Powered by Wetter2.com
November 21, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Ateityje “Apple Watch” laikrodžiuose gali būti naujų sveikatos stebėjimo įrenginių, tačiau mokslas riboja “Apple” galimybes

“Apple” užsibrėžė tikslą pristatyti “Apple Watch” laikrodį su daugiau sveikatos stebėjimo jutiklių nei bet kada anksčiau – ir tai gali įvykti jau 2022 m.

Pasak “Wall Street Journal”, “Apple” ateities vizija apima išmanųjį laikrodį, kuris, be jau surinktų duomenų, gali stebėti kraujospūdį, temperatūrą, miegą ir net cukraus kiekį kraujyje. Tačiau jos svajonės apie ateitį gali niekada nesutapti su realybe.

Nors “Samsung Galaxy Watch 3” ir “Galaxy Watch Active 2” jau siūlo kraujospūdžio stebėjimo funkciją, ją kas keturias savaites reikia kalibruoti naudojant įprastą kraujospūdžio manžetę, o tai riboja jos naudojimo paprastumą. Tikėtina, kad “Apple” susidurtų su panašiomis patikimumo problemomis, ypač dėl to, kad ji, kaip pranešama, nori sukurti sekimo įrenginį, kuris nebūtų priklausomas nuo riešo suspaudimo – dėl to jos prietaisas būtų nepanašus į visus patikimus šiandien turimus kraujospūdžio matuoklius.

Tačiau “Apple” galėtų sėkmingai stebėti miegą, nes šią funkciją jau turi daugelis jų konkurentų išmaniųjų laikrodžių ir treniruoklių rinkoje. Vienintelė problema, su kuria “Apple” kol kas susidurs dėl šių funkcijų, yra baterijos veikimo laikas, nes net geriausi “Apple Watch” laikrodžiai ne visada sugeba išsilaikyti pakankamai ilgai, kad juos būtų galima patikimai naudoti visą dieną ir visą naktį.

Tačiau akumuliatoriaus veikimo trukmė yra mažiausia Apple dizaino problema, jei ji nori sukurti prietaisą, kuriuo būtų galima pasitikėti matuojant visus šiuos skirtingus mediciniškai svarbius duomenis. Taigi, deja, šiuo požiūriu iš “Apple” 2022 m. išmaniųjų laikrodžių daug nesitikime ir nustebtume, jei ji kada nors sugebės sukurti sveikatos funkcijas, kurias, kaip pranešama, nori sukurti.

Mokslas nėra “Apple” pusėje

“Apple” noras sukurti patogų, universalų sveikatos monitorių yra vertas susižavėjimo tikslas, tačiau jo kelyje susiduriama su daugiau nei keliais iššūkiais, iš kurių ne mažiau svarbus yra atitinkamos technologijos kūrimas.

“Apple” nesiekia sukurti monitoriaus tam, ko dar negalime stebėti mediciniškai, ji bando sukurti visiškai naują stebėjimo būdą, o tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Paimkime cukraus kiekį kraujyje. Šiuo metu turime tik du jo matavimo būdus. Vienu iš jų naudotojams reikia įsidurti į pirštą ir kraują panaudoti trumpam 15 sekundžių trukmės tyrimui, o kitu – po oda įkišti jutiklį (nors šiuo metu jis yra ne toks tikslus kaip įsidurtas).

Nė vieno iš šių variantų “Apple” greičiausiai nenorėtų naudoti, o sukurti patikimą cukraus kiekio kraujyje matuoklį, kuris galėtų veikti tik iš išorės, būtų neįtikėtinai sudėtinga. “Apple” turėtų rasti būdą, kaip sukurti į išmanųjį laikrodį panašų spektrometro dydžio prietaisą, kuris galėtų ne tik atskirti gliukozę kraujyje nuo gliukozės kitose vietose (pavyzdžiui, gliukozės intersticiniame skystyje, supančiame mūsų odos ląsteles), bet ir tiksliai nustatyti, kiek tos gliukozės yra viename litre kraujo. Jei tai būtų paprasta, jau būtume tai darę.

Jei sekundę nekreipsime dėmesio į tai, ar “Apple” iš tikrųjų galėtų sukurti šiuos prietaisus, ar ne, tai greitai pateksime į antrą spąstus – erdvę. Išmanieji laikrodžiai ir taip turi sutalpinti gana daug į stebėtinai mažą formą, o jei “Apple” norės pridėti dar milijardą naujų sveikatos stebėjimo prietaisų, galiausiai turėsime “Apple Watch”, kuris atrodys kaip rankos petnešėlė.

Nors tikimės, kad “Apple” pavyks sukurti sveikatos sekimo įrenginį, kuris būtų tiesiai iš mokslinės fantastikos, mes nesulaikysime kvapo. Jei jos dizainas apskritai įmanomas, manome, kad prireiks metų (jei ne dešimtmečių), kol kažkas tokio patikimo ir mažo, koks jis turi būti, iš tikrųjų pasirodys rinkoje, net jei “Apple” šiam projektui skirs visus savo išteklius.