Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“CyberDog” – naujas grėsmingai atrodantis “Xiaomi” robotas

Kinijos technologijų milžinė “Xiaomi” pristatė keturkojį robotą “CyberDog” – eksperimentinę atvirojo kodo mašiną, kuri, įmonės teigimu, “turi neišpasakytų galimybių”.

CyberDog yra naujausias pavyzdys, kaip technologijų bendrovės imasi keturkojų formos robotų. Ryškiausias šios tendencijos pavyzdys yra JAV įmonės “Boston Dynamics” sukurta mašina “Spot”. Praėjusiais metais Spot buvo parduotas už 74 500 JAV dolerių ir buvo naudojamas įvairiais tikslais – nuo pavojingų kasyklų tyrinėjimo iki pagalbos gydytojams nuotoliniu būdu susisiekti su pacientais. Jį taip pat išbandė teisėsaugos institucijos ir kariuomenė, tačiau ne kaip ginklą.

Neaišku, kokiu tikslu “Xiaomi” ketina naudoti “CyberDog”. Pranešime spaudai bendrovė pabrėžė, kad aparato dizainas yra atvirojo kodo ir kad iš pradžių išleis tik 1000 vienetų, skirtų “Xiaomi” gerbėjams, inžinieriams ir robotų entuziastams”. Bendrovė teigia tikinti, kad šie pirmieji naudotojai “paskatins keturkojų robotų vystymąsi ir potencialą”, ir nustato roboto pardavimo kainą. Pirmieji 1 000 vienetų kainuos tik 9 999 juanių, arba maždaug 1 540 JAV dolerių (nors neaišku, ar ši kaina bus tokia pati ir ateityje išleidžiamoms versijoms).

Tame pačiame pranešime spaudai pabrėžiama, kad “CyberDog” yra “panašus į naminį gyvūnėlį”, įskaitant gebėjimą reaguoti į balso komandas ir sekti paskui šeimininką kaip tikras šuo. Tačiau žiūrint į CyberDog nuotraukas, akivaizdu, kad Xiaomi nesiekia, jog šis įrenginys konkuruotų su “Sony” robotu-šunimi Aibo. Aibo yra mažas ir mielas, o CyberDog yra elegantiškas ir futuristinis – net šiek tiek grėsmingas. Pagal mašinos brėžinius ji atrodo kaip mokslinės fantastikos televizijos laidos herojus, žingsniuojantis laiptais ir pasirodantis duryse siluetais. Kaip visada, neišvengiamai bus lyginama su “Juodojo veidrodžio” epizodu “Metalhead”.

“Xiaomi” teigia, kad “CyberDog” yra pakankamai vikrus, kad galėtų atlikti salto atgal, gali važiuoti 3,2 m/s greičiu (palyginti su “Spot” 3,9 m/s greičiu) ir sveria 3 kg (palyginti su “Spot” 5,2 kg). “CyberDog” naudoja “Nvidia” dirbtinio intelekto platformą “Jetson Xavier” ir turi daugybę kamerų bei jutiklių. Tarp jų yra jutikliniai jutikliai, GPS modulis, itin plataus kampo “žuvies akies” objektyvas ir “Intel RealSense D450” kamera, skirta gyliui nustatyti. Šie komponentai leidžia robotui judėti pusiau autonomiškai.

“CyberDog” gali realiuoju laiku analizuoti aplinką, kurti navigacinius žemėlapius, nusibrėžti kelionės tikslą ir išvengti kliūčių. Kartu su žmogaus laikysenos ir veido atpažinimo sekimu “CyberDog” gali sekti paskui savo šeimininką ir aplenkti kliūtis”, – sako “Xiaomi”. Mašina taip pat gali reaguoti į balso komandas, įskaitant žadinimo žodžių ir nurodymų atpažinimą, arba ją galima valdyti naudojant prijungtą išmaniojo telefono programėlę.

CyberDog taip pat turi tris USB-C jungtis ir vieną HDMI jungtį, kurias, “Xiaomi” teigimu, galima naudoti jo aparatinei įrangai pritaikyti. Bendrovė siūlo, kad robotą būtų galima papildyti lidariniais jutikliais, panoraminėmis kameromis ir paieškos žibintais.

“Xiaomi” išleistas “CyberDog” yra labai įdomus, nors nebūtinai kaip atskiras produktas. Veikiau tai daug ką pasako apie dabartinę robotikos aplinką ir šios technologijos prieinamumą.

Bendrovė “Boston Dynamics” išpopuliarino keturkojų robotų formatą, o bendrovės visame pasaulyje dabar tiksliai tiria, kaip ir kur tokias mašinas galima efektyviai panaudoti. Tačiau šios techninės įrangos kaina mažėja, o tai leidžia ištirti naujus panaudojimo atvejus. Šių metų pradžioje Kinijos robotikos įmonė “Unitree” išleido keturkojį robotą, kuris kainavo vos 2 700 JAV dolerių, o “Xiaomi” gaminamas “CyberDog” šią kainą vėl sumažino. Akivaizdu, kad šių mašinų pajėgumai nebus identiški, tačiau platesnė galimybė naudotis technologijomis parodys, ar šioms įmonėms apskritai verta jų siekti.