Šiandien “Samsung” pristatė “Galaxy Watch 4” ir “Watch 4 Classic”, bendradarbiaudama su “Google”, kad sukurtų visiškai naują “Wear OS” patirtį ir pagaliau pristatytų “Apple Watch” konkurentą. Nors tai tik pirmas žingsnis iš vilčių teikiančio ilgamečio bendradarbiavimo, yra daugybė būdų, kuriais “Apple” vis dar atrodo esanti viršūnėje – tačiau “Samsung” įgauna pranašumą.
Prieš “Apple” 2015 m. paskelbiant apie “Apple Watch”, “Samsung” ir kiti “Android” gamintojai turėjo savo išmaniųjų laikrodžių ateities viziją, ir nė vienas iš jų nesibaigė taip sėkmingai, kaip “Apple Watch”. Šiandienos pristatymas žymi naują pradžią “Samsung”, “Google” ir visiems “Android” gamintojams, kurie artimiausiais mėnesiais ir metais pristatys išmaniuosius laikrodžius.
Pirmas dalykas, kurį pastebėsite su “Wear OS3”, yra tai, kad kol kas tai yra savarankiška patirtis – šią operacinę sistemą siūlo tik “Samsung”.
Bendrovės “Wear OS” atneša tam tikrą “Apple Watch” tinklelio rodinio įkvėpimą, keletą iš anksto pridėtų laikrodžio ciferblatų ir, pasak mano kolegos Damieno Wilde’o iš “9to5Google”, “didžioji dalis patirties yra gana gerai pažįstama”, palyginti su kitais “Samsung” išmaniaisiais laikrodžiais.
“Galaxy Watch 4” įrenginiuose braukdami žemyn rasite visas savo programėles plaukiojančiame amorfiškame tinklelyje, kuris gana primena “Apple” laikrodžio OS. Bakstelėdami ir laikydami galite keisti programėlių išdėstymą, tačiau mano nuojauta verčia manyti, kad tradicinis sąrašo formatas, nors ir ne toks vizualiai patrauklus, yra lengviau suprantamas. Tai sakau todėl, kad jei neatpažinsite programos pagal jos piktogramą, gali tekti bakstelėti, kad rastumėte norimą programą. Tiesa, tai nedidelė, bet vis dėlto problema.
Kaip atrodo naujasis “Samsung Galaxy Watch 4” laikrodis?
“Samsung” stato ant tradiciškesnės išmaniojo laikrodžio išvaizdos su suapvalintu dizainu. Nors jis labiau primena tikrą laikrodį, bendrovės “Wear OS” neišnaudoja apvalaus ekrano privalumų, kai esate priklausomi nuo rašytinių dalykų, pavyzdžiui, pranešimų skaitymo ir žinučių kūrimo.
Tačiau jei bent jau iš išorės jis neatrodo kaip didelė konkurencija, viduje žmonės, turintys “Android” telefoną, ras prietaisą, galintį stebėti pratimus ir pasižymintį geru baterijos veikimo laiku.
Naujasis “Galaxy Watch Series 4” turi EKG programėlę, kraujospūdžio matavimo funkciją, miego stebėjimo funkciją ir net kūno sudėties funkcijas, kurios siūlo tokius matavimus kaip skeleto raumenys, bazinė medžiagų apykaita ir kūno riebalų procentinė dalis.
Nors “Galaxy Watch 4” pagamintas iš aliuminio, “4 Classic” turi nerūdijančio plieno apdailą. Abiejuose įrenginiuose yra 1,5 GB RAM, IP68, dviejų branduolių procesorius Exynos W920 ir daugiau kaip 40 valandų veikianti baterija.
Be to, “Galaxy Watch 4” kaina yra sąžininga – nuo 249 JAV dolerių už įprastą modelį ir 349 JAV dolerių už “Classic”. Šioje srityje “Apple” akivaizdžiai atsilieka, tačiau jūsų “Apple Watch”, skirtingai nei “Samsung” gaminiai, greičiausiai gaus programinės įrangos palaikymą daugelį metų.
Apibendrinimas
Džiugu, kad “Apple” turi konkurenciją išmaniųjų laikrodžių versle. Nors bendrovė kasmet išleidžia “geriausią kada nors sukurtą išmanųjį laikrodį”, svarbu, kad kitas gamintojas pasiūlytų naujų galimybių.
Pavyzdžiui, dėl “Samsung” ir “Google” partnerystės “Google” bus lengviau integruoti savo programėles, pavyzdžiui, “Google Maps”, kad jos sklandžiai veiktų su “Galaxy Watch 4”. O jei daugiau bendrovių patikės “Wear OS 3”, tai tik dar labiau padidins spaudimą “Apple” tobulinti “Apple Watch”.
Daugiau naujienų
„Apple“ pristatė naują ‚MacBook Pro‘ liniją su M4, nano tekstūros ekranu, ‚Center Stage‘ kamera ir kt.
iOS 18.1 su apple intelligence jau čia
„Apple Intelligence“ planuoja startuoti Europos Sąjungoje su „iPhone“ ir „iPad“ kitų metų pradžioje.