Powered by Wetter2.com

Muzika

November 25, 2021

Kiddo.lt

All people should be treated equally, regardless of who they are or who they love.

Paskelbtas 14 colių “MacBook Pro” (2021): viskas, ką jau žinome

14 colių “Apple MacBook Pro” (2021 m.) buvo vienas labiausiai laukiamų 2021 m. produktų, o dabar, kai spalio 18 d. “Apple” renginyje “Unleashed” jis buvo oficialiai anonsuotas, spėlioti nebereikia.

Išleidus 13 colių “MacBook Pro” (2020 m.), vis dar buvo paklausa galingesniam, kompaktiškesniam profesionaliam nešiojamajam kompiuteriui, o tai nenuostabu, turint omenyje, kad 13 colių modelyje naudojamas tas pats M1 SoC (sistema luste), kaip ir dabartinės kartos “MacBook Air” ir 24 colių “iMac”. Laimei, šiame šiek tiek didesniame profesionaliame įrenginyje turime iš ko rinktis, nes jame yra du galingi nauji procesoriai – “M1 Pro” ir “M1 Max”.

Nuo birželio mėnesio, kai įvyko 2021 m. WWDC, nekantravome gauti į rankas šviežio “Apple” silicio, o 14 colių “MacBook Pro” ir 16 colių “MacBook Pro” (2021 m.) jau kelis mėnesius pasirodo įvairiuose nutekinimuose ir ganduose. Dabar, kai jis čia, laukimas pagaliau baigėsi, ir atrodo, kad šis naujasis “MacBook Pro” gali būti vienas geriausių nešiojamųjų kompiuterių rinkoje jau kurį laiką, jau nekalbant apie vieną geriausių “MacBook”, kai jis lyginamas su senesniais, “Intel” varomais istoriniais kompiuteriais.

Naujasis 14 colių “MacBook Pro” pasižymi plokščia briauna, “MagSafe” įkrovimu, mini-LED ekranu, įmontuotu SD kortelių skaitytuvu ir HDMI jungtimi – visos šios savybės jį paverčia puikiu kūrybingų profesionalų, pavyzdžiui, grafikos dizainerių ir fotografų, draugu.

Jei nerimaujate dėl mėgstamų programų veikimo, nesijaudinkite – “MacBook Pro 14” su “M1 Max” maitinamu “MacBook Pro 14” procesoriaus našumas yra 3,7 karto didesnis nei (neatskleidžiamos kartos) “Intel i7”, o grafikos našumas – 13 kartų didesnis.

Tikrai nežinosime, kaip “MacBook Pro 14-inch (2021)” seksis dirbti praktiškai, tačiau tai yra labiausiai jaudinantis “Apple” produkto pristatymas per visus metus. Kol laukiame išsamios apžvalgos, pateikiame viską, ką žinome iki šiol.

14 colių “MacBook Pro” (2021): Pereikite prie reikalo

Kas tai yra? Visiškai naujas 14 colių “MacBook Pro
Kada jis pasirodys? Išankstiniai užsakymai jau vykdomi, galima įsigyti nuo antradienio, spalio 26 d.
Kiek kainuos? Nuo 1 999 JAV dolerių / 1899 svarų sterlingų.

“MacBook Pro” 14 colių (2021) išleidimo data ir kaina

14 colių “MacBook Pro” (2021 m.) jau galima užsisakyti iš anksto ir jie jus pasieks maždaug antradienį, spalio 26 d., t. y. tą pačią dieną, kai juos galėsite pasiimti fizinėse “Apple Store” parduotuvėse ir “Apple” įgaliotuosiuose perpardavinėtojuose, pavyzdžiui, “Amazon”.

Žinome, kad 8 branduolių CPU, 14 branduolių GPU “M1 Pro” modelis su 16 GB unifikuotos atminties ir 512 GB SSD kaupikliu kainuos 1999 USD / 1899 GBP, (1899 USD švietimo įstaigoms), o už galingesnį 10 branduolių CPU, 16 branduolių GPU “M1 Pro” modelį su 16 GB unifikuotos atminties ir 1 TB SSD kaupikliu teks pakloti solidžią 2499 USD / 2399 GBP kainą.

14 colių “MacBook Pro” modelio “M1 Max” kainos nenustatytos, tačiau nešiojamąjį kompiuterį galite konfigūruoti “Apple” svetainėje, kurioje galima pasirinkti atmintį (16, 32 ir 64 GB) ir turimą saugyklą (iki 8 TB SSD).

Maksimalios konfigūracijos su 10 branduolių CPU ir 32 branduolių GPU M1 Max procesoriumi, 64 GB RAM ir 8 TB SSD saugykla šis 14 colių žvėris jums kainuos kunigaikštiškus 5 899 USD / 5 799 GBP.

“MacBook Pro” 14 colių (2021) dizainas

Nors daugelis kitų “Apple” šeimos asortimentų šiemet gavo spalvingus atnaujinimus, 14 colių “MacBook Pro” (2021 m.) išlieka klasikinis (o gal pasenęs?), su dviem korpuso spalvų variantais – sidabrine ir kosminės pilkos spalvos. Šiek tiek apmaudu matyti du pilkos spalvos variantus, užuot įtraukus ką nors panašaus į stilingą antracito spalvą ar net tuos pačius smagius atspalvius, kurie, kaip mes sakome, yra 24 colių M1 iMac.

Vis dėlto turime gerų naujienų, susijusių su prievadais. 14 colių “MacBook Pro” (2021 m.) turi tris “Thunderbolt 4” prievadus, vieną HDMI prievadą, SDXC kortelės lizdą ir “MagSafe 3” prievadą, taip pat “Magic Keyboard” su “Touch ID”, “Force Touch” takelį ir USB-C maitinimo adapterį.

Turėdami visus šiuos prievadus, prie “M1 Max” galite prijungti iki trijų “Pro Display XDR” ir 4K televizorių, o pasirinkę “M1 Pro” – du “Pro Display XDR”.

Gandai dėl plačiai smerkiamos “Touch Bar” juostos panaikinimo taip pat pasitvirtino – šią vietą pakeitė nauji fiziniai “Spotlight”, “Siri”, “Diktavimo” ir “Netrukdyti” klaviatūros spartieji klavišai.

Dabar, kai esame 2021 m., “MacBook” kompiuteryje pagaliau turime 1080p internetinę vaizdo kamerą, kuri yra rimtas patobulinimas, palyginti su pikseliška 720p aparatūra, kurią “Apple” nenoromis laikė pastaruosius kelerius metus. Be to, šioje interneto kameroje naudojamas objektyvas su platesne diafragma, praleidžiantis daugiau šviesos, o tai turėtų padėti išvengti bet kokio foninio triukšmo (to keisto, į statinį panašaus šlamėjimo).

Kartu su didesniu vaizdo jutikliu, turinčiu efektyvesnių pikselių, kamera du kartus geriau veikia esant prastam apšvietimui, todėl jums nereikės jokio įmantraus apšvietimo, kad atrodytumėte kuo geriau.

“MacBook Pro” 14 colių (2021) ekranas

Girdėjome gandų, kad “MacBook Pro” 14 colių (2021 m.) ekranas bus “Liquid Retina XDR” ekranas su “mini-LED” technologija, ir atrodo, kad šios ilgai sklandžiusios prielaidos pasitvirtino. Mini-LED ekranas gali užtikrinti iki 1 000 nitų nuolatinį viso ekrano ryškumą, 1 600 nitų maksimalų ryškumą ir 1 000 000 000:1 kontrasto santykį.

14 colių (2021 m.) “MacBook Pro” taip pat pasižymi fantastiška P3 plačios spalvų gamos aprėptimi ir palaiko vieną milijardą spalvų, kad perėjimai būtų sklandesni, “ProMotion” ir prisitaikantį 120 Hz atnaujinimo dažnį – greičiausią, koks kada nors buvo įdiegtas “MacBook” įrenginyje.

Ekranas ne tik nuostabiai atrodo bet kokiuose filmuose ir TV laidose, kurias galbūt žiūrėsite keliaudami. Jo funkcijos neįtikėtinai svarbios kūrėjams ir dirbantiems tokiose srityse kaip vaizdo įrašų redagavimas, o kartu su integruotu SD kortelių skaitytuvu ir HDMI prievadu tai rodo, kad “Apple” siekia, jog šis nešiojamasis kompiuteris taptų kitu geriausiu nešiojamuoju kompiuteriu rinkoje tiek kūrybos profesionalams, tiek studentams.

Nors jame yra ta bauginanti kameros išpjova, dėl kurios nerimavome, 14 colių “MacBook Pro” (2021 m.) turi 14,2 colio ekraną ir iš viso 5,9 mln. pikselių – daugiau pikselių nei ankstesniame “Intel” valdomame 16 colių “MacBook Pro”.

“MacBook Pro” 14 colių (2021) specifikacijos

Atsižvelgiant į “M1 Pro” ir “M1 Max SoC” pristatymą, atrodo, kad 14 colių “MacBook Pro” turi rimtą galią. Kaip minėta, yra daugybė galimų konfigūracijų, todėl galite išlaikyti santykinai nedidelį biudžetą (bet kokiu atveju “Pro” įrenginiui) arba išleisti šiek tiek pinigų, kad maksimaliai padidintumėte turimų komponentų galimybes.

“Apple” teigimu, su 10 branduolių procesoriumi “M1 Pro” ir “M1 Max” 14 colių “MacBook Pro” leidžia:

  • Iki 3,7 karto greitesnis projektų kūrimas naudojant “Xcode”.
  • Iki 3 kartų daugiau “Amp Designer” įskiepių “Logic Pro”.
  • Iki 2,8 karto spartesnis skaičiavimo skysčių dinamikos našumas NASA TetrUSS programoje.

14 colių “MacBook Pro” su 16 branduolių “M1 Pro” ir 32 branduolių “M1 Max” grafiniu procesoriumi pakeičia daug grafikos reikalaujančias darbo eigas:

  • Su “M1 Pro” iki 9,2 karto greičiau atkuriate 4K vaizdą “Final Cut Pro”, o su “M1 Max” – iki 13,4 karto greičiau.
  • Iki 5,6 karto spartesnis bendras vektorių ir rastrų GPU našumas programoje “Affinity Photo” su “M1 Pro” ir iki 8,5 karto spartesnis su “M1 Max”.
  • Iki 3,6 karto spartesnis efektų atvaizdavimas “Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio” su “M1 Pro” ir iki 5 kartų spartesnis su “M1 Max”.
  • Tiek “M1 Pro”, tiek “M1 Max” turi 16 branduolių “Neural Engine”, todėl naudotojai gali sparčiau atlikti ML užduotis, pvz:
  • iki 8,7 karto spartesnį objektų sekimą programoje “Final Cut Pro” su “M1 Pro” ir iki 11,5 karto spartesnį su “M1 Max”.
  • Iki 7,2 karto greitesnis scenos redagavimo aptikimas 1080p “ProRes 422” vaizdo įraše “Adobe Premiere Pro”.
  • Iki 2,6 karto spartesnis objektų pasirinkimas nuotraukose “Adobe Photoshop” programoje.

“MacBook Pro” 14 colių (2021) akumuliatoriaus veikimo laikas

Jei baterijos veikimo laikas jums kelia didelį susirūpinimą, “Apple” turi jums puikių naujienų – tiek 14 colių, tiek 16 colių “MacBook Pro” atnaujinimai gerokai lenkia ankstesnius “MacBook Pro” 13 colių M1 (2020) ir “MacBook Air” (2020) įrenginius.

Pasak “Apple”, 14 colių “MacBook Pro” (2021 m.) modelis gali atkurti iki 17 valandų vaizdo įrašus, tačiau tai neprilygsta 16 colių modeliui, kuris gali atkurti net 21 valandą vaizdo įrašų. Vis dėlto tai yra papildomos septynios valandos, o tai nemažas pasiekimas tokiam galingam nešiojamajam kompiuteriui.

Dar geriau, kad naujosios kartos “MacBook Pro” gali būti toks pat našus tiek prijungtas prie elektros tinklo, tiek naudodamas akumuliatorių, todėl neprarasite našumo, kai būsite toli nuo elektros lizdo.