Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Po bandymo šantažuoti programišiai internete išplatino “FIFA 21” kodą

“Record” pranešime teigiama, kad prieš kelias savaites iš “Electronic Arts” “FIFA 21” išeities kodą pavogę programišiai, nepavykus šantažuoti “EA” ir parduoti kodo trečiosios šalies pirkėjams, visus duomenis išleido į internetą.

Nuo birželio 10 d. šie įsilaužėliai už pavogtą “FIFA 21” išeities kodą, sudarantį 780 GB duomenų, norėjo gauti 28 mln. dolerių. Duomenis jiems pavyko pagrobti įsilaužus į EA vidinį slaptąjį kanalą, pasinaudojus internete įsigytais vogtais slapukais. Šiuose slapukuose saugomi “EA” vartotojų prisijungimo prie “Slack” kanalo duomenys, todėl kiekvienas, turintis slapukus, gali prisijungti prie “Slack”.

Įsilaužėlių nelaimei, jų viltys gauti didelį užmokestį buvo trumpalaikės. Įsilaužėliai bandė šantažuoti “EA” 28 mln. dolerių, kad išvengtų išeities kodo nutekėjimo į internetą, tačiau “EA” kategoriškai atsisakė mokėti, nes duomenyse nebuvo jokių slaptų duomenų, pavyzdžiui, naudotojų prisijungimo duomenų.

Kaip paskutinę išeitį įsilaužėliai bandė parduoti išeities kodą juodojoje rinkoje, tačiau susidūrė su ta pačia problema. Pirkėjai buvo mažai suinteresuoti pirkti pirminį kodą, nes jame nėra jokios slaptos informacijos, todėl pirkinys buvo beveik bevertis neteisėtai veiklai vykdyti.

“Po šio incidento jau patobulinome saugumą ir nesitikime, kad tai turės įtakos mūsų žaidimams ar verslui”, – “EA” sakė “Record”. “Aktyviai bendradarbiaujame su teisėsaugos pareigūnais ir kitais ekspertais, vykdydami šį tebevykstantį baudžiamąjį tyrimą.”

Taigi dabar įsilaužėliai nutekino visus duomenis į internetą, kad juos galėtų matyti ir naudoti bet kas. Žmonės gali naudoti kodą ir žaisti “FIFA 21” savo serveriuose be EA sutikimo, tačiau jei norite žaisti teisėtai, geriau nusipirkite žaidimo kopiją.

EA oficialiai pareiškė, kad jokiais naudotojų duomenimis nebuvo pasinaudota, ir bendrovė ėmėsi papildomų saugumo priemonių, kad šis pažeidimas nepasikartotų.