Powered by Wetter2.com

Muzika

November 26, 2021

Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

Štai kiek tiksliai didesnės yra “iPhone 13” baterijos

Ką tik pirmą kartą pažvelgėme į “iPhone 13s” akumuliatoriaus dydžius, nes “Apple” vardu “Chemtrec” svetainėje (per “9to5Mac”) paskelbtas produkto informacijos lapas, skirtas informacijai apie pavojingas medžiagas ir reagavimui į jas. Iš dokumento matyti, kad nuo praėjusių metų “iPhone” baterijos gerokai padidėjo – vidutiniškai 13 proc., o “13 Pro Max” baterija tampa panaši į tokių įrenginių kaip “Nintendo Switch”.

Dokumente akumuliatoriaus dydis nurodomas ne tradicinėmis miliampervalandėmis, o vatvalandėmis. Nors dauguma telefonų gamintojų baterijų dydžius nurodo miliampervalandėmis, jos dažnai būna mažiau tikslios ir sunkiau palyginti įrenginius, todėl pirmenybę teikiame vatvalandėms. Toliau pateikiame naujųjų “Apple” telefonų ir ankstesnės kartos modelių akumuliatorių dydžius, kaip nurodyta dokumente:

“IPHONE 13” IR “IPHONE 12” BATERIJŲ DYDŽIAI

TelefonasTalpaAnksčiauPadidėjoPadidėjo procentais
iPhone 13 Mini9.34Wh8.57Wh0.77Wh9.0 percent
iPhone 1312.41Wh10.78Wh1.63Wh15.1 percent
iPhone 13 Pro11.97Wh10.78Wh1.19Wh11.0 percent
iPhone 13 Pro Max16.75Wh14.13Wh2.62Wh18.5 percent

“Apple” teigia, kad teikia šią informaciją bendrovei “Chemtrec”, siekdama padėti vežėjams laikytis reikalavimų, todėl ši informacija gaunama tiesiogiai iš šaltinio.

Diagramoje matomi keli dalykai. Akivaizdu, kad visų modelių dydžiai gerokai padidėjo, ir yra vienas keistas pokytis per metus: 12 ir 12 “Pro” modelių baterijos buvo vienodo dydžio, o dabar 13 “Pro” modelio baterija iš tikrųjų yra mažesnė už 13 modelio bateriją. Telefonai yra tokio paties fizinio dydžio, o “Pro” turi didesnį atnaujinimo dažnį turintį ekraną, papildomą grafinio procesoriaus branduolį ir daugiau kamerų, todėl logiška, kad akumuliatoriuje liko mažiau vietos.

Be to, “Apple” kiekvieną modelį padarė šiek tiek storesnį ir sunkesnį už savo pirmtaką. Atrodo, kad su šia “iPhone 13” linija bendrovė daro tą patį kompromisą, kaip ir su 11 modeliu: didesni telefonai su geresniu akumuliatoriumi (šis žingsnis sulaukė nemažai pagyrų).

Palyginimui pateikiame kitų telefonų ir prietaisų nominalias talpas, kurias pavyko rasti peržiūrėjus “iFixit” išardymo įrankius:

Remiantis dokumente pateiktais skaičiais, “13 Pro Max” 16,75Wh akumuliatoriaus talpa sudaro sveiką dalį kai kurių nešiojamųjų kompiuterių akumuliatorių talpos. Ji yra 71 proc. mano “ThinkPad T480” pagrindinio akumuliatoriaus (23,48Wh) talpos, o tai šiek tiek daugiau nei 33 proc. “MacBook Air” visą dieną veikiančios 49,9 W baterijos talpos. Be to, jis didesnis už “Switch” akumuliatorių, o šis gali paleisti “Breath of the Wild” žaidimą kelias valandas.

Atsižvelgiant į tai, kad keičiasi telefonų procesoriai ir ryškėja ekranai, sunku pasakyti, kiek realiai gali trukti baterija, jei jos dydis padidės. Savo pristatyme “Apple” teigė, kad naujieji akumuliatoriai “iPhone 13 Mini” ir “iPhone 13 Pro” veiks 1,5 valandos, o “iPhone 13” ir “13 Pro Max” – 2,5 valandos “ilgiau jūsų dieną”. Pagal “Apple” matą, jei jūsų “iPhone 12” išsikrovė 21:30, ji tikisi, kad “iPhone 13” išsilaikys iki vidurnakčio.

Tai nėra itin reikšmingas rodiklis be konteksto (nors, pasak “Apple”, “iPhone 13” bus atkuriama 4 valandomis daugiau srautinių vaizdo įrašų nei jo pirmtakas, o “13 Pro Max” – 13 valandų daugiau), todėl turėsime palaukti, kol pamatysime, kaip telefonai bus naudojami realiame gyvenime ir kaip jiems seksis atlikti greta esančius testus. Tačiau “Apple” padarė bateriją šių telefonų pardavimo privalumu, todėl bendrovė suinteresuota tai pagrįsti įspūdingais skaičiais.