Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

AMD ir “Valve” kuria procesoriaus tvarkyklę, kuri galėtų padidinti “Steam” platformos našumą

Remiantis “Phoronix” pranešimu, AMD ir “Valve” kartu kuria geresnę “Linux” procesoriaus našumo mastelio keitimo tvarkyklę, skirtą žaidimų konsolei “Steam Deck”.

“Valve” neseniai pristatė žaidimų konsolę “Steam Deck”, kurioje įdiegtas AMD “Ryzen APU” su integruotu RDNA 2 GPU ir “Zen 2” procesoriumi, valdomu “Linux Arch” operacinės sistemos (OS). Atsižvelgiant į tai, kad šioje sistemoje veikia “Linux” operacinė sistema, “Valve” turi kuo labiau optimizuoti programinę įrangą, kad būtų užtikrinta sklandi ir nuosekli žaidimų patirtis įvairiuose AAA žaidimuose.

Pasak pranešimo, “Valve” bendromis pastangomis su AMD tobulina “Zen 2” branduolių procesoriaus dažnio skalę. Akivaizdu, kad šis bendradarbiavimas bus naudingas “Steam Deck” ir kitiems AMD procesoriams, kurie veikia “Linux” sistemoje.

AMD “Zen 2” projekte dabar naudojama ACPI “CPUFreq” tvarkyklė, kuri buvo “nelabai [efektyvi] šiuolaikinių AMD platformų atžvilgiu”. Dėl tokio požiūrio buvo prastai keičiamas dažnis ir buvo sudėtinga valdyti galios ir našumo santykį tokiems ribotos galios sprendimams kaip “Steam Deck”. Siekdama pagerinti mastelio keitimą, AMD panaudojo “Collaborative Processor Performance Control” (CPPC), ACPI specifikacijos dalį, kuri suteikia bendrą patobulinimą visiems naujesniems “Zen” projektams. Tačiau jei AMD nuspręstų sukurti konkrečiam gamintojui (Valve) skirtą tvarkyklę, gali būti, kad sprendimas negalėtų būti taikomas kitoms platformoms ir liktų skirtas tik Steam Deck.

Visą informaciją sužinosime tik tada, kai AMD ir “Valve” nuspręs pristatyti savo darbą masėms. Daugiau informacijos apie savo darbą su mastelio keitimo tvarkykle AMD pateiks X.org plėtotojų konferencijoje (XDC), kuri vyks rugsėjo 15-17 d. Galbūt daugiau sužinosime ir apie kitus AMD ir “Valve” bendradarbiavimo atvejus.

Tikėkimės, kad bendrovės savo darbu dalysis atvirojo kodo formatu, o tai būtų naudinga platesnei ekosistemai. Anksčiau “Valve” buvo didelė atvirojo kodo “Radeon” diskų rėmėja, o nedidelė AMD pagalba nepakenktų.