Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

Tyrėjai “Apple Watch” duomenis laiko nepatikimais dėl staigių algoritmo pokyčių

Mokslininkai teigia manantys, kad kai kurie “Apple Watch” laikrodžiais surinkti sveikatos duomenys yra nepatikimi, bent jau kai jie naudojami mokslinių tyrimų tikslais. Priežastis paprasta – “Apple” laikrodžių renkami duomenys dažnai keičiasi dėl algoritmo atnaujinimų.

Pasak naujo “The Verge” pranešimo, Harvardo T. H. Čano visuomenės sveikatos mokyklos docentas, biostatistikos profesorius ir atvirojo kodo duomenų platformos “Beiwe” kūrėjas P. J. Onnela susirūpinęs, kad “Apple Watch” laikrodžių renkami duomenys keičiasi, kai atnaujinami “Apple Watch” laikrodžių algoritmai. Kadangi “Apple Watch” tyrėjams nepateikia pirminių duomenų, šis nenuoseklumas reiškia, kad jie negali pasitikėti pateikiama informacija.

Problemą geriausiai atskleidžia kelių mėnesių skirtumu atliktas bandymas, abu susiję su tais pačiais duomenimis, surinktais per tą patį laikotarpį. Tačiau kadangi dėl watchOS atnaujinimų pasikeitė tai, kaip “Apple Watch” interpretuoja neapdorotus jutiklių duomenis, rezultatai taip pat pasikeitė.

Todėl jie patikrino širdies ritmo duomenis, kuriuos jo bendradarbis Hassanas Dawoodas, Brighamo ir moterų ligoninės mokslo darbuotojas, eksportavo iš savo “Apple Watch” laikrodžio. H. Dawoodas eksportavo savo kasdienio širdies ritmo kintamumo duomenis du kartus: vieną kartą 2020 m. rugsėjo 5 d., o antrą kartą – 2021 m. balandžio 15 d. Eksperimento metu jie nagrinėjo duomenis, surinktus per tą patį laiko tarpą – nuo 2018 m. gruodžio pradžios iki 2020 m. rugsėjo.

Nors buvo galima tikėtis, kad abiejų eksportų duomenys šiek tiek skirsis, rezultatai vis tiek buvo stulbinantys. Jei tie patys duomenys iš tikrųjų nėra tie patys duomenys, priklausomai nuo to, kada jie išgauti, kaip jais galima pasitikėti?

Paprastai tariant – negalima, nesvarbu, ar naudojate naujausią ir geriausią “Apple Watch Series 6”, ar ne.