Powered by Wetter2.com
November 23, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Elonas Muskas: “Bezosas išėjo į pensiją, kad galėtų visą darbo dieną galvoti ieškinius prieš “SpaceX”

Elonas Muskas sukritikavo savo bičiulį centimilijardierių ir kosmoso kaubojų Džefą Bezosą už tai, kad šis pateikė ieškinius prieš jo vadovaujamą kosmoso bendrovę “SpaceX”.

Anksčiau šį mėnesį Bezoso kosmoso bendrovė “Blue Origin” padavė NASA į teismą po to, kai ji pralaimėjo “SpaceX” svarbią vyriausybinę sutartį dėl astronautų skraidinimo į Mėnulį. Dėl to vėlavo pačios “SpaceX” darbas prie šio projekto. Šią savaitę “Amazon” paragino Federalinę ryšių komisiją (FCC) atmesti naujai pateiktus “SpaceX” planus paleisti dar vieną grupę palydovų, kurie būtų skirti jos palydovinio interneto paslaugai “Starlink”.

Atsakydamas į straipsnį apie pastarąjį skundą, E. Muskas tviteryje parašė: “Pasirodo, Besos [sic] išėjo į pensiją, kad galėtų dirbti visą darbo dieną ir teikti ieškinius prieš “SpaceX”…”

Atrodo, kad neseniai pateiktas “Amazon” skundas yra ne oficialus ieškinys, o protesto laiškas. Techniniu požiūriu “Amazon” nenori, kad “SpaceX” paleistų daugiau “Starlink” palydovų, bet mano, kad bendrovė turėtų aiškiau išdėstyti savo planus.

Šiuo metu “Starlink” veikia apie 1 740 žemoje Žemės orbitoje skriejančių palydovų, kurie aptarnauja apie 90 000 klientų. “SpaceX” ruošiasi paleisti 30 000 antros kartos palydovų, kad pagerintų paslaugą, todėl turi tiksliai informuoti FCC, kur jie bus išdėstyti aplink Žemę. “Amazon” skundžiasi, kad “SpaceX” prašo FCC patvirtinti dvi visiškai skirtingas orbitų konfigūracijas, kurios bus pasirinktos vėliau.

“SpaceX” naujoviškas požiūris, kai prašoma dviejų tarpusavyje nesuderinamų konfigūracijų, prieštarauja ir Komisijos taisyklėms, ir viešajai tvarkai, todėl raginame Komisiją atmesti šį pakeitimą”, – rašo “Amazon” dukterinės įmonės “Kuiper Systems” korporatyvinė patarėja Mariah Dodson Shuman.

Shuman teigia, kad dėl to, jog tenka susidurti su dviem galimomis konfigūracijomis, “padvigubėja techninės pastangos”, su kuriomis susiduria kiti operatoriai, įskaitant “Amazon” “Kuiper System”, kuri dar nepaleido nė vieno savo palydovo. Šioms šalims teks išnagrinėti “trukdžių ir orbitinių šiukšlių problemas”, kylančias dėl dviejų skirtingų palydovų konfigūracijų.

Šumanas mano, kad “SpaceX” turėtų pasirinkti planą ir jo laikytis, o dviejų konfigūracijų patvirtinimas yra blogas precedentas, nes leidžia būsimiems palydovų operatoriams apsidrausti ir tuo pačiu sukuria daugiau darbo visai pramonei. Ji daro išvadą: Todėl Komisija turėtų laikytis savo taisyklių, atmesti “SpaceX” pakeitimą ir paraginti “SpaceX” dar kartą pateikti savo pakeitimą, kai bus nustatyta viena “Gen2” sistemos konfigūracija.