Powered by Wetter2.com

Muzika

November 25, 2021

Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

Raspberry pi kraujo tyrimų rinkinys kada nors gali padėti išgelbėti gyvybes

Daugelyje šalių nėra plačiai paplitusių patikimų sveikatos priežiūros sistemų iš dalies dėl to, kad reikalinga medicinos įranga yra pernelyg brangi ir sunki, kad galėtų veiksmingai pasiekti kaimo vietoves. Net jei prietaisas ir pasiektų bendruomenę, yra didelė tikimybė, kad niekas nemokėtų juo naudotis.

Laimei, mokslininkai nuolat stengiasi tai pakeisti, o Indijos tyrėjai neseniai sukūrė lengvai naudojamą ir patikimą kraujo tyrimų rinkinį, kuriame naudojamas “Raspberry Pi 4” ir kurio rezultatai gaunami greičiau nei per minutę.

Paprastą vienos plokštės kompiuterį galima užprogramuoti valdyti paprastą skysčių dozatorių ir lemputes kraujo mėginiams tirti. Naudojant tinkamos koncentracijos reagentą (žinomos medžiagos, pridedamos tam tikroms cheminėms medžiagoms tirti) ir šviesos bangos ilgį, mokslininkų prietaisas gali nustatyti kraujo ląstelių kiekį ir gliukozės koncentraciją tokiu pat tikslumu, kaip ir įprastas prietaisas.

Straipsnio bendraautorė Sangeeta Palekar, kalbėdama su “IEEE Spectrum”, paaiškino, kad “įprasti kraujo tyrimai gali padėti nustatyti ir pašalinti daugelio galimų ligų grėsmę”. Asmeniui kraujo tyrimas gali užtikrinti, kad jis gaus tinkamą gydymą ar vaistus, kol dar nevėlu.

Palekar ir Jayu Kalambe sukurtame projekte pasinaudota “automatizavimo, mažos kainos, nešiojamumo, paprastų prietaisų, lankstumo ir lengvai prieinamos sąsajos privalumais”, kad būtų užtikrinta, jog gyvybiškai svarbūs medicininiai tyrimai būtų atliekami tose vietovėse, kuriose anksčiau jie nebuvo prieinami.

Kas toliau laukia kraujo tyrimo įrankio?

Kitas tyrėjų žingsnis – išplėsti prietaiso taikymo sritį.

Šiuo metu juo galima nustatyti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį ir gliukozės koncentraciją (tai naudinga priemonė diabetui nustatyti), tačiau jie tikisi rasti daugiau reagentų ir šviesos bangos ilgių, kad būtų galima nuosekliai stebėti kitus veiksnius, pavyzdžiui, cholesterolio ir kitus, ir taip padaryti šią priemonę dar naudingesnę.

Be to, kūrėjai Sangeeta Palekar ir Jayu Kalambe tikisi, kad į jų Raspberry Pi maitinamą testerį bus įdiegtos nuotolinio stebėjimo funkcijos. Tai leistų ekspertams nuotoliniu būdu patikrinti prietaisą ir įsitikinti, kad jis veikia tinkamai, bei patarti, jei naudotojas nežino, ką su juo daryti.