Trečiadienį “Facebook” paskelbė 2021 m. antrojo fiskalinio ketvirčio rezultatus – 29 mlrd. dolerių pajamų, t. y. 56 % daugiau nei per metus. Per tą patį laikotarpį augimas buvo spartesnis nei “Apple” ir “Microsoft”, todėl panašu, kad “Facebook” nepaveikė su “iOS 14.5” įdiegti privatumo pakeitimai – bent jau kol kas.
Įspūdingesnis nei visos “Facebook” pajamos per 2021 m. II ketvirtį yra pelnas, kuris išaugo 101 % iki 10,4 mlrd. dolerių. Bendrovė pranešė, kad aktyvių “Facebook”, “Instagram” ir “WhatsApp” naudotojų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 12 % – dabar šiose programėlėse kasdien aktyviai naudojasi 2,76 mlrd. žmonių.
“Mūsų ketvirtis buvo sėkmingas, nes ir toliau padedame verslui augti, o žmonėms palaikyti ryšį”, – sakė “Facebook” įkūrėjas ir generalinis direktorius Markas Zuckerbergas. “Džiaugiuosi, kad mūsų pagrindinės iniciatyvos, susijusios su kūrėjais ir bendruomene, prekyba ir naujos kompiuterinės platformos kūrimu, pradeda įgyvendinti metaverslo viziją.”
Kaip žinote, “Facebook” pagrindines pajamas gauna iš reklamos, o bendrovės pajamos šiame segmente per metus išaugo 47 %. Tai įvyko po to, kai “Apple” šių metų pradžioje paskelbė svarbius “iOS” privatumo gairių pakeitimus, pagal kuriuos nuo šiol kūrėjai turi klausti naudotojų, ar jie nori, kad trečiųjų šalių programėlės juos sektų.
Nuo pat “iOS 14.5” pasirodymo “Facebook” pasisakė prieš “Apple” sprendimus, tačiau praėjusį ketvirtį “iOS” privatumo pakeitimai bendrovei neturėjo tokios didelės įtakos. Tačiau tai nereiškia, kad “Facebook” nesijaudina dėl to, kas bus toliau. Kaip pastebi “The Verge”, “Facebook” finansų direktorius Davidas Wehneris paminėjo, kad bendrovė tikisi didesnio poveikio pajamoms trečiąjį ketvirtį dėl “reguliavimo ir platformos pokyčių, ypač dėl neseniai atliktų “iOS” atnaujinimų”.
Žinoma, taip yra dėl to, kad vis daugiau naudotojų atsisako būti stebimi programėlių, nes atnaujina savo įrenginius į naujausias operacinės sistemos versijas. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad apie 25 % “iOS” naudotojų jau išjungė sekimą trečiųjų šalių programėlėse, o iki metų pabaigos šis skaičius tikriausiai bus dar didesnis.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas