciklo pabaigos, todėl labai laukiama DJI Mavic 3 Pro anonso.
Gandai apie “Mavic 3 Pro” (arba galbūt “DJI Pro 3”) dar labai ankstyvi, tačiau jau sudarėme pageidavimų sąrašą, kuriame – vaizdo raiškos padidinimas ir naujas išmanusis valdiklis. Nors 8K vaizdo įrašas būtų prasmingas kitam DJI “Pro” modeliui, turint omenyje, kad “Air 2S” maksimali raiška yra 5,4K, vargu ar tai bus įmanoma su mažesniu nei “Four Thirds” jutikliu, kuris tikrai nėra suderinamas su “Mavic 2 Pro” dydžio dronu.
Nors kol kas visa tai tėra spėlionės, buvo vienas nutekinimas, kuris leidžia manyti, kad DJI užpatentavo naują droną su dviem žemyn nukreiptais ir dviem aukštyn nukreiptais varikliais. Jei šis patentas yra skirtas “Mavic Pro 3”, tai neabejotinai nustatytų įdomią naują “Pro” modelių dizaino kryptį ateityje.
Šuolis, padarytas nuo originalaus Mavic Pro iki Pro 2, buvo didelis, todėl lūkesčiai dėl trečiosios Mavic Pro linijos iteracijos yra dideli.
“DJI” BEPILOČIAI ORLAIVIAI 2021 M.: VERDIKTAS
Nors DJI metai buvo sunkūs, šis Kinijos prekės ženklas išlieka populiariausiu dronų gamintoju JAV ir visame pasaulyje – ir ne veltui. Pasirodė sveikintina konkurencija iš tokių gamintojų kaip “Autel”, “Hubsan” ir “Skydio”, ir mes tikimės, kad ji tęsis. Tačiau pastarasis gamintojas neseniai buvo priverstas pakelti “Skydio 2” dronų kainas dėl pasaulinio mikroschemų trūkumo ir vis dar yra prieinamas tik JAV (nepaisant ilgamečių pažadų “netrukus” plėstis tarptautiniu mastu).
Nepaisant politinių nesutarimų, ir toliau mielai rekomenduojame DJI dronus, o du modeliai, kurie tikrai išsiskiria, yra DJI Air 2S (skirtas aistringiems mėgėjams ir profesionalams) ir DJI Mini 2 (skirtas pradedantiesiems). Šie dronai tebėra pirmaujantys savo klasėje, nors tai pasakytina ne apie visus DJI dronus – neseniai pasirodęs DJI FPV yra įdomus, bet su trūkumais, o DJI Mavic 2 Pro buvo veiksmingai išstumtas iš kovos su DJI Air 2S (nebent jums tikrai reikia drono su kintama diafragma).
Be abejo, gali būti, kad dėl pasaulinio mikroschemų trūkumo bus nukeltos ir tolesnių naujų DJI modelių, pavyzdžiui, gandų apie DJI Mavic 3 Pro, išleidimo datos, todėl DJI planai likusiems 2021 m. lieka neaiškūs. Tačiau jei renkatės droną su kamera, ypač pradinio ar vidutinio lygio kainų kategorijos droną, dabartiniai DJI pasiūlymai neabejotinai turėtų būti jūsų sąrašo viršuje.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas