Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Nepirkite bazinio “Steam Deck” modelio

Vakar buvo atskleistas “Steam Deck” ir jis yra stebėtinai pigus kompiuterinių žaidimų produktui. 399 JAV dolerių už nešiojamąjį žaidimų kompiuterį su 2 TFLOP GPU?. Bet, jis turi tik 64 GB eMMC? Nesvarbu.

Dabar, kai pagrindiniai kompiuteriniai žaidimai gali užimti daugiau nei 100 GB atminties, visiškai kvaila pardavinėti tokį daiktą kaip “Steam Deck”, kuriame reklamuojama, kad jame galima paleisti bet kurį “Steam” bibliotekoje esantį žaidimą, su tokia menka atmintimi.

Taigi, jei ketinate pirkti “Steam Deck”, nors 399 dolerių pradinė kaina tikriausiai yra gana patraukli, ypač atsižvelgiant į tai, kad “Switch OLED” yra tik šiek tiek pigesnis – 349 doleriai, galbūt norėsite atidėti arba pasirinkti vieną iš talpesnių versijų.

Tik “Indie” žaidimai

Vienas geriausių dalykų, susijusių su kompiuteriniais žaidimais apskritai, yra nepriklausomų žaidimų gausa, ir aš pažįstu daugybę žmonių, kurie žaidžia tik šiuos žaidimus. Tokie žaidimai kaip “Hades”, “Hollow Knight” ir “Disco Elysium” yra šių dienų asmeninių kompiuterių žaidimų gyvybinė jėga. Tačiau net jei tiesiog ieškote būdo, kaip kasdien važiuojant į darbą įveikti kelis “Dead Cells” žaidimus, 64 GB atminties užteks tik keliems žaidimams, ypač jei turite didelį AAA žaidimą, kurį norite pereiti.

Žinoma, panaši situacija yra ir su “Nintendo Switch”. Ši nešiojamoji konsolė turi dar mažiau vidinės atminties – 32 GB, tačiau ji gali kompensuoti didžiulių žaidimų diegimo reikalavimą tuo, ko negali pasiūlyti “Steam” paketas – žaidimų kasetėmis.

Savo “Nintendo Switch” vidinę atmintį kompensavau 200 GB “MicroSD” kortele, bet net ir tai nėra tiek daug atminties, kiek norėčiau. Tačiau su “Switch” tai visiškai gerai, nes didžiuosius AAA “Nintendo” žaidimus galiu tiesiog nusipirkti jų kasetę. Kai kurie iš jų bet kokiu atveju užima šiek tiek vietos įrenginyje, bet tai reiškia, kad man nereikia mokėti pinigų už brangią 512 GB “microSD” kortelę.

Taip nebus su “Steam Deck”. Jei noriu žaisti “Death Stranding” važiuodamas traukiniu, vien tik šis žaidimas užima 63 GB, o tai reiškia, kad jei perkate bazinę “Steam Deck” versiją, tiesiog negalėsite žaisti “Death Stranding”, jei neinvestuosite į “microSD” kortelę.

O jei norite žaisti ką nors panašaus į Red Dead Redemption 2? Tam reikia 120 GB, o tai yra dvigubai daugiau, nei siūlo “Steam Deck”. Net “Resident Evil Village”, kuris yra gana kuklus, kai kalbama apie AAA žaidimus, yra 28 GB, o tai yra pusė to, ką greičiausiai bus galima gauti, kai “Steam Deck” bus pristatytas su iš anksto įdiegta “SteamOS”.

Atminkite, kad operacinės sistemos užima vietos

“SteamOS” yra gana lengva operacinė sistema, ypač palyginti su “Windows 10”. Ji užims mažiau nei 10 GB visos jūsų sistemos atminties, tačiau, turint 64 GB sistemos diską, neliks daug vietos geriausiems kompiuteriniams žaidimams įdiegti.

Jei operacinė sistema ir pasirinktinė programinė įranga užima, tarkime, 8 GB atminties, vadinasi, jums liks tik 56 GB atminties. Tai tikrai nėra daug, ypač jei norite žaisti didelius kompiuterinius žaidimus.

Laimei, galite tiesiog įkišti “microSD” kortelę ir visi žaidimai iškart bus įkelti į jūsų biblioteką, tačiau tada teks susidurti su lėtu įkėlimo laiku. Ir ne tik SD kortelė jus sulėtins, bet ir pats eMMC diskas nėra toks, kokį pavadintume sparčiu.

Grįžimas prie 2015 m. saugojimo greičio

Šiuo metu eMMC saugykla gali pasiekti maždaug 400 MB/s greitį, o tai yra lėčiau nei SATA SSD, kuris gali pasiekti maždaug 500 MB/s greitį, be to, SATA SSD pagal šiuolaikinius standartus yra gana pasenę.

Antrajame “Steam Deck” kainų lygyje yra 256 GB NVMe SSD diskas, ir net lėčiausias NVMe diskas bus maždaug 5-6 kartus greitesnis už bazinio “Steam Deck” saugyklą. Mažai tikėtina, kad pastebėsite, kiek lėtesnis yra kasdienis diskas, tačiau jis lėčiau įkraus žaidimus, o jį įjungus užtruks ilgiau, net jei tai tik pora sekundžių.

Tai tikriausiai yra didžiausia žvaigždutė renkantis vieną iš modelių, o “Valve” nuopelnas, kad užsakymo puslapyje aiškiai nurodyta, jog pasirinkę vieną iš brangesnių variantų gausite greitesnę saugyklą.

Tačiau apskritai kalbant apie kompiuterius, nesvarbu, ar kalbama apie žaidimų kompiuterį, ultrabooką, ar net “Chromebook”, kuo greitesnė saugykla, tuo greičiau galėsite naudotis įrenginiu kasdien.

Pirksiu “Steam Deck”. Rašydamas šį tekstą esu atidaręs užsakymo puslapį ir laukiu, kol mygtukai taps paspaudžiami. Bet pasakysiu jums štai ką: jokiu būdu nesirenku 64 GB versijos, kaip ir jūs neturėtumėte.