Powered by Wetter2.com

Muzika

September 25, 2022

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Ar žinojote, kad: “Windows 10 Mobile” (beveik) palaikė “Android” programas

Šiandien didžioji dauguma rinkoje esančių išmaniųjų telefonų yra su “Android” arba “iOS”, tačiau ne taip seniai “Microsoft” dalyvavo šiame žaidime su “Windows Phone” ir “Windows 10 Mobile”.

“Windows 10 Mobile” buvo paskutinis “Microsoft” bandymas įsitvirtinti su išmaniųjų telefonų operacine sistema. Joje buvo siūloma išskirtinė “Live Tile” sąsaja, darbalaukio režimas išoriniams ekranams ir universaliųjų “Windows” programų palaikymas.

Deja, naujausios “Microsoft” mobiliosios operacinės sistemos Achilo kulnas, palyginti su “Android” ir “iOS”, ir toliau buvo programėlių trūkumas. Tai reikšmingai prisidėjo prie platformos žlugimo, bet ar žinojote, kad “Microsoft” buvo pažengusi “Android” programėlių palaikymo įdiegimo į “Windows 10 Mobile” stadijoje?

Astoria

Iš pradžių “Microsoft” sukūrė keletą “Windows 10 Mobile” programinės įrangos “tiltų”, kad padėtų kūrėjams lengvai perkelti programas iš senųjų “Windows”, “iOS” ir “Android”. Pirmieji du tiltai, pavadinti “Project Islandwood” ir “Project Centennial” ir skirti atitinkamai “iOS” ir “Windows” perkėlimui, iš tikrųjų išvydo dienos šviesą.

Trečiasis tiltas, pavadintas “Project Astoria”, deja, buvo pašalintas iš “Windows 10 Mobile” prieš komercinį išleidimą. Tačiau “Android” posistemė buvo prieinama tuometinės naujos operacinės sistemos išankstinėse versijose, todėl naudotojai galėjo suprasti, ko tikėtis.

Vienas dalykas – palengvinti lengvesnį programų perkėlimą iš vienos platformos į kitą, tačiau projektas “Astoria” ir su juo susijusi posistemė buvo šiek tiek pažangesnė. Projektas iš tikrųjų suteikė galimybę galutiniams naudotojams į savo telefonus įdiegti ir “Android” programėles. Norint tai padaryti, telefone, kuriame įdiegta “Windows 10 Mobile Preview” versija, reikėjo įjungti kūrėjo režimą, kompiuteryje įdiegti vidinę programą APK2W10M, prijungti telefoną prie kompiuterio ir įdiegti norimą programėlę.

Žinoma, tai nebuvo labai lengva paprastam vartotojui, tačiau tai, kad APK failai veikė be pakeitimų, parodė, kaip toli buvo šių įrankių kūrimas ir kiek nedaug pastangų reikėjo įdėti, kad “Android” programos būtų perkeltos į stabilią platformos versiją.

2015 m., kai buvo vykdoma “Windows 10 Mobile” peržiūros programa, į savo “Lumia 1020” galėjau įdiegti kelias programas, pavyzdžiui, “Steam” ir “Reddit Sync”. Tačiau tikrai buvo daugybė programų, kurios neveikė tinkamai dėl trikdžių, gedimų ar tiesiog dėl “Google Play Services” paslaugų trūkumo. Nepaisant to, trumpą akimirką atrodė, kad programėlių atotrūkis beveik smarkiai sumažėjo.

Microsoft atsitraukė

Deja, “Windows Phone” naudotojams, kurie tikėjosi daugiau programų, Redmondo milžinė priėmė sprendimą 2015 m. pabaigoje iš galutinės “Windows 10 Mobile” versijos pašalinti projektą “Astoria”. Jau tada “Microsoft” argumentai atrodė šiek tiek keistoki.

“Gavome daug atsiliepimų, kad turėti dvi “Bridge” technologijas, skirtas kodui iš mobiliųjų operacinių sistemų perkelti į “Windows”, yra nereikalinga, o pasirinkimas tarp jų gali būti klaidinantis”, – teigė bendrovė atnaujintoje versijoje, paaiškinančioje “Astoria” atšaukimą. Ar tikrai kūrėjai jaustųsi sutrikę dėl to, ar perkelti savo programos versiją iš “Android”, ar “iOS”?

Kitas įsitikinimas – “Microsoft” projektą “Astoria” nutraukė, nes jis kėlė grėsmę jos iniciatyvai “Universal Windows Apps” ir programėlėms, kuriose visapusiškai išnaudojamos “Windows Phone” funkcijos (pvz., “Live Tiles”, “Metro UI”). Juk ankstyvosiose “Windows 10 Mobile” kompiliacijose, kuriose buvo “Android” posistemė, buvo galima paleisti daugybę APK failų be jokių jų pakeitimų.

“Ars Technica” teigė, kad “Microsoft”, atsisakydama projekto “Astoria”, galbūt bandė išvengti teisinių problemų. Tiksliau, leidinys pažymėjo, kad “Microsoft” ketino sukurti savo “darbinius atitikmenis” “Google” API, neįtrauktų į AOSP. Teigiama, kad tai būtų sulaukę teisinės kontrolės dėl tuo metu vykusio “Oracle” ir “Google” teismo proceso dėl pačios “Android”.

Net jei projektas “Astoria” atsidurtų galutinėje “Windows 10 Mobile” versijoje, nėra jokios garantijos, kad vien “Android” programėlės būtų galėjusios išlaikyti platformą gyvą. 2013 m. pasirodžius “BlackBerry 10” platformai, ji galėjo pasigirti “Android” programėlių palaikymu. Deja, nepaisant tokių patobulinimų kaip naujesne “Android” versija paremta paleidimo sistema ir reikalavimo, kad APK failai pirmiausia būtų konvertuojami į BAR failus, atsisakymas, vėlesniais metais “BlackBerry” vis tiek nužudė savo platformą tikrosios “Android” naudai.

Tačiau projekto “Astoria” palikimas oficialiai gyvuoja toliau, nes “Microsoft” inžinierius patvirtino, kad “Windows 10” skirta “Linux” posistemė, leidžianti kompiuteryje paleisti “Linux” komandinės eilutės įrankius ir programas, buvo sukurta kuriant “Android” ir “Windows” tiltą.

Taip pat matėme neoficialių sprendimų, kaip vėl įjungti projektą “Astoria” “Windows Phone” telefonuose, tačiau tam reikia nemažai derinimo ir grįžimo prie “Windows 10 Mobile” kūrėjų peržiūros. Bet kokiu atveju, tai neabejotinai yra dar vienas ryškus priminimas apie tai, kas galėjo būti “Microsoft” nelemta mobilioji platforma.