Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Pigių telefonų rinkoje šiuo metu vyksta tyli revoliucija

Prieš kelerius metus net ir geriausi pigūs telefonai buvo utilitarūs prietaisai su daugybe kompromisų, ir nors šiandien, jei žinote, kur ieškoti, galite įsigyti puikų biudžetinį telefoną, geriausia dar tik laukia.

Vienas didžiausių kompromisų buvo susijęs su našumu, nes pigesni telefonai buvo pastebimai lėtesni nei vidutinės klasės konkurentai, kai naršant po meniu ar programėles jie buvo lėtesni. Turėdavote kurį laiką laukti, kol įkraunama socialinės medijos programa, arba, perbraukus iš vieno puslapio į kitą, sėdėti ir žiūrėti, kol animacija užsikirsdavo.

Tačiau 2021 m. pradžioje kažkas pasikeitė. Viskas prasidėjo nuo technologijų bendrovės, apie kurią galbūt nesate girdėję, pranešimo, tačiau jis gali lemti visišką pigių telefonų rinkos pertvarką.

“Snapdragon

Sausio 19 d. “Qualcomm” – bendrovė, kuri gamina daugumos telefonų flagmanų procesorius – savo tinklaraščio įraše pristatė naują mikroschemų rinkinį “Snapdragon 870”. 800 serija yra aukščiausios klasės “Qualcomm” linija, siūlanti galingus mikroschemų rinkinius, tačiau kiekvienais metais paprastai pristatomas tik vienas modelis (neįskaitant patobulintų to originalo versijų). 2021 m. tai buvo “Snapdragon 888”, kurį matėme “Xiaomi Mi 11”, “OnePlus 9” ir kituose modeliuose.

Šio antrojo mikroschemų rinkinio – 870 – “prasmė” nebuvo iš karto aiški. Iš esmės tai buvo patobulinta 2020 m. “Snapdragon 865” versija, kuri buvo naudojama tų metų flagmanuose. Tačiau 870 nėra toks galingas kaip 888, todėl jo svarba iš pradžių buvo neaiški.

Pradiniame pranešime “Motorola”, “Oppo”, “OnePlus” ir “Xiaomi” paskelbė, kad naudos mikroschemų rinkinį būsimuose telefonuose, tačiau jų pateiktose rekomendacijose buvo daug rinkodaros žargono, be jokios tikros prasmės. Šimtai žodžių taip ir nepaaiškino, kokia yra “Snapdragon 870” prasmė.

Turėjome laukti, kol “Motorola” mums tai paaiškins.

HELLO MOTO

Pirmą kartą “Snapdragon 870” pasirodė “Motorola Edge S” – jei nesate girdėję apie šį telefoną, tai suprantama, nes šis pavadinimas buvo naudojamas tik Kinijoje. Kitur prietaisas buvo žinomas kaip “Moto G100”.

Populiarios ir nebrangios “Motorola” “Moto G” serijos telefonų gretose niekada nebuvo galingų telefonų – kadangi tai biudžetiniai įrenginiai, tai tikrai nestebina – ir kaip apžvalgininkui yra standartas išbandyti vieną iš jų tikintis pigaus ir linksmo įrenginio. Taip nebuvo “Moto G100” atveju.

Telefono apžvalgoje teigėme, kad “Moto G100 pats savaime yra gana puikus telefonas”, ir gyrėme, kad dėl mikroschemų rinkinio telefonas “puikiai tinka žaidimams, nes daug sklandžiau ir aukštesniais grafikos nustatymais paleidžia žaidimus nei daugelis konkurentų, net palyginti aukštos klasės žaidimus”.

Buvome nustebę, kad tokią apdorojimo galią radome biudžetiniame telefone, nes toks našumas paprastai būdingas tik aukščiausio lygio ir brangiausiems flagmanams. Ir tada pasirodė daugiau “Snapdragon 870” telefonų.

Vivo ir Mi

Nuo “Moto G100” pasirodė dar keli išmanieji telefonai su “Snapdragon 870”, įskaitant biudžetinius įrenginius. Šį mikroschemų rinkinį naudojo “OnePlus 9R”, “Black Shark 4”, “Vivo X60” serija, “Xiaomi Poco F3” ir kiti.

Norėdami suteikti tam tikrą kontekstą, koks galingas yra mikroschemų rinkinys, galime kreiptis į “Geekbench” – populiarią lyginamųjų testų svetainę, kurią naudojame savo apžvalgoms. Lygindami kelių branduolių rezultatus matome, kad šie nebrangūs telefonai įveikė atstumą tarp to, ko galima tikėtis iš biudžetinio telefono, ir to, ką paprastai matome aukščiausios klasės telefonuose.

Paprastai biudžetinių telefonų, kuriuose naudojamas “Snapdragon 600” ar 700 serijos lustų rinkinys arba lygiavertis “MediaTek” lustų rinkinys, kelių branduolių rezultatas lyginamajame teste yra vidutiniškai 1000 taškų. Pavyzdžiui, vidutinės klasės “Motorola Edge” gavo 1732, o “Xiaomi Poco X3 NFC” – 1799.

Palyginkite su flagmanais – “Snapdragon 888” telefonai, tokie kaip “Xiaomi Mi 11”, “OnePlus 9” ir “Nubia Red Magic 6”, gavo atitinkamai 3 569, 3 654 ir 3 606. Tai yra maždaug dvigubai daugiau nei vidutinės klasės telefonų rezultatai.

Taigi, kaip atrodo “Snapdragon 870”? Mūsų bandymų metu “Moto G100” gavo 2875, “Poco F3” – 3369, o “Vivo X60 Pro” – 3381 – tai visai nedaug atsilieka nuo “Snapdragon 888” (na, išskyrus “Moto” telefoną).

Turėkite omenyje, kad, esant šiems aukščiausio lygio rodikliams, dešimčių ar net šimtų dalių svyravimai pastebimai nesiskiria nuo telefono. Žaidimas bus žaidžiamas identiškai, o vaizdo ar nuotraukų atvaizdavimas skirsis tik milisekundėmis. Taigi visais atžvilgiais “Snapdragon 870” atitinka 888 naudotojo patirties požiūriu.

Qualcomm atpigino procesorius

Bene didžiausias tokių telefonų kaip “Moto G100” ir “Poco F3” pardavimo privalumas yra kaina – jie nekainuoja milžiniškų “Xiaomi”, “OnePlus” ar “Samsung” flagmanų sumų, o jų kainos yra tokios, kad juos lengva įsigyti vidutiniam vartotojui.

Dėl “Snapdragon 870” didelio našumo išmanieji telefonai iš tiesų tampa prieinama technologija, todėl kiekvienas gali mėgautis sparčiais žaidimais, greita navigacija ir galingais nuotraukų bei vaizdo įrašų redagavimo įrankiais.

Taigi, praėjus pusmečiui nuo “Snapdragon 870” pasirodymo, pagaliau galime pasakyti, kokia yra jo “esmė” – tai nebrangi alternatyva aukščiausios klasės “Snapdragon 888”, kuris suteikia panašią galią, bet leidžia bendrovėms išlaikyti mažesnes telefonų kainas.

Vos prieš metus mintis apie itin galingą telefoną, kuris neištuštintų banko sąskaitos, būtų buvusi neįsivaizduojama. Dabar tai realybė, o ateityje, tikėkimės, tai bus įprastas dalykas.

Revoliucija bus telefonuose

Šiuo metu rinkoje yra tik keli “Snapdragon 870” telefonai, tačiau vis daugiau gamintojų skelbia apie įrenginius su šiuo procesoriumi.

Tiesą sakant, dabar jį naudoja ir kai kurie aukščiausios klasės telefonai – “Black Shark 4” naudoja jį, nors “Black Shark 3” naudojo savo metu aukščiausios klasės mikroschemų rinkinį, o “Vivo X60” serija naudoja 870 nepaisant aukščiausios kainos.

Tačiau būtent prieinamų telefonų rinkoje “Snapdragon 870” naudojimas yra įdomus, nes jis pirkėjams siūlo puikų kainos ir kokybės santykį. Logiška, kad “Motorola” ir “Xiaomi” jį naudotų, nes jie yra du geriausi pigių telefonų rinkos žaidėjai, taip pat norėtume, kad jį naudotų “Realme” ir galbūt “HMD Global” (“Nokia” telefonų gamintojai).

Galbūt “Snapdragon 870” pasirodymas daugeliui telefonų gerbėjų praslydo pro akis – procesoriai nėra tokie efektingi kaip įmantrios kameros ar milžiniški didelės raiškos ekranai – tačiau tai gali būti reikšmingas pokytis.

Išmaniųjų telefonų ateitis yra paslaptis, tačiau dėl “Snapdragon 870” aukščiausia apdorojimo galia tapo daug prieinamesnė, todėl logiška, kad tai tęsis ir ateinančiais metais. Tikėkimės, kad netrukus kiekvienas naujas telefonas, nesvarbu, kiek už jį mokėsite, bus skaičiavimo galingumas.