Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

“iCloud”: Viskas, ką reikia žinoti!

“iCloud” yra naujausia (ir ilgiausiai veikianti) “Apple” klientams skirtų internetinių paslaugų, įskaitant el. paštą, kontaktus, kalendorius, turinio sinchronizavimą ir internetinę saugyklą, panašią į “Dropbox” ar “Google Drive”, versija. Paslauga galima naudotis tiek iš “iOS” ir “macOS” įrenginių, tiek iš “Windows” ir žiniatinklio, be to, joje galima rinktis įvairias saugojimo pakopas.

Štai viskas, ką reikia žinoti apie “iCloud”.

Kas yra “iCloud”?

“iCloud” yra “Apple” debesijos sprendimas, skirtas sinchronizuoti jūsų skaitmeninį gyvenimą visuose įrenginiuose. “iCloud” gali saugoti ir sinchronizuoti viską – nuo kalendoriaus įvykių iki naujausių atostogų nuotraukų albumo, kad galėtumėte pasiekti šį turinį bet kuriame “Apple” įrenginyje.

Be to, “iCloud” taip pat sinchronizuoja daugybę trečiųjų šalių programų “iPhone”, “iPad” ir “Mac” kompiuteriuose, todėl dokumentai, sąrašai, podcast’ai ir kt. yra nuolat atnaujinami atitinkamuose įrenginiuose.

Ką “Apple” saugo arba sinchronizuoja su “iCloud”?

Beveik visos “Apple” “iOS” programos ir jų “Mac” atitikmenys sinchronizuojami naudojant “iCloud”. Tarp jų yra:

eMailNamai
KontaktaiSveikata
KalendoriusPiniginė
UžrašaiKnygos
Priminimai“Find My”
ŽinutėsŽemėlapiai
Naujienos“Shortcuts”

Be to, nuotraukas galite sinchronizuoti naudodami “iCloud Photo Library”. Taip pat galima sinchronizuoti “Safari” žymes ir atidarytus skirtukus, kad galėtumėte tęsti naršymą bet kuriame “iCloud” įrenginyje, kuriame įdiegta “Safari”. “iCloud” taip pat galima naudoti saugiai saugoti ir sinchronizuoti prisijungimo prie įvairių svetainių informaciją naudojant “iCloud Keychain”.

Jei ieškote bendros internetinės saugyklos, galite naudoti “iCloud Drive”, kurioje bus saugoma ir sinchronizuojama viskas, ką į ją įdėsite, kad dokumentai, vaizdai, garso failai ir daug kitų dalykų būtų prieinami visuose “iOS” ir “macOS” įrenginiuose. Kaip jau minėta, “iCloud” taip pat gali sinchronizuoti trečiųjų šalių programų duomenis, kad visas jūsų skaitmeninis gyvenimas išliktų aktualus visuose jūsų įrenginiuose, o trečiųjų šalių programos taip pat gali pasiekti “iCloud Drive” saugyklą.

Kas yra “iCloud+”?

2021 m. konferencijoje WWDC “Apple” paskelbė apie atnaujintą “iCloud” pasiūlymą – “iCloud+”. Skirtingai nuo kitų bendrovės “Plus” ženklu pažymėtų paslaugų pasiūlymų, “iCloud+” iš tikrųjų nėra papildoma prenumerata ar “Premium” priedas, o veikiau yra paties “iCloud” prekės ženklo pakeitimas.

Į “iCloud+” įtraukta keletas naujų funkcijų, t. y. į privatumą orientuotos funkcijos “Paslėpti mano el. paštą” ir “Privati retransliacija”, taip pat patobulinta “HomeKit” saugi vaizdo įrašų saugykla. Jei naudojatės mokamu “iCloud” planu, jau turite “iCloud+” ir gaunate šias papildomas funkcijas be jokių papildomų išlaidų.

Ar “iCloud” naudojimas yra nemokamas?

Galite naudotis “iCloud” nemokamai, tačiau net jei naudojate geriausią “iPhone” ar “iPad”, patirtis gali būti ne pati geriausia.

Galite nemokamai susikurti ir naudoti “iCloud” paskyrą, tačiau pradžioje turėsite nedidelę (atvirai kalbant, per mažą) saugyklą: 5 GB. Šiuos duomenis greitai suvalgys jūsų nuotraukos, vaizdo įrašai, “iCloud Drive” turinys ir “iCloud” atsarginės kopijos. Užpildę šią talpyklą, negalėsite saugoti daugiau, jei neištrinsite senesnio turinio arba nepakeisite jos į mokamą “iCloud” saugyklos planą.

Kiek kainuoja “iCloud” saugojimo planai?

“iCloud” turi keletą skirtingų saugojimo planų, iš kurių galite rinktis, o “iCloud+” atsiradimas nepakeitė nei kainų, nei saugojimo pakopų. Štai kaip jie suskirstyti.

 • 5 GB – nemokamai
 • 50 GB – 0,99 JAV dolerio per mėnesį
 • 200 GB – 2,99 USD per mėnesį
 • 2 TB – 9,99 JAV dolerio per mėnesį

Jei norite pakeisti, padidinti ar sumažinti savo “iCloud” paskyros saugyklos kiekį, bet kuriuo metu galite valdyti savo “iCloud” saugyklą naudodamiesi vienu iš “Apple” įrenginių.

Ar “iCloud” įtrauktas į “Apple One”?

Taip, į “Apple” paslaugų paketą “Apple One” įeina “iCloud” ir kiti pasiūlymai, pavyzdžiui, “Apple Music”, “Apple TV+”, “Apple News+”, “Apple Arcade” ir “Apple Fitness+”.

Įtrauktos “iCloud” saugyklos kiekis priklausys nuo pasirinkto “Apple One” paketo: Individualus, Šeimos arba “Premier”, kuriuose atitinkamai siūloma 50 GB, 200 GB ir 2 TB “iCloud” saugyklos. Jei naudojatės keliomis kitomis “Apple” paslaugomis, tikriausiai verta jas susieti su “Apple One” ir taip sutaupyti.

Kas yra “iCloud” atsarginės kopijos?

Iš esmės “iCloud” atsarginė kopija – tai įrenginio duomenų kopija, išsaugota ne įrenginyje. Jei telefonas būtų pamestas, pavogtas ar sugadintas, galėtumėte greitai sukurti naują su visa ta pačia informacija ir turiniu. Pravartu reguliariai kurti atsargines “iPhone” ar “iPad” (arba bet kurio kito įrenginio) kopijas, jei nutiktų blogiausia.

Pagal numatytuosius nustatymus “iPhone” arba “iPad” atsarginės kopijos į “iCloud” daromos automatiškai kiekvieną dieną, jei įrenginys prijungtas prie “Wi-Fi” ir yra įkrautas. Daugeliui žmonių šis procesas vyks per naktį, t. y. tada, kai jūsų telefonas greičiausiai atitiks šias sąlygas ilgesnį laiką. Taip pat bet kada galite rankiniu būdu sukurti atsarginę “iOS” įrenginių kopiją iš “Settings” programos.

Atkurdami savo “iOS” įrenginį arba nustatydami naują, galite pasirinkti atkurti iš neseniai sukurtos “iCloud” atsarginės kopijos, todėl į įrenginį bus perkelta viskas, kas išsaugota nuo tos datos ir laiko.

Kas tiksliai įtraukta į “iCloud” atsarginę kopiją?

 • Programėlių duomenys
 • “Apple Watch” atsarginės kopijos
 • Įrenginio nustatymai
 • Pagrindinis ekranas ir programėlių tvarkymas
 • “iMessage”, tekstiniai (SMS) ir MMS pranešimai
 • Nuotraukos ir vaizdo įrašai iPhone, iPad ir iPod touch
 • Pirkimų iš “Apple” paslaugų, pavyzdžiui, muzikos, filmų, TV laidų, programų ir knygų, istorija
 • Skambėjimo melodijos
 • “Visual Voicemail” slaptažodis (reikia SIM kortelės, kuri buvo naudojama atsarginės kopijos kūrimo metu)

Į atsargines kopijas įtraukiama tik “iOS” prietaise saugoma informacija. Toks turinys kaip kalendoriai, adresatai, pastabos, priminimai, “iCloud” nuotraukų biblioteka ir “iCloud” disko turinys nuolat sinchronizuojamas per “iCloud”, todėl jo nereikia įtraukti į atsarginę kopiją. Net jei nustatote prietaisą “kaip naują”, t. y. ne iš atsarginės kopijos, prisijungę prie “iCloud” paskyros vis tiek matysite tokio tipo sinchronizavimo duomenis.

Kur galiu naudoti “iCloud”?

“iCloud” palaikymas integruotas kiekviename šiuolaikiniame “Apple” įrenginyje nuo pat jo įdiegimo 2011 m. Savo “iCloud” paskyrą galite tvarkyti “iPhone”, “iPad” ir “Apple TV” programėlėje “Settings”, taip pat “MacOS” sistemoje “System Preferences”. Taip pat galite viską tvarkyti ir net atkurti tam tikrus prarastus elementus naudodamiesi svetaine iCloud.com.

Ar galiu pasiekti “iCloud” žiniatinklyje?

Iš tiesų galite. iCloud.com leidžia pasiekti “Mail”, “Contacts”, “Calendars”, “Notes”, “Reminders” ir “Photos” iš žiniatinklio bet kurioje modernioje naršyklėje. Taip pat galite patikrinti “iCloud Drive” ir jame saugomus duomenis, taip pat internetines “iWork” paketo versijas “Pages”, “Numbers” ir “Keynote”.

Kiekviena iš šių žiniatinklio programų siūlo daugumą tų pačių funkcijų kaip ir jų “iOS” ir “macOS” analogai, įskaitant nuotraukų tvarkymą programoje “Photos”, įvykių kūrimą ir tvarkymą programoje “Calendars” ir net dokumentų kūrimą bei bendradarbiavimą su kitais vykdant projektus programose “iWork”.

Be to, “iCloud.com” labai naudinga kartu su “Find My”, kad galėtumėte rasti pamestus įrenginius arba sužinoti, kur yra jūsų draugai ir šeimos nariai.

Ar galiu naudoti “iCloud” sistemoje “Windows”?

Taip, galite. “iCloud” oficialiai palaikoma “Windows” sistemoje, o norėdami nustatyti “iCloud” sinchronizavimą galite atsisiųsti oficialią “iCloud for Windows” programėlę į kompiuterį.

Programą “iCloud for Windows” galima sukonfigūruoti taip, kad ji sinchronizuotų elementus su “iCloud Drive”, siųstų vaizdus į “iCloud” nuotraukų biblioteką, sinchronizuotų paštą, kalendorių ir kontaktus su “Outlook” ir net sinchronizuotų žymes su pasirinkta naršykle.

Ar galiu naudoti “iCloud” “Android” platformoje?

Kol kas nėra oficialaus sprendimo, kaip naudoti “iCloud” paskyrą su “Android” įrenginiais sinchronizuojant kontaktus ir kalendorius, saugant nuotraukas “iCloud” nuotraukų bibliotekoje arba turinį “iCloud” diske.

Tai reiškia, kad “iCloud” el. pašto adresą “Android” galite naudoti įvairiose el. pašto programėlėse, taigi, jei jums reikia naudoti “Android” įrenginį, galite bent jau gauti savo el. pašto pranešimus. Taip pat galite pasiekti iCloud.com per “Android” interneto naršykles.

Ar galiu bendrinti “iCloud” saugyklą su savo šeima?

Taip, galite. Jei nustatysite “Family Sharing”, šeimos nariai galės ne tik dalytis “App Store” pirkiniais ir “Apple Music” prenumerata, bet ir “iCloud” saugykla. “Apple” pabrėžia, kad pasirinkus šį būdą visos nuotraukos ir dokumentai išliks privatūs, o šeimos nariai negalės šnipinėti, ką kiti saugo “iCloud”.

Kaip užsiregistruoti “iCloud” paskyrą?

Naują “iCloud” paskyrą galite susikurti bet kuriame “iPhone”, “iPad” arba “Mac” kompiuteryje. Kai nustatysite naują įrenginį, jums bus suteikta galimybė naudoti dabartinį “Apple ID” “iCloud” arba nustatyti naują “Apple ID”, kuris bus naudojamas su “iCloud”.

Galite lengvai sukurti naują “Apple ID” savo “iPhone” ar “iPad” arba nustatyti naują “Apple ID” savo “Mac” kompiuteryje, jei jo dar neturite, ir naudoti jį su “iCloud”.

Turite klausimų?

Praneškite mums žemiau esančiuose komentaruose.