Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

Ateityje “Microsoft Surface” gali gauti funkciją, kuri gali nuvilioti “iPad” gerbėjus

“Microsoft”, remdamasi naujai atskleistu patentu, gali būti, kad planuoja būsimam “Surface” įrenginiui skirti lankstą, kuris leis labai skirtingai reguliuoti ekrano kampą, kai įrenginys yra atidarytas.

FPO pateiktame patente, kurį pastebėjo “Windows Latest”, parodyta koncepcija, kurioje nešiojamojo kompiuterio lankstas sujungtas su stovo mechanizmu, ant kurio yra ekranas, leidžiantis pasukti ekraną skirtingu kampu stovo atžvilgiu, kai nešiojamasis kompiuteris yra atidarytas.

Tiems, kurie matė “Apple” “iPad Pro” skirtą “Magic Keyboard”, būsimasis “Microsoft” išradimas veikia panašiai kaip ir stovas, tik “Microsoft” ieško kur kas pažangesnio stovo ir vyrių mechanizmo įgyvendinimo – tokio, kuris suteiktų daug daugiau laisvės, kalbant apie galimus reguliavimo kampus.

Teorinis “Microsoft” “Surface” įrenginys, naudojantis šį mechanizmą, leistų naudotojui ekraną laikyti įprastoje nešiojamojo kompiuterio tipo padėtyje arba pakreipti į viršų, o prireikus – iš tiesų pakreipti tiek, kad jis būtų beveik plokščias (ir beveik lygiagretus pagrindinei klaviatūros daliai).

Kaip ir visada, paduotas patentas nereiškia, kad “Microsoft” kada nors panaudos šią koncepciją galutiniame gaminyje, tačiau tai tikrai yra galimybė. Taip pat gali būti, kad bendrovė eksperimentuos su įvairiomis tokio tipo vyrių realizacijomis ir nuspręs, kad jos nevertos vargo. Galų gale, daugiau patentų išnyksta mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros tamsoje, nei būna pastebėti ir įgyvendinami.

Ši potenciali naujovė tam tikrais atžvilgiais “Microsoft” yra prasminga ir bent jau teoriškai galėtų būti tinkama būsimai “Surface Book” planšetei. Taip yra todėl, kad galimybė lanksčiai bet kokiu kampu pakreipti ekraną galėtų būti ypač naudinga produktyvumo požiūriu, nes prireikus ekraną būtų galima pastatyti beveik plokščią (kaip tai matyti iš “Surface Studio”).

Be to, jis tiktų prie “Surface Book” serijos, atsižvelgiant į tai, kad atrodo, jog tai gali būti brangus mažas mechanizmas, o “Book” yra aukščiausios klasės techninės įrangos dalis, už kurią žmonės yra įpratę mokėti nemažai pinigų (aukštesnės klasės modeliai yra labai brangūs).

Tačiau kas žino, gal tai net galėtų tapti visiškai naujos kategorijos “Surface” įrenginių pradžia. Arba apie jį daugiau niekada nebegirdėsime…