Gerai, jis nėra pavadintas “MS-Linux” ar “Lindows”, tačiau “Microsoft” dabar turi savo nuosavą, bendrosios paskirties “Linux” distributyvą: “Common Base Linux” (CBL)-Mariner. Kaip ir bet kurią kitą “Linux” distribuciją, ją galite atsisiųsti ir paleisti patys. Nuostabu, ar ne? Gal kitą kartą “Microsoft” leis jums paleisti “Windows” programas “Linux” sistemoje? O, palaukite, ji jau leido!
Tai pripažins ir Linus Torvalds, “Microsoft” nebėra Linux priešas. AWS ir “Google” priešas? Galite lažintis. Bet, Linux ne.
Dėl “CBL-Mariner”. išleidimo “Microsoft” nekėlė didelio triukšmo. Ji tyliai išleido kodą į “GitHub” ir juo gali naudotis bet kas. Iš tiesų, Juan Manuel Rey, “Microsoft” vyresnysis “Azure VMware” programų vadovas, neseniai paskelbė vadovą, kaip sukurti ISO CBL-Mariner atvaizdą. Prieš tai, jei buvote “Linux” ekspertas, šiek tiek padirbėję galėjote jį paleisti, tačiau dabar, Rey dėka, tai gali padaryti kiekvienas, turintis šiek tiek “Linux” įgūdžių.
CBL-Mariner nėra Linux darbalaukis. Kaip ir “Azure Sphere”, pirmoji specializuota “Microsoft” “Linux” distribucija, naudojama kraštinių kompiuterių paslaugoms apsaugoti, tai yra serverio “Linux”.
Ši “Microsoft” prekės ženklu pažymėta “Linux” yra vidinė “Linux” distribucija. Jis skirtas “Microsoft” debesijos infrastruktūrai ir “Edge” produktams bei paslaugoms. Jos pagrindinė užduotis – užtikrinti nuoseklią “Linux” platformą šiems įrenginiams ir paslaugoms. Panašiai kaip “Fedora” yra “Red Hat”, ji padeda “Microsoft” išlaikyti naujausią “Linux” versiją.
CBL-Mariner sukurta remiantis idėja, kad debesijos ir kraštinių paslaugų poreikiams patenkinti reikia tik nedidelio bendro pagrindinių paketų rinkinio. Jei reikia daugiau, “CBL-Mariner” taip pat leidžia lengvai sluoksniuoti papildomus paketus ant bendro branduolio. Kai tai bus padaryta, jos paprasta surinkimo sistema leis lengvai kurti RPM paketus iš SPEC ir pirminių failų. Taip pat galite ją naudoti ISO arba virtualių kietųjų diskų (VHD) atvaizdams kurti.
Kaip ir reikėjo tikėtis, pagrindinė CBL-Mariner yra labai lengva “Linux”. Ją galite naudoti kaip konteinerį arba konteinerių prieglobstį. Dėl nedidelio dydžio taip pat yra minimalus atakų pavojus. Dėl to į ją taip pat lengva diegti saugumo pataisas per RPM. Jos kūrėjai ypač stengiasi, kad jos naudotojams būtų pateikiami naujausi saugumo pataisymai ir pataisos. Daugiau informacijos apie jos saugumo funkcijas rasite “CBL-Mariner” “GitHub” saugumo funkcijų sąraše.
Kaip ir bet kuri kita “Linux” distribucija, “CBL-Mariner” sukurta ant milžinų pečių. “Microsoft” kredituoja “VMware” projektą “Photon OS”, saugią “Linux”, “Fedora” projektą, “Linux from Scratch” – “Linux” kūrimo iš pirminių šaltinių vadovą, “OpenMamba” distributyvą ir, taip, net GNU ir Laisvosios programinės įrangos fondą (FSF). Žinau, kad kai kuriuos iš jūsų žeidžia tai, kad “Microsoft” pripažįsta FSF, bet dabar ne 9-asis dešimtmetis, o Stivas Balmeris (Steve Ballmer) nuo 2014 m. nėra “Microsoft” generalinis direktorius.
Norėdami išbandyti patys, sukursite ją naudodami “Ubuntu 18.04”. Tiesą sakant, būčiau nustebęs, jei negalėtumėte jos sukurti bet kurioje “Ubuntu Linux” distribucijoje nuo 18.04. Aš tai padariau savo Ubuntu 20.04.2 darbalaukyje. Jums taip pat reikės naujausios Go kalbos versijos ir “Docker”.
Nors numatytoji surinkimo sistema yra “Ubuntu”, pati “CBL-Mariner” yra labai skolinga “Fedora”. Pavyzdžiui, kaip DNF RPM paketų tvarkyklę ji naudoja Tiny DNF. Atominiu atvaizdu pagrįstam atnaujinimo mechanizmui jis naudoja RPM-OSTree.
Taigi, jei norite saugios ir stabilios “Linux” savo serverių ar konteinerių poreikiams, siūlau rimtai išbandyti “CBL-Mariner”. Nors ir toliau abejoju dėl “Windows” kaip rimtos operacinės sistemos, “Microsoft” atliko gerą darbą kurdama patikimą “Linux”. Kas galėjo pagalvoti!
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas