Powered by Wetter2.com
December 26, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Vokietija ragina ES reikalauti, kad “iOS” įrenginiai būtų atnaujinami ir taisomi 7 metus

Vokietijos vyriausybė Europos Sąjungai pateikė naujus pasiūlymus dėl atsakomybės už aplinkos apsaugą, kuriuose teigiama, kad išmaniųjų telefonų gamintojai, pavyzdžiui, “Apple” ir “Google”, turėtų būti įpareigoti bent septynerius metus teikti savo mobiliųjų prietaisų saugumo atnaujinimus ir atsargines dalis (per “Heise Online”).

Europos Komisija neseniai pasiūlė, kad mobiliųjų prietaisų gamintojai turėtų teikti programinės įrangos atnaujinimus ir atsargines dalis penkerius metus, o planšetinių kompiuterių atsargines dalis – šešerius metus. Ji taip pat nori priversti gamintojus skelbti atsarginių dalių kainas, užtikrinti, kad jos nedidėtų, ir pristatyti minėtas dalis ne vėliau kaip per penkias darbo dienas.

Tačiau Vokietija nori, kad ES žengtų dar toliau ir reikalautų septynerius metus teikti atnaujinimus ir atsargines dalis. Be to, ji nori, kad gamintojai siūlytų atsargines dalis už “pagrįstą kainą” ir greičiau pristatytų atsargines dalis – šį klausimą ji nori toliau aptarti su Komisija.

Vokietijos vyriausybė taip pat remia Europos Komisijos siekį įvesti ekologinio projektavimo taisykles, įskaitant energijos vartojimo efektyvumo ženklinimą ir išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių pataisomumo indeksą. EK teigimu, gaminant įrangą išmetama daugiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o perdirbant galima atgauti tik dalį žaliavų.

Gamintojams, įskaitant “Apple”, “Samsung” ir “Huawei”, atstovaujanti pramonės asociacija “DigitalEurope” mano, kad Komisijos pasiūlymuose nueita per toli, ir pasiūlė gamintojams trejus metus teikti saugumo atnaujinimus, o dvejus metus – operacinės sistemos atnaujinimus.

Asociacija taip pat mano, kad turėtų būti reikalaujama vartotojams siūlyti tik pakaitinius akumuliatorius ir ekranus, nes šių dalių gedimų dažnis yra didžiausias. Tuo tarpu tokie komponentai kaip kameros jutikliai, mikrofonai ir jungtys “retai genda”, todėl jiems neturėtų būti taikomas įgaliojimas.

Po papildomų derybų tarp visų dalyvaujančių šalių Europos Sąjunga planuoja pasiūlymus pateikti iki 2023 m.

Kompanija “Apple” dažnai kritikuojama dėl neproporcingai didelių remonto kainų, pavyzdžiui, 79 JAV dolerių mokestis už 99 JAV dolerių kainuojančio “HomePod mini” aptarnavimą, taip pat dėl savavališkų remonto apribojimų, pavyzdžiui, draudimas taisyti “iPhone 12” kamerą be prieigos prie “Apple” patentuotos debesyje esančios sistemos konfigūravimo programos.

Praėjusiais metais Europos Parlamentas balsavo už ES teisės į remontą komiteto rekomendacijas, įskaitant privalomo buitinės elektronikos prietaisų ženklinimo sistemą, kad būtų pateikta aiški informacija apie gaminių pataisomumą ir tarnavimo laiką. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)