Powered by Wetter2.com
January 17, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Valve” pristatė “Steam Deck” – 400 JAV dolerių kainuojantį nešiojamąjį žaidimų kompiuterį

Gegužę pasirodžius gandams, “Valve” oficialiai paskelbė apie “Steam Deck” – nešiojamąjį žaidimų kompiuterį, kuris pasirodys vėliau šiais metais. IGN turi išskirtinę “Steam Deck” praktinę apžvalgą, kuri yra šio mėnesio “IGN First” dalis, taip pat “Valve” DUK apie šį įrenginį, čia pateikiama svarbiausia informacija.

Steam Deck yra panašus į šiek tiek didesnį Nintendo Switch, tačiau turi visaverčio žaidimų kompiuterio galimybes. Jame veikia modifikuota “Valve” “SteamOS” versija, papildyta nauja į konsolę panašia sąsaja, skirta lengvai naršyti “Steam” parduotuvėje ir “Steam” bibliotekoje, tačiau taip pat suteikiama prieiga prie neriboto kompiuterio darbalaukio, kuriame galima įdiegti bet kokias trečiųjų šalių programas (įskaitant ne “Steam” žaidimus ar paleidimo programas).

Kalbant apie aparatinę įrangą, “Steam Deck” turi 7 colių, 1280×800 taškų raiškos, 60 Hz LCD ekraną, specialų AMD APU su 4 branduolių, 8 gijų CPU, suporuotą su 8 RDNA 2 skaičiavimo vienetais GPU, ir 16 GB LPDDR5 RAM. Praktiškai tai reiškia, kad jis yra gerokai stipresnis už “Switch”, todėl gali įspūdingai gerai paleisti šiuolaikinius žaidimus – kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad galėjau žaisti “Jedi Fallen Order” “Steam” platformoje “High” grafikos nustatymais be jokių problemų. Jis netgi gali sustabdyti paleistus žaidimus kaip konsolė, o “Valve” sako, kad iš tikrųjų siekiama suteikti žaidėjams prieigą prie visos “Steam” bibliotekos keliaujant.

Kad tai būtų galima geriau padaryti, abiejose ekrano pusėse esančio valdiklio sąrankoje yra visi mygtukai, trigeriai ir pilno dydžio vairalazdės, kurių galima tikėtis iš modernaus žaidimų pulto, ir dar daugiau. Lazdelės iš tikrųjų yra talpinės, t. y. jos gali nustatyti, kada ant jų padėtas nykštys, o po kiekviena jų yra nedidelis takelis, kurį galima naudoti pelės įvestims. Galinėje “Steam Deck” dalyje taip pat yra keturi mygtukai, kuriuos galima priskirti savo nuožiūra, o ekranas yra kelių įvesčių jutiklinis ekranas.

Be to, “Steam Deck” palaiko “Bluetooth” ryšį su bet kokiu įrenginiu, kurį galite prijungti prie įprasto kompiuterio (įskaitant ausines, pvz., “Apple AirPods”). Jį taip pat galima prijungti prie išorinio ekrano, pelės ir klaviatūros, jei norite jį naudoti kaip tradicinį kompiuterį. Nors “Valve” oficialų doką pardavinės atskirai, bet kuris trečiosios šalies USB-C adapteris turėtų veikti lygiai taip pat gerai – o tie, kurie tiesiog nori, kad patirtis būtų artimesnė įprastam delniniam kompiuteriui ar konsolei, gali visiškai ignoruoti kompiuterinius aspektus.

Kalbant apie pardavimą, “Steam Deck” bus galima įsigyti trijų skirtingų modelių – tačiau svarbu tai, kad vienintelis esminis skirtumas tarp jų bus atminties dydis ir greitis, o jų grafinės galimybės bus identiškos. Bazinė versija kainuos 399 dolerius ir turės 64 GB atmintį, vėliau bus siūlomas 529 dolerių modelis su 256 GB ir galiausiai 649 dolerių versija, kuri turės 512 GB ir nuo atspindžių apsaugančią stiklo ekrano apdailą. Pastarieji du “Steam Decks” įrenginiai taip pat turės spartesnius NVMe SSD diskus, o visi trys įrenginiai leis įdiegti ir žaisti žaidimus iš “Micro SD” kortelės ir taip dar labiau išplėsti saugyklos talpą.

“Steam Deck” kol kas neturi konkrečios išleidimo datos, tačiau šiuo metu numatyta, kad ji bus pristatyta 2021 m. atostogų metu, o “Valve” prezidentas Gabe’as Newellas “IGN” sakė, kad pasiekti šias kainas buvo “skausminga”, bet “labai svarbu”. Artimiausiu metu bus įdiegta išankstinių užsakymų rezervavimo sistema, kuria Valve siekia išvengti chaoso ir nenuspėjamumo, būdingo pastarųjų konsolių pristatymams, o prie visų trijų kainų taip pat bus pridedamas specialiai pritaikytas dėklas.

Kitą mėnesį turėsime daug daugiau informacijos apie “Steam Deck”, kuri bus “IGN First” reportažo dalis. Jei turite klausimą, į kurį čia nebuvo atsakyta, galite susipažinti su “Valve” DUK apie “Steam Deck”.