“Skydio” Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje pristatė autonominius dronus, skirtus įmonių ir viešojo sektoriaus klientams, ir tai yra pirmas kartas, kai jos skraidančias kameras galima įsigyti už JAV ribų.
Dronams “Skydio 2” ir verslui skirtam “Skydio X2” suteiktas atitikties teisės aktams ženklas (RCM) – Australijos elektronikos gaminių patvirtinimo ženklas. Tai reiškia, kad “Skydio 2” jau dabar galima įsigyti įmonėms ar vyriausybinėms agentūroms, o “Skydio X2” galima užsisakyti iš anksto, kol ją bus galima įsigyti trečiąjį ketvirtį (taigi kažkada iki spalio mėn.).
Kol kas neaišku, ar “Skydio” planuoja po to pradėti prekybą “Skydio 2”, tačiau JAV bendrovė teigia, kad šie pranešimai “žymi kitą “Skydio” tarptautinės plėtros Azijos ir Ramiojo vandenyno regione strategijos žingsnį”.
“Skydio 2” yra kompaktiškas dronas, esantis kažkur tarp “DJI Air 2S” ir “DJI Mavic 2 Pro”. Jis sveria tik 775 g, jo priekyje yra trijų ašių kardanas, kuriame įtaisyta 12 MP kamera, galinti filmuoti 4K/60p arba 1080p/120p vaizdo įrašus.
Šiuo metu “Skydio” autonominį droną, turintį įspūdingą 360 laipsnių kliūčių išvengimo funkciją, galima įsigyti tik Šiaurės Amerikoje, o “Skydio” teigia, kad jis “šiuo metu nėra sertifikuotas naudoti ir jam nesuteikta garantija už JAV ir Kanados ribų”. Tačiau naujienos apie jo sertifikavimą Australijoje rodo, kad tai pasikeis, bent jau iš pradžių įmonėms ir pagalbos tarnyboms.
Paklausėme “Skydio”, ar ji planuoja pradėti naudoti “Skydio 2” šiame regione, ir atnaujinsime šią istoriją, kai gausime atsakymą. Tačiau nors vartotojiškame puslapyje rašoma, kad “tikisi netrukus išplėsti veiklą į kitas šalis”, šiuo metu ji tikrai mato didesnes galimybes įmonėms ir valdžios institucijoms – tai patvirtina ir paslaugų, kurias ji siūlys su savo dronais, kiekis.
Be DJI pripažinto kliūčių išvengimo, kurį “Skydio 2” užtikrina šešios 4K kameros, bendrovė siūlys tokią programinę įrangą kaip “Skydio 3D scan” – autonominė skenavimo sistema, skirta pastatų ir tiltų 3D modeliams kurti. Įmonės, kurioms reikia prijungti dronu užfiksuotus duomenis prie savo sistemų, taip pat gali naudotis “Skydio Cloud” – saugia debesijos paslauga, skirta filmuotai medžiagai ir matavimams.
Konkurencija su DJI dronais pagaliau prasidėjo
Gaila, kad “Skydio” vis dar nepaskelbė apie “Skydio 2” paleidimą vartotojams už JAV ribų, tačiau tam yra kelios svarbios priežastys, o žinia apie įmonės startą Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje yra svarbus žingsnis, kuris gali suteikti DJI labai reikalingą pasaulinę konkurenciją.
Šie metai DJI nebuvo patys geriausi: Kinijos rinkos lyderiui smogė žinia, kad jis buvo įtrauktas į JAV vyriausybės juodąjį sąrašą, t. y. jam buvo uždrausta naudoti JAV technologijas ir komponentus, bei dėl pandemijos, dėl kurios daugelis bepiločių orlaivių skraidytojų liko uždarose patalpose, metu.
Dėl to atsirado galimybė įsitvirtinti tokiems konkurentams kaip “Skydio”, tačiau JAV dronų gamintojas taip pat patyrė nemažai neramumų. Dėl draudimų pandemijos pradžioje “Skydio” buvo priversta uždaryti Kalifornijoje esančią surinkimo liniją, todėl negalėjo įvykdyti išankstinių “Skydio 2” užsakymų ir kelis mėnesius negalėjo išsiųsti jokių dronų. Ji siekia atsilikusius užsakymus patenkinti “iki rugsėjo pabaigos”.
Be to, “Skydio 2” reikėjo atnaujinti programinę įrangą, kad būtų padidintas vertikalaus nusileidimo saugumas, o dėl pasaulinio mikroschemų ir kitų komponentų trūkumo bendrovė turėjo padidinti drono kainą iki 1349 USD (apie 985 svarų sterlingų / 1830 Australijos dolerių). Tai skamba labai pažįstamai visiems, kurie per pastaruosius metus bandė nusipirkti interneto kamerą, PS5 ar beveik bet kokį kitą technikos prietaisą.
Visa tai reiškia, kad galimas išpuolis prieš DJI dominuojančią padėtį dronų rinkoje ne visai išsipildė. JAV dronų draudimo bendrovės “Skywatch” tyrimo duomenimis, nuo 2018 m. iki 2021 m. vidurio DJI prarado tik apie 7 % savo rinkos dalies (nuo 94 % iki 87 %) JAV, o pagrindiniai laimėtojai buvo “Autel” ir “Skydio”. Nors tai tik nedidelė dronų rinkos apžvalga (duomenys buvo pagrįsti “Skywatch” klientų apklausa), ji leidžia suprasti, kaip DJI pavyko ir toliau aukštai kilti, nepaisant kai kurių sudėtingų sąlygų.
Tačiau panašu, kad atidėtas tokių konkurentų kaip “Skydio” ir “Autel” puolimas pagaliau gali būti pasiruošęs startui, nes tiekimo grandinės pradeda nusistovėti ir atsiveria galimybės keliauti. Visa tai galiausiai turėtų būti gera žinia viso pasaulio aerofotografijos gerbėjams, nes, suprantama, ramūs naujų dronų paleidimo metai veda į perspektyvesnius 2022 m.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas