Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Robinhood” viešoji prekyba prasidėjo sunkiai

“Robinhood” pradėjo prekybą nuo 38 JAV dolerių, nukrito apie 10 proc., atsigavo, bet pirmąją prekybos dieną vis tiek užsidarė 8 proc. žemiau 34,90 JAV dolerio. Tai prasčiausia pirmoji diena tarp 51 įmonės, kurios, “Bloomberg” duomenimis, pritraukė tiek pat ar daugiau lėšų kaip “Robinhood”. Tai taip pat bloga žinia “Robinhood” eksperimentui pasiūlyti mažmeniniams investuotojams dalį IPO.

“Robinhood” akcijų kaina buvo nustatyta žemiausioje tikslinio 38-42 JAV dolerių už akciją kainų intervalo vietoje, galbūt dėl susirūpinimo dėl nepastovumo, o galbūt dėl to, kad “Robinhood” norėjo užsitikrinti, kad jos mažmeniniai investuotojai gaus papildomų lėšų. Ir nors “Robinhood” teigė, kad mažmeniniams investuotojams skirs iki 35 proc. savo akcijų, iš tikrųjų mažmeniniams investuotojams atiteko tik 20 proc. akcijų, o tai “rodo mažesnį susidomėjimą, nei tikėtasi”, rašo “The New York Times”.

Pasak “Pitchbook” analitiko Roberto Le, kadangi akcijų prekyba sumažėjo, instituciniai investuotojai – tie, kurie tradiciškai perka IPO ir kurie nupirko didžiąją šio IPO dalį – gali būti atsargūs dėl būsimų IPO, jei juose dalyvaus daug mažmeninių investuotojų. Tai gali reikšti, kad bankininkai ir kitos bendrovės vengs suteikti mažmeniniams investuotojams tiek daug galimybių dalyvauti būsimuose IPO.

Prasta pirmoji prekybos diena ilgainiui “Robinhood” gali nedaug ką reikšti. Juk 2012 m. “Facebook” IPO buvo katastrofiškas – jo kaina buvo 38 JAV doleriai, pirmąją prekybos dieną jis nieko nepadarė, o per kitas prekybos dienas jo vertė krito. Beje, dabartinė “Facebook” akcijų kaina yra 358,32 JAV dolerio. Tikėtina, kad jis yra sėkmingas! Taigi nežinau, ką šiandiena reiškia bendrovei “Robinhood”. Be to, “Robinhood” pardavė akcijas savo klientams – o jie gali būti labai lojalūs investuotojai, jei produktas jiems patinka.

Dabar gali būti, kad mažmeniniai investuotojai nesistengia gauti kuo didesnės grąžos, sako Vanderbilto universiteto finansų docentas Džošas Vaitas (Josh White), anksčiau dirbęs Vertybinių popierių ir biržos komisijos finansų ekonomistu. Galbūt jie tiesiog žaidžia azartinius žaidimus. “Investuotojai stengiasi padidinti savo laimę, o ne turtą”, – sako J. White’as. “Daugelis žmonių, prekiaudami akcijomis, gauna naudą – malonumą ar džiaugsmą.” Galbūt, mano jis, tai geriau nei lankytis kazino ar lošti “DraftKings”, nes įmonės gali panaudoti pinigus investuoti į darbo vietas ir augimą.

Robinhood” yra memuarinių akcijų ir mažmeninio investavimo iškilimo sinonimas. Tiesą sakant, šiandien SEC pateiktame skunde dėl Nikolos įkūrėjo Trevoro Miltono teigiama, kad Miltonas “pradėjo nepaliaujamą viešųjų ryšių kampaniją, skirtą investuotojų klasei, kurią jis vadino “Robinhood investuotojais”. Toliau skunde teigiama, kad Miltonas stebėjo naujų “Robinhood” investuotojų, kurie įsigijo “Nikola” akcijų, skaičių kaip sėkmės ženklą. Miltonas kaltinamas sukčiavimu vertybiniais popieriais; “Nikola”, kurios kaina praėjusiais metais pasiekė aukščiausią tašką, viršijantį 65 JAV dolerius, dabar verta 12,26 JAV dolerio.

Jei šie mažmeniniai investuotojai praras daug pinigų, tai gali būti bėda ne tik “Robinhood”, bet ir tarpininkams. “Galiausiai tai bus klientai, kuriuos norės pritraukti visos finansų maklerio įmonės”, – sako White’as. “Jei jie dabar praras daug pinigų, ar jie apskritai pasitrauks iš investavimo?” Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)