Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Valve” teigia, kad “Steam Deck” gali paleisti bet kokį žaidimą, įskaitant AAA žaidimus.

Jei manėte, kad “Steam Deck” aparatinė įranga apsiribos tik mažiau reikliais žaidimais, pavyzdžiui, senesniais leidiniais ir nepriklausomais žaidimais, “Valve” turi naujienų, kurios gali jus nustebinti. Naujame vaizdo įraše apie konsolę, kurį pateikė IGN, “Valve” teigia, kad daugiausia dėmesio skiria tam, kad visą “Steam” biblioteką būtų galima žaisti nešiojamajame žaidimų kompiuteryje, įskaitant reiklius naujausius leidinius ir didelius AAA žaidimus.

Praėjusią savaitę paskelbtas “Steam Deck” pranešimas neabejotinai sukėlė tam tikrą susidomėjimą būsima konsole, o komentarai socialinėje žiniasklaidoje “Twitter” rodo, kad daugelis žaidėjų planuoja naudoti šį įrenginį kaip specialų nešiojamąjį įrenginį, skirtą indie žaidimams, dėl mažos galios specifikacijų, kai jis lyginamas su pilnaverčiais žaidimų kompiuteriais.

Nors nuo to laiko “Steam” platformos specifikacijų sąrašas buvo atnaujintas ir jame atsispindi keturių kanalų atmintis (kuri yra daug spartesnė nei anksčiau nurodyta dviejų kanalų atmintis), suprantama, kad potencialūs pirkėjai skeptiškai vertina delninio kompiuterio galimybes.

Prieinamesni kompiuteriniai žaidimai

“Valve” kūrėjas Pierre-Loup Griffais IGN vaizdo įraše mini, kad užtikrinti, jog “Steam Deck” atitiktų nustatytus aukštus standartus, buvo sudėtinga, tačiau atrodo, kad sunkus darbas atsiperka, nes pagrindinės konsolės prototipų architektūrinės problemos buvo išspręstos.

“Pastaruosius kelerius metus žiūrėjome į įvairius žaidimus iš galinio katalogo, tačiau tikrasis išbandymas mums buvo praėjusiais metais pasirodę žaidimai”, – sakė Griffais. “Jie tiesiog negalėjo labai gerai veikti su ankstesnio tipo prototipais ir architektūromis, kurias bandėme.”

Iš tiesų “Valve” teigia, kad dabar konsolė pasiekė tokį kūrimo etapą, kai joje patenkinamai galima žaisti visus jų išbandytus žaidimus.

“Tai pirmas kartas, kai pasiekėme tokį našumo lygį, kokio reikia, kad iš tiesų be problemų paleistume naujausios kartos žaidimus. Visi žaidimai, kuriuos norėjome, kad būtų galima žaisti, yra – iš tikrųjų – visa “Steam” biblioteka. Tikrai neradome nieko, ką galėtume mesti į šį įrenginį, su kuo jis nesusidorotų.”

Valve inžinierius Yazanas Aldehayyatas taip pat pateikė papildomų įžvalgų apie aparatinę įrangą, kuri maitins Steam Deck, pakartodamas, kad konsolėje bus naudojamas naujas AMD APU (komandos “Red” terminas, reiškiantis GPU ir CPU derinį), kuris esą turėtų pasižymėti panašiu našumu kaip Ryzen 3000 serijos stalinių kompiuterių procesoriai ir galinga Radeon RX 6000 serijos grafika, taip pat LPDDR5 RAM – spartusis atminties tipas, paprastai naudojamas aukštos klasės išmaniuosiuose telefonuose, pavyzdžiui, Samsung Galaxy S20 serijoje.

Alderhayyat sako: “Tik dabar pajutome, kad visas “Steam” katalogas yra prieinamas žmonėms, turintiems šį įrenginį, tuomet supratome, kad turime produktą, kuris suteiks reikiamą patirtį.”

Nuomonė: “Steam Deck” nėra pilnavertis žaidimų kompiuteris, ir toks jis neturėtų būti

Žinia, kad labai laukiamas “Valve” delninis kompiuteris gali paleisti bet kokį jam pateiktą žaidimą, tikrai džiugina, tačiau, norint išvengti nusivylimo, lūkesčiai vis tiek turėtų būti nedideli.

Tai nereiškia, kad pati konsolė neatitiks standartų, tačiau daugelį naujų AAA žaidimų geriausia žaisti didesnės raiškos ir daug didesniuose ekranuose. Taip, “Steam Deck” galėsite prijungti panašiai kaip ir “Switch”, kad galėtumėte žaisti panašiai kaip tikrame staliniame kompiuteryje, tačiau daugelyje reikliausių žaidimų aparatinė įranga vis tiek ribos 720p ir 30 kadrų per sekundę našumą.

Tai nėra mėginimas “Valve” parade. Mes tikrai džiaugiamės, kad gausime į rankas šį įrenginį ir kad jo prieinamumas gali paversti kompiuterinius žaidimus įperkama realybe žmonėms, kurie paprasčiausiai neturi pinigų, kad galėtų įsigyti žaidimų stalinį kompiuterį. Tačiau norime, kad žmonės realiai tikėtųsi, kad jų lūkesčiai dėl įrangos ir žaidimų, kuriuos ji leis paleisti, kokybės bus realistiški.

Jei esate patenkinti, kad būsimus žaidimus, tokius kaip “Far Cry 6” ar “Forza Horizon 5”, galėsite žaisti mažesne raiška ir kadrų sparta, tuomet galime turėti pagrindo džiaugtis, tačiau nesitikėkite stalinio kompiuterio žaidimų kokybės iš “Steam” platformos. Kol kas gera žinoti, kad žaisti sudėtingesnius žaidimus yra galimybė, tačiau vien tai, kad galite juos žaisti, dar nereiškia, kad turėtumėte, ypač jei turite prieigą prie galingesnės aparatinės įrangos.