Powered by Wetter2.com
January 22, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Boston Dynamics” naujausiuose vaizdo įrašuose rodo, kaip dvikojis robotas “Atlas” apsiverčia, pasvyra ir apvirsta

Bendrovė “Boston Dynamics” paskelbė porą naujų vaizdo įrašų, kuriuose pristatomas dvikojis robotas “Atlas”. Pirmasis – tipiškas “Boston Dynamics” vaizdo įrašas, kuriame du “Atlas” vienetai demonstruoja itin įspūdingą gimnastikos pratimą. Jie apsiverčia, šokinėja, beveik nukrenta, bet ne visai – viskas puikiai pavyksta. Tačiau antrajame vaizdo įraše neįprastai skaidriai įvertinamos Atlaso galimybės, nes bendrovės inžinieriai paaiškina, ką reikia daryti, kad būtų sukurtos tokios procedūros.

Kaip “Boston Dynamics” yra sakiusi anksčiau, “Atlas” iš esmės yra mokslinių tyrimų projektas: pažangiausia mašina, padedanti bendrovės inžinieriams kurti geresnes valdymo ir suvokimo sistemas. “Praktiniu lygmeniu tai yra platforma, kurioje galime vykdyti mokslinius tyrimus ir plėtrą”, – vaizdo įraše sako Benjaminas Stephensas, “Atlas” valdymo vadovas. Šie tyrimai apima gimnastikos ir parkūro pratimus, kuriais bendrovė nuolat džiugina (ir nervina) internetą.

Tačiau kai kurie robotikos specialistai kritikavo “Boston Dynamics” už tai, kad ji klaidina žmones dėl savo mašinų galimybių. Jos vaizdo įrašai yra įspūdingi, tačiau tai taip pat yra griežtai struktūruotos demonstracijos – orkestruotos procedūros, kurioms atlikti reikia daug triukų ir derinimų. Negalima tiesiog nukreipti “Atlas” į trasą ir leisti jam daryti savo darbą, kaip Stephensas aiškina užkulisių vaizdo įraše: “Tai nėra robotas, kuris tiesiog stebuklingai nusprendžia daryti parkūrą, tai tarsi choreografinė rutina, panašiai kaip riedlentės ar parkūro vaizdo įrašas.”

Džiugu, kad tai aišku, o pridedamame tinklaraščio įraše bendrovės inžinieriai išsamiau pasakoja apie tai, kaip robotas keitėsi bėgant metams. Jie pažymi, kad ankstesnių demonstracijų metu jis iš esmės buvo aklas – tiesiog atlikdavo judesius, kurie būdavo sėkmingi tol, kol jo aplinka nesikeisdavo. Tačiau dabar jis daugiau pasikliauja savo paties suvokimu, o tai reiškia, kad yra mažiau užprogramuotas nei anksčiau.

“Šioje parkūro iteracijoje robotas pritaiko savo repertuare esantį elgesį pagal tai, ką mato”, – rašoma tinklaraščio įraše. “Tai reiškia, kad inžinieriams nereikia iš anksto programuoti šuolių judesių visoms įmanomoms platformoms ir spragoms, su kuriomis robotas gali susidurti.”

O palyginti su ankstesniais gimnastikos pratimais, šiandienos vaizdo įrašas išsiskiria tuo, kad roboto judesiai kartais net atrodo šiek tiek žmogiški. Pažvelkite į šią akimirką, kai maždaug 37 sekundę “Atlas” užšoka ant platformos, sekundę svyruoja ir vėl atgauna pusiausvyrą. Tokios dinaminės reakcijos neįmanoma iš anksto užprogramuoti, ir tuo geriau.