Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Tecno Phantom X” apžvalga

“Tecno” yra vienas iš prekės ženklų, kuriuos Kinijos telefonų gamintojas “Transsion” naudoja savo užjūrio rinkose, ypač Afrikoje.

Bendrovė perėmė savo Phantom liniją ir paskyrė ją savo pavyzdine produktų linija, kuria siekiama pasiekti net naujas rinkas, pavyzdžiui, Turkiją. Taigi savo esme jis neturi daug bendro su anksčiau Tecno išleistais Phantom įrenginiais, tokiais kaip Phantom 9.

Bendrovė ką tik atsiuntė mums apžvelgti pirmąjį naujosios serijos prietaisą – Phantom X. Jis yra aukščiausios klasės, kiek tai susiję su Tecno portfeliu, tačiau žodį “flagmanas” čia vartokite gana atsargiai.

“Phantom X” yra šiek tiek patobulinta “Tecno Camon 17 Pro” versija. “Phantom” LCD ekranas pakeistas AMOLED, be to, jame siūlomas profesionalesnis kameros rinkinys, tačiau abu prietaisus maitina tas pats “MediaTek G95”.

Tačiau nespręskite apie jį vien pagal mikroschemų rinkinį. Phantom X siūlo aukščiausio lygio funkcijas, kurios padidina prietaiso vertę. Žymiausia iš jų – 50 MP pagrindinis jutiklis (toks pat, kaip ir “vivo X60 Pro+”), kuriam padeda tinkama 13 MP teleobjektyvo kamera (2x priartinimas) ir 8 MP ultraplačiajuostis įrenginys su automatiniu fokusavimu. Nebuvo pamiršta ir asmenukių pusė, todėl gana didelėje skylėje priekyje yra didžiulė 48 MP pagrindinė kamera ir 8 MP ultraplačiajuostė, skirta asmenukėms.

Parametrai:

  • Korpusas: 163,5×73,8×8,7 mm, 201 g; Stiklinis priekis, stiklinė nugarėlė (Gorilla Glass 5).
  • Ekranas: 6,70″ “Super AMOLED”, 90 Hz, 1080×2340 px skiriamoji geba, 19,5:9 kraštinių santykis, 385 ppi.
  • Mikroschemų rinkinys: Chipsetas: “Mediatek Helio G95” (12 nm): Aštuonių branduolių (2×2,05 GHz “Cortex-A76” ir 6×2,0 GHz “Cortex-A55”); “Mali-G76 MC4”.
  • Atmintis: 256 GB 8 GB RAM; “microSD” kortelės lizdas.
  • Operacinė sistema / programinė įranga: Android 11, HIOS 7.6.
  • Galinė kamera: Plačiakampis (pagrindinis): 50 MP, f/1,9, 1/1,3″, 1,2 µm, Dual Pixel PDAF, lazerinis AF; teleobjektyvas: 13 MP, f/2,45, 50 mm, PDAF, 2x optinis priartinimas; itin plataus kampo: 8 MP, f/2,25, 120˚, 1/4,0″, 1,12 µm, AF.
  • Priekinė kamera: Itin plataus kampo: 8 MP, f/2.2, 105˚, 1/4.0″, 1.12µm; itin plataus kampo: 8 MP, f/2.2, 105˚, 1/4.0″, 1.12µm.
  • Vaizdo įrašymas: Galinis fotoaparatas: 4K@30/60fps, 1080p@30fps; priekinė kamera: 4K@30/60fps, 1080p@30fps; priekinė kamera: 1080p@30fps.
  • Akumuliatorius: 4700 mAh; greitasis įkrovimas 33 W, 70 % per 30 min.
  • Įvairūs priedai: Pirštų atspaudų skaitytuvas (po ekranu, optinis); FM radijas; 3,5 mm lizdas.

Be kamerų, prietaisas turi didelį, išlenktą 6,7 colio OLED skydelį, kuriuo galima didžiuotis. Jis gali pasigirti 90 Hz atnaujinimo dažniu ir pilna DCI-P3 spalvų gama. Ir, žinoma, po juo įrengtas optinis pirštų atspaudų skaitytuvas.

Kitos svarbios savybės: 33 W greitasis įkrovimas, kuris per 30 minučių turėtų įkrauti 4700 mAh akumuliatorių 70 %, visavertis dviejų SIM kortelių + “microSD” kortelės lizdas ir 3,5 mm garso lizdas apačioje. Ir galiausiai, bet ne mažiau svarbu, kad “Phantom X” pasižymi gerai išbaigtu aukščiausios kokybės dizainu su raštuota stikline nugarėle, “Gorilla Glass 5” stiklu priekyje ir aliuminio rėmeliu. Tai retas atvejis, kai aukščiausios klasės savybės derinamos su vidutinės klasės SoC, kuris potencialiai gali atimti dalį pirkėjų iš didžiųjų prekės ženklų.

Vienintelis trūkumas yra tas, kad “Tecno” prekės ženklas nėra gerai įsitvirtinęs daugelyje šalių, todėl pagrindinėmis jo rinkomis išlieka Afrika ir Turkija. Kol kas nepateikta jokių išleidimo Europoje terminų.

“Tecno Phantom X” išpakavimas

Įrenginys pateikiamas didelėje juodoje dėžutėje, kurioje yra 33 W galios įkroviklis, USB-A į USB-C kabelis, skirtas duomenims perduoti ir įkrauti, apsauginis dėklas ir ausinės su 3,5 mm kištuku.

Įmonė ypatingą dėmesį skyrė dėklui, nes jis turi minkštą liesti skirtą dirbtinės odos paviršių, užtikrinantį puikų sukibimą. Tačiau jis neapjuosia šonų, todėl kraštai lieka neapsaugoti. Jis vis tiek gana elegantiškas ir beveik nepadidina telefono matmenų.

Dizainas ir ergonomika

“Tecno” neabejotinai nenusileido, kai kalbama apie surinkimo kokybę, ir pabandė išskirti savo įrenginį iš kitų, įvesdama pagrindinius dizaino pakeitimus standartinėje stiklo sumuštinio formulėje.

Labiausiai pastebimas dizaino bruožas neabejotinai būtų nugarėlė. Ji turi tekstūruotą paviršių ir (tikriausiai) yra pagaminta iš “Gorilla Glass 5” – “Tecno” to nepatvirtino.

Pati tekstūra nėra niekuo neįprasta – tai tiesiog plonos tiesios linijos, nusileidžiančios nuo prietaiso viršaus. Šis paviršius turėtų užtikrinti geresnį sukibimą ir pašalinti dėmeles.

Deja, nejaučiame saugesnio sukibimo nei įprasta stiklinė nugarėlė, tačiau pirštų atspaudai ir dėmės matomi daug mažiau. Be to, jis šiek tiek išlenktas į šoną, o tai padeda jį laikyti.

Kitas išsiskiriantis dalykas yra kameros modulis. Jis yra dviejų lygių, o viršutinis šiek tiek išsikišęs. Telefono korpusas taip pat nėra itin plonas – jo storis siekia 8,7 mm, todėl visa tai lemia gremėzdišką kameros modulį. Gausite tris kameros jutiklius kartu su didele LED blykste ir lazeriu, padedančiu automatiškai fokusuoti.

Priekinį skydelį saugo išlenktas “Gorilla Glass 5” stiklas, ir nors rėmeliai nėra patys ploniausi, kokius esame matę, jie atrodo gana simetriški. Viršutinis ir apatinis atrodo beveik identiški vienas kitam, o šoniniai šiek tiek storesni. Laimei, skydelis yra išlenktas, todėl jie neatrodo tokie dideli.

Didelė atrodo priekinių kamerų skylė. Atstumas tarp dviejų jutiklių yra gana didelis ir atima nemažą dalį ekrano. Išpjova taip pat yra šiek tiek nutolusi nuo šoninio krašto, todėl būsenos juostoje lieka mažai vietos piktogramoms ir laikrodžiui.

Šoninis rėmelis pagamintas iš anoduoto aliuminio, kuris puikiai dera su elegantiška mėlyna spalva, kuri, beje, vadinasi “Van Gogh Starry Night Blue”.

Šoninis rėmelis yra toks plonas, kad jį reikėjo praplatinti aplink mygtukus, kad jie tilptų. Kalbant apie juos, įjungimo mygtukas ir garsumo mygtukai yra išdėstyti pakankamu atstumu ir yra lengvai pasiekiami nykščiu.

Kaip minėjome, galinis skydelis pagamintas iš stiklo (tikriausiai “Gorilla Glass 5”, kaip ir priekinis).

Kalbant apie nugarėlę, štai Van Gogh Starry Night Blue šalia Monet Summer, kuris yra gerokai ryškesnis, su gaiviai atrodančiu gradientu, tinkančiu karštai vasarai, todėl ir pavadinimas toks.

Apatinė ir viršutinė rėmelio pusės yra lygios, su nuožulniais kraštais. Viršutinėje dalyje yra vietos dvigubai SIM kortelei + microSD kortelės dėklui, o apatinėje dalyje – kaip įprasta: USB-C jungtis, garsiakalbio grotelės ir 3,5 mm garso lizdas.

Apskritai, per daug nėra prie ko prikibti. Surinkimas yra aukštos kokybės ir tvirtas, yra keletas originalių dizaino sprendimų, mygtukų išdėstymas yra idealus (tas pats pasakytina apie po ekranu esantį pirštų atspaudų skaitytuvą), o raštuota nugarėlė yra sveikintina. Iš dalies primena “Huawei Mate 20 Pro”. Vienintelis dalykas, kuris atrodo šiek tiek per didelis, yra priekinėje dalyje esanti išpjova, skirta asmenukių kameroms. Suprantame, kad ji reikalinga dvigubos asmenukių kameros sąrankai, tačiau manome, kad ji galėjo būti bent šiek tiek mažesnė.

Dviguba kamera, lenktas, 90 Hz OLED ekranas

“Phantom X” ekranas yra gana puikus, kad galėtų pasigirti 300-350 eurų kaina. Jis elegantiškai išlenktas, palaiko 90 Hz atnaujinimo dažnį, turi OLED skydelį ir aukštą 19,5:9 kraštinių santykį (1080 x 2340 px skiriamoji geba). Tačiau su ekranu susidūrėme su dviem pagrindinėmis problemomis. Akivaizdžiausia iš jų yra gana didelė išpjova dviem priekinėms kameroms. Jis užima nemažai vietos ir užgriozdina būsenos juostos piktogramas. Manome, kad tarpas tarp dviejų jutiklių yra per didelis.

Ir, ko gero, didesnė problema yra didžiausias ryškumas. Atlikome įprastus bandymus, kad sužinotume, jog rankiniu režimu ekranas padidėja iki 405 nitų, o maksimalaus automatinio režimo nėra. Tai yra ryškiausias, kokį tik galėjo pasiekti skydelis, ir, atvirai kalbant, tam tikromis lauko sąlygomis to gali nepakakti.

Spalvų tikslumas taip pat nėra puikus, ir net nesinaudojant spalvų matuokliu akivaizdu, kad baltos ir pilkos spalvos yra visiškai mėlynos. Galbūt daugumai iš jūsų tai netrukdytų, bet vis tiek verta atkreipti dėmesį.

Dabar, kai kalbama apie HRR(High Refresh Rate) kontrolę, manome, kad ją reikia šiek tiek pataisyti. Palikti sistemai pačiai nuspręsti, kada perjungti 60 Hz ir 90 Hz dažnį, nėra idealu, nes tai pernelyg agresyvus energijos taupymo būdas. Beveik po kiekvienos mūsų atidarytos programos atnaujinimo dažnis sumažėdavo iki 60 Hz. Nors tai puiku žiūrint “Netflix” ar “YouTube” vaizdo įrašus, beprasmiška turėti HRR ekraną ir negalėti pasinaudoti, pavyzdžiui, “Chrome” sklandumu. Kita vertus, atnaujinimo dažnis išlieka 90 Hz visuose sisteminiuose meniu, net jei su ekranu nedirbate.

Pasirinkus iš anksto nustatytą 90 Hz dažnį, būtų užtikrintas sklandus veikimas net ir programėlėse, todėl akivaizdu, kad tai ne apribojimas, o veikiau “funkcija”. Taigi jums patiems spręsti, ar norite HRR savo programėlėse, ar mieliau taupysite šiek tiek baterijos.

Akumuliatoriaus veikimo laikas

Atrodo, kad “Phantom X”, turintis 4700 mAh akumuliatorių, yra sąrašo viršuje, kai kalbama apie ištvermę. Žinoma, telefonas aplenkia daugumą konkurentų vos keliomis valandomis, tačiau tai yra kažkas. Bendras 122 val. ištvermės rezultatas yra daugiau nei padorus.

Vis dėlto, lyginant tik ekrano įjungimo rezultatus iš interneto ir vaizdo įrašų atkūrimo testų, “Tecno Phantom X” rezultatas yra maždaug vidutinis, o tai reiškia, kad budėjimo režimo ir skambučių testų rezultatai yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys puikų rezultatą.

Įkrovimo greitis

Negalime sakyti, kad greito įkrovimo technologija yra tokia greita, kokios tikėjomės iš 33 W plytos, tačiau ji yra vidutinė ar net konkurencinga. Kaip matote iš toliau pateiktų diagramų, ji patogiai įsitaiso per vidurį tarp daugumos savo konkurentų kainų segmente. Visiškai įkrauti užtruktų beveik pusantros valandos, o per 30 minučių – nuo 0% iki 56 %. Tai gana toli nuo reklamuojamų 70 % per 30 minučių.

Per 30min nuo 0%
Nuo 0% iki 100%

“HiOS” ant “Android 11

“Tecno” ant naujausios “Android 11” operacinės sistemos naudoja savo nuosavą odą, tačiau ji nėra pernelyg sunki. Tiesą sakant, didžiąja dalimi operacinė sistema atrodo kaip įprasta, išskyrus programėlių piktogramas, sistemos piktogramas ir programėlių stalčių.

Pastarieji suskirstyti į grupes, pradedant mėgstamiausiomis arba dažniausiai naudojamomis, ir tęsiant abėcėlės tvarka.

Įdomu tai, kad programėlių stalčių galima ištraukti į viršų, tačiau jo negalima pastumti atgal – norint grįžti į pagrindinį ekraną, reikia naudoti pradžios mygtuką / gestą. Kalbant apie gestus, pagal numatytuosius nustatymus iš pagrindinio ekrano ištraukus žemyn atidaroma greitoji paieška, tačiau galite nustatyti, kad vietoj jos būtų atidarytas pranešimų šešėlis.

Be standartinių braukimo gestų, “HiOS” turi daugybę papildomų gestų. Įvairias užduotis galite priskirti perbraukimui dviem pirštais, iškišimui ar įkišimui ir t. t.

Pranešimų šešėlis yra beveik standartinis, tik piktogramos pakeistos, o viršutiniame dešiniajame kampe esančios piktogramos (įskaitant nustatymų meniu ratuko piktogramą) atrodo keistai pažįstamos. Jas naudoja ir “Xiaomi” MIUI. Tačiau bendrųjų nustatymų meniu naudojamos piktogramos ir spalvos yra visiškai nestandartinės.

Mūsų nuostabai, garso ir vibracijos submeniu yra aukščiau sąraše. Pagyrimai už tai, kad įtraukti atskiri medijos, įeinančio skambučio, pranešimų, žadintuvo ir skambučio garsumo slankikliai. Daugumoje “Android” plėvelių, įskaitant ir pagrindinę OS, pranešimų ir įeinančių skambučių garsumas yra suporuotas ir negali būti reguliuojamas atskirai. Gaila, kad nėra greito iššokančio lango, kuris leistų reguliuoti šliaužiklius skrydžio metu paspaudus garsumo mygtuką. Tačiau jūs gaunate nuorodą į garso meniu.

Mėlynosios šviesos ribojimą, nuolat įjungto ekrano nustatymą, atnaujinimo dažnio parinkimą arba “Edge” apšvietimo nustatymą pranešimams galima atlikti per ekrano submeniu. Visada įjungta funkcija siūlo platų grafikos ir laikrodžio stilių pasirinkimą. Kraštinis apšvietimas turi tik tris animacijas, tačiau jį galima suplanuoti ir jis gali veikti tik su jūsų pasirinktomis programomis, o tai tikriausiai yra svarbesnės parinktys. Keista, kad nėra jokių išankstinių spalvų nustatymų ir nėra galimybės reguliuoti spalvų temperatūrą, todėl tenka rinktis gana mėlynai baltą ir pilką spalvą.

Dvi iš svarbiausių “HiOS” funkcijų – specialus režimas vaikams ir išmanusis balso asistentas Ella. Pirmoji funkcija apriboja telefono funkcionalumą, kai jį perduodate vaikui, o antroji siekia pakeisti numatytąjį “Google” balso asistentą. Tačiau mums nepasirodė, kad “Ella” būtų išmanesnė ir nesuteikia esminio pranašumo prieš “Google” asistentą. Žinoma, galite nustatyti laikmatį, atlikti kai kurias pagrindines užduotis arba atidaryti programėlę, tačiau ji nė iš tolo neprilygsta brandžiam “Google” asistentui.

Veikimas

“Phantom X” veikia su “MediaTek Helio G95”, kuris yra 2020 m. vidutinės klasės SoC ir yra pagrįstas 2019 m. “Helio G90T”, o tai savo ruožtu reiškia, kad “G95” sukurtas 12 nm mazge. Jame naudojamas aštuonių branduolių procesorius su 2x 2,05 GHz “Cortex-A76” branduoliais, skirtais sudėtingoms skaičiavimo užduotims, ir 6x 2,0 GHz “Cortex-A55” branduoliais, užtikrinančiais energijos vartojimo efektyvumą. GPU naudojamas “Mali-G76 MC4”.

Įdomu tai, kad yra tik viena atminties konfigūracija, ir ji dosni – 8 GB RAM ir 256 GB išplečiamos vidinės atminties. 256 GB bazinės atminties suteikimas šiame kainų diapazone kelia susižavėjimą.

Tačiau kalbant apie žalią našumą, “Phantom X” atsilieka nuo konkurentų, kurie gali pasigirti galingesniais ir efektyvesniais “Snapdragon 700” serijos lustų rinkiniais.

GeekBench 5 (multi-core)
GeekBench 5 (single-core)
Antutu 8

Konkurentai

“Tecno” neabejotinai bando atkreipti dėmesį į “Phantom X”. Telefonas siūlo keletą unikalių savo kainos kategorijai savybių, iš kurių svarbiausios yra elegantiškas aukščiausios klasės dizainas su lenktu OLED skydeliu, aukštos klasės 50 MP pagrindinis jutiklis ir 2x optinio priartinimo kamera.

“Tecno” nelaimei, 300-350 eurų kainų intervalas Europoje, į kurį, atrodo, bendrovė taikosi, jau yra gana prisotintas. Įtariame, kad besivystančios Afrikos rinkos mielai apsvarstytų “Phantom X”, kai ateis laikas apsipirkti. Vis dėlto sunku įsitvirtinti kainų segmente, kuriame karaliauja tokie dideli prekių ženklai kaip “Samsung”, “Xiaomi” ir net “OnePlus” bei “Realme”.

Tačiau “Phantom X” nepasiduoda kovai, nes jis vienintelis siūlo tokį elegantišką dizainą su išlenktu ekranu (jei jums tai patinka) ir yra geriausias konkurentas, turintis didžiausią 8GB/256GB atminties/saugyklos derinį. Be to, jis puikiai ir neprilygstamai fotografuoja naktį, daugiausia dėl didelio, aukštos klasės 50 MP 1/1,3″ jutiklio. Jis tik palieka šiek tiek daugiau pageidavimų fotografuojant dienos šviesoje, tačiau tai galima lengvai optimizuoti atnaujinus programinę įrangą. Pagrindinė 48 MP pagrindinė asmenukių kamera taip pat daro puikius kadrus. Ir galiausiai, bet ne mažiau svarbu, kad ji lenkia konkurentus puikiu akumuliatoriaus veikimo laiku.

Keletas pagrindinių trūkumų neleidžia šiam telefonui skirti aukštesnio įvertinimo. Nors popieriuje 90 Hz OLED yra geras, jis neprilygsta “Redmi Note 10 Pro” ir “Poco F3” 120 Hz OLED skydeliams. Galaxy A52 ir OnePlus Nord taip pat yra apribotos 90 Hz dažniu, tačiau siūlo gerokai ryškesnius ekranus. Taip pat išmanesnį HRR valdymą. Kol esame multimedijos skyriuje, negalime nepaminėti vienintelio garsiakalbio. Dauguma panašios kainos telefonų siūlo stereo garsiakalbius.

Apskritai trūksta ir duomenų apdorojimo našumo, nes “Helio G95” tempia “Phantom X” atgal, o konkurentai naudoja kompetentingesnius “Snapdragon 720G”, 732G, 750G” ir net “Snapdragon 870” mikroschemų rinkinius.

Atmetus naktinės kameros veikimą, “Phantom X” sunkiai sekasi neatsilikti nuo konkurentų pagal bendrą kameros veikimą. Smagu, kad “Tecno” turi tikrą teleobjektyvo kamerą, tačiau “Realme 8 Pro” daro tikriausiai geresnes priartinimo nuotraukas naudodamas tik pagrindinę kamerą. Vaizdo įrašų įrašymas taip pat neatitinka standartų.

Kalbant apie programinę įrangą, tai labai subjektyvu. Vartotojai tikriausiai pirmenybę teiks labiau pripažintiems ir brandesniems “Android” apvalkalams, tokiems kaip “Samsung One UI” arba “Xiaomi” MIUI. Taip pat reikėtų atsižvelgti į “OnePlus” neapsunkinančią “OxygenOS” patirtį, nes tai yra vienas iš pagrindinių “Nord CE” pardavimo privalumų. Nėra taip, kad “Tecno” “HiOS” turėtų kokių nors vidinių problemų, tačiau ji praleidžia kai kurias pagrindines funkcijas, pavyzdžiui, spalvų korekcijos nustatymus, jai reikia geresnio HRR valdymo, o pirštų atspaudų skaitytuvo našumo optimizavimas būtų vertingas.

Apibendrinimas

Ar mums patiko “Tecno Phantom X”? Taip, tačiau, kai vertinant prietaisą turimų konkurentų kontekste, produkto rafinuotumo trūkumas trukdo. Ekranas yra geras, tačiau jam trūksta ryškumo. Jis turi 90 Hz atnaujinimo dažnį, tačiau HRR valdymą reikia optimizuoti. Kameros sąranka yra kompetentinga, tačiau pagrindinei kamerai reikia daugiau darbo, kad būtų galima daryti geresnes nuotraukas dienos šviesoje. Keista, kad naktinis veikimas toks geras. Ir galiausiai, telefone naudojamas naujausios kartos po ekranu esantis optinis pirštų atspaudų skaitytuvas, tačiau nepavyksta sužavėti atrakinimo tikslumu ir greičiu.

Atsižvelgdami į visa tai, nenorime baigti šios apžvalgos neigiama nata, todėl galime priminti, kad “Phantom X” vis dar gali užtikrinti puikų akumuliatoriaus tarnavimo laiką, greitą įkrovimą, elegantišką ir aukščiausios kokybės dizainą, puikias asmenukes, nuostabius naktinio fotografavimo įgūdžius ir dosnią 8GB/256GB atminties kombinaciją.

PLIUSAI

  • Elegantiškas, aukščiausios kokybės ir neįprastas dizainas.
  • Puikus akumuliatoriaus veikimo laikas ir greitas įkrovimas.
  • 8GB/256GB bazinės atminties konfigūracija.
  • Neprilygstamas veikimas naktį, puiki 48 MP pagrindinė asmenukių kamera, geros teleobjektyvo nuotraukos dieną.
  • Nepaisant kai kurių trūkstamų bazinių funkcijų, “HiOS” jaučiasi spartus, funkcionalus ir šiek tiek brandus.
  • “MicroSD” kortelė, 3,5 mm garso lizdas, NFC.

MINUSAI

  • Didžiausias ekrano ryškumas yra nepakankamas.
  • Pagrindinė kamera prastai apdoroja dienos šviesos spalvas.
  • Ultraplačiaekranė kamera yra prastesnė bet kokioje situacijoje.
  • Nėra stereo garsiakalbių.
  • Nors ir greitas, įkrovimas yra gerokai lėtesnis nei skelbiama.
  • Pirštų atspaudų skaitytuvo veikimas vangus.