Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Kas yra padalytas tuneliavimas(split tunelling) ir kada turėtumėte jį naudoti su savo VPN?

Greitas, saugus, viską atblokuoja! VPT mėgsta girti savo pagrindines funkcijas, bet tai reiškia, kad kai kurie labai patogūs įrankiai nesulaukia deramo dėmesio.

Pavyzdžiui, padalytas tuneliavimas. Nepaisant to, kad jį siūlo “ExpressVPN”, “NordVPN” ir “Surfshark”, daugumoje VPT svetainių jis nepateko į antraštes. Be to, techniškai skambantis pavadinimas gali atbaidyti daugelį naudotojų nuo jo galimybių tyrinėjimo. Tačiau pasidomėkite išsamiau ir rasite naudingą funkciją, galinčią išspręsti keletą VPN problemų ir net padidinti interneto greitį.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra padalytas tuneliavimas, kokias problemas jis išsprendžia, kada turėtumėte jį naudoti… ir kada tikriausiai neturėtumėte.

Padalytas tuneliavimas: kas tai yra ir kaip tai veikia

Prisijunkite prie VPN ir ši paslauga paprastai visą interneto srautą nukreipia per savo šifruotą ryšį, dažnai vadinamą tuneliu.

Tuneliavimo procesas apima saugaus ryšio (VPN) sukūrimą duomenims perduoti nesaugioje aplinkoje (jūsų įprastame interneto ryšyje). Tunelis vadinamas tuneliu, nes duomenys keliauja jūsų interneto ryšiu, tačiau stiprus šifravimas apsaugo jo turinį ir niekas negali matyti jo viduje.

Padalytas tuneliavimas suteikia daugiau galimybių kontroliuoti šį procesą, nes galite nuspręsti, kurios programos ar svetainės duomenų srautas bus nukreiptas per tunelį, o kuris – per įprastą interneto ryšį.

Tai paprasta idėja, tačiau ji turi keletą privalumų (ir keletą komplikacijų).

Padalytas tuneliavimas: privalumai

Padalytas tuneliavimas yra patogus įrankis, kuris gali išspręsti keletą VPN nepatogumų.

Pavyzdžiui, kai kurios programos ir svetainės neveikia gerai su VPN. Bankų svetainės gali skųstis, jei esate ne toje vietoje, kurioje jos tikisi; verslo tinklus gali būti sunkiau pasiekti; transliacijos platformos gali jus blokuoti arba rodyti kitokį turinį, jei atrodo, kad esate kitoje šalyje.

Paprastai viskas, ką galite padaryti, tai atsijungti, pasiekti reikiamą svetainę ar programėlę ir vėl prisijungti prie VPN, kai baigsite darbą. Tačiau naudodami padalytą tuneliavimą galite nustatyti, kad transliacijos paslaugų programa (pvz.,) visada naudotų įprastą ryšį, ir taip užtikrinti, kad niekada nebūsite užblokuoti vien dėl to, kad VPN yra aktyvus.

Ši funkcija taip pat gali leisti pasiekti nuotolinius tinklo įrenginius, pavyzdžiui, spausdintuvus ar saugyklas. Neįtraukite jų į tunelį ir jie visada bus pasiekiami, kad ir kas vyktų su VPN.

Padalytas tunelis gali turėti įtakos ir našumui. Jei VPN reikia tik kelioms svetainėms, kam lėtinti transliacijos platformas nukreipiant jas per tunelį? Naudokite padalytą tuneliavimą, kad srautai būtų perduodami per interneto paslaugų teikėjo ryšį, ir pasieksite didžiausią įmanomą greitį.

Padalytas tunelis: trūkumai

Padalytas tunelis sutaupo daug su VPN susijusio laiko ir rūpesčių, tačiau taip pat sumažina jūsų saugumą. Kiekvieną kartą, kai žiūrite į programą ar svetainę ir nusprendžiate, kad jos duomenų srauto nereikia perduoti per tunelį, rizikuojate (net ir nedidele) savo privatumu internete.

Problema ta, kad labai sunku žinoti, ar priimate teisingą sprendimą. Net ekspertai ne visada turės reikiamos informacijos.

Pavyzdžiui, tarkime, kad didžioji dalis sistemos naudoja jūsų standartinį interneto ryšį. Tačiau suprantate, kad naudojate jautrią verslo programėlę, todėl įtraukite ją į sąrašą “maršrutas per VPN”. Atrodo, kad dabar esate apsaugoti.

Tačiau ką daryti, jei jūsų kompiuteryje veikia daugiau nei vienas programos procesas? Ką daryti, jei, be pagrindinės programos, yra foninė paslauga, tvarkanti prisijungimus, tikrinanti tinklo būseną, ieškanti atnaujinimų? Gali būti dar svarbiau, kad šis procesas naudoja tunelį, tačiau nėra jokio būdo tai nustatyti, jei nežinote, kad šis duomenų srautas apskritai egzistuoja.

Iš tikrųjų galite numanyti, kada programai reikia naudoti tunelį, o kada ne. Tačiau tai vis tiek tėra tik spėjimas ir nėra paprasto būdo tai tiksliai nustatyti.

Ar turėčiau naudoti padalytą tuneliavimą?

Jei privatumas yra absoliučiai didžiausias jūsų prioritetas visą laiką, pvz., esate žurnalistas represinėje šalyje, nuolat naudojatės slaptais verslo ištekliais ir t. t., tuomet geriau vengti skaidomo tuneliavimo. Rizika yra didesnė už naudą.

Tačiau jei anonimiškumas nėra toks gyvybiškai svarbus, situacija kitokia, ypač jei nesusijusi slapta informacija.

Jei naudojate savo paslaugą kaip srautinio transliavimo VPN arba tai yra jūsų priemonė skaityti tam tikrą regioninę naujienų svetainę, nukreipti šį srautą per standartinį ryšį yra labai prasminga. Karštųjų taškų operatoriai gali matyti, kad naudojatės tais puslapiais, bet ar jums tai rūpi? Tikriausiai ne.

Tiesiog nepamirškite, kad su kiekviena nauja pridėta skaidymo tunelio taisykle kyla privatumo rizika, net jei ji yra minimali. Jei tai nėra jūsų svarbiausias prioritetas ir srautą nukreipiate paprastam žaidimui, kuriam VPN nereikia, greičiausiai tai nėra problema. Tačiau yra tikimybė, kad šie maži pavojai gali virsti tikra problema, todėl būkite atsargūs ir padalytą tuneliavimą naudokite tik su būtiniausiomis programomis.

Kaip naudoti padalytą tuneliavimą

Pirmasis žingsnis bandant padalytą tunelį – įsitikinti, kad esate užsiregistravę prie VPN, kuris siūlo šią funkciją (ExpressVPN, NordVPN, Surfshark, Private Internet Access, CyberGhost, IPVanish, Hotspot Shield ir kt.).

Atminkite, kad paslaugų teikėjai teikia labai skirtingo lygio pagalbą. “IPVanish” padalytą tuneliavimą turi tik savo “Android” ir “Amazon Fire TV” VPN programėlėse; “ExpressVPN” ir “NordVPN” jį turi visur programėlėse; “Hotspot Shield” veikia ir programėlėse, ir svetainėse.

Įdiegę VPN, patikrinkite, ar laukelyje Nustatymai yra atitinkamų parinkčių. “ExpressVPN” “Windows” programėlės skirtuke “General” yra “Split Tunneling”, “NordVPN” programėlėje yra atskiras skyrius “Split Tunneling”, o “CyberGhost” naudoja kitokį pavadinimą (“Smart VPN”), tačiau veikia taip pat.

Paprastai galite paspausti mygtuką “Pridėti” ir pasirinkti programą, kurios norite neįtraukti į tunelį. Norėdami tai išbandyti, pridėkite naršyklę, prisijunkite prie VPN serverio kitoje šalyje ir naudodami naršyklę patikrinkite savo IP adresą ir vietą IPStack . Jei naršyklė rodo tikrąjį jūsų IP adresą ir vietą, ji nenaudoja VPN, o padalytas tunelis veikia.

Naudoti padalytą tuneliavimą naršyklėje ilgą laiką yra tikrai bloga idėja, nes tokiu atveju visos jūsų svetainės negali naudotis VPN, todėl, įrodę, kad funkcija veikia, pašalinkite ją iš sąrašo. Tada pridėkite kelias savo programas ar svetaines, atlikite keletą bandymų ir įsitikinkite, kad, kad ir ką darytumėte su VPN, jūsų programos dabar veikia taip, kaip tikėjotės.