Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

Ar žinojote, kad: Pirmasis “Samsung” išmanusis laikrodis turėjo kamerą

Pirmasis “Samsung” išmanusis laikrodis buvo netikėtas dalykas. 2013 m. IFA parodoje kartu su “Galaxy Note 3” paskelbtas “Samsung Galaxy Gear” buvo ankstyvojo išmaniųjų laikrodžių pasaulio stebuklas. Jame buvo įdiegtos funkcijos, kurių niekas nesitikėjo – tarp jų ir fotoaparatas – ir pavyko itin aukštai nustatyti išmaniųjų laikrodžių galimybių kartelę.

“Samsung Galaxy Gear” pirmiausia buvo parduodamas kaip “Galaxy Note 3” priedas. Tiesą sakant, išleidimo metu jis buvo suderinamas tik su “Note 3”. 299 JAV dolerių kainuojančiame išmaniajame laikrodyje buvo 1,63 colio AMOLED ekranas su didele 320 x 320 taškų raiška. Jį valdė 800 MHz procesorius, jame buvo 512 MB RAM ir 4 GB atminties. Laikrodis buvo prijungtas prie “Note 3” per “Bluetooth 4 Low Energy” ir turėjo tokias funkcijas, kaip akselerometrą ir giroskopą. Vidinio 315 mAh akumuliatoriaus pakako, kad vienu įkrovimu jis veiktų 24 valandas.

Ką? Fotoaparatas?

Laikrodis turėjo dvi tuo metu akis atveriančias funkcijas: kamerą ir garsiakalbį. Laikrodžio dirželyje įmontuota kamera fiksavo 1,9 MP vaizdus ir galėjo įrašyti 720p vaizdo įrašą. “Samsung” pristatė kamerą kaip galimybę, kurią galima naudoti, kai išmanusis telefonas nėra po ranka. (Ne, “Samsung” neskatino šnipinėjimo, nors kamera išmaniajame laikrodyje ir primena šnipinėjimą). Dėl 4 GB atminties vaizdo įrašai galėjo būti filmuojami ne ilgiau kaip 10 minučių. Nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė geriausiu atveju buvo abejotina, o tai nenuostabu, atsižvelgiant į tuometinius technologijos apribojimus. Be to, kadangi kamera buvo vidinė dirželio dalis, tai reiškė, kad negalima keisti dirželių.

Šiandien išmaniuosiuose laikrodžiuose gali būti įprasti garsiakalbiai, tačiau 2013 m. jų nebuvo. Garsiakalbis skleidė tik tiek garso, kad galėtumėte valdyti balso skambučius tylioje erdvėje. Gear savininkai galėjo rinkti skambučius tiesiai iš laikrodžio ir duoti komandas Samsung S Voice priemonei.

Ties galimybių riba

“Samsung Galaxy Gear” susidūrė su tam tikrais apribojimais. Pavyzdžiui, ji neturėjo “Wi-Fi”, LTE ar kito būdo savarankiškai prisijungti prie interneto. Ji buvo visiškai priklausoma nuo “Galaxy Note 3” ryšio. Įkroviklis buvo siaubingas. Jis buvo gremėzdiškas, veikiau panašus į laikrodžio spaustuką, o ne į kroviklį. Laikrodis negalėjo veikti kaip atskiras muzikos grotuvas, nors galėjo valdyti susijusio telefono muzikos programėlę.

Kalbant apie programas, telefone veikė “Google Android” operacinė sistema (dabar “Android Wear”) su didele naudotojo sąsajos perdanga. “Samsung” teigė, kad sumažino vartotojo sąsają, kad laikrodį būtų lengviau naudoti vienu pirštu, kai keliaujate. Vienas aparatūros mygtukas grąžino į pagrindinį ekraną. Joje buvo keli laikrodžio ciferblatai, taip pat paprastos programėlės, pavyzdžiui, chronometras ir žingsniamatis. Buvo galima naudotis ir kai kuriomis trečiųjų šalių programėlėmis, įskaitant “Evernote”, “eBay”, “MyFitnessPal”, “RunKeeper” ir “Tripit”. Buvo net įrankis “Rasti mano telefoną”, kuris padėjo surasti pamestą “Galaxy Note 3” – jei tik jis buvo “Bluetooth” veikimo zonoje.

Ar nuo “Galaxy Gear” buvo kokių nors išmaniųjų laikrodžių su kameromis? “Samsung” išleido “Gear 2”, kuris taip pat turėjo kamerą, tačiau tik keli pagrindiniai išmaniųjų laikrodžių gamintojai pridėjo šią technologiją į savo dėvimus įrenginius. Pavyzdžiui, fotoaparato nerasite “Apple Watch” laikrodyje. Didžioji dalis šiandien rinkoje esančių išmaniųjų laikrodžių su kameromis yra skirti vaikams, o ne rimtiems naudotojams.

Todėl “Samsung” požiūris į originalųjį “Galaxy Gear” yra iš dalies unikalus išmaniųjų laikrodžių pasaulyje.