Powered by Wetter2.com

Muzika

November 24, 2022

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Apple” pagaliau atnaujino “iPhone 14 Pro”, taip kaip norėjome daugelį metų

“Apple” ką tik surengė rugsėjo mėnesio renginį “Far Out”, kuriame pristatė daugybę naujų produktų, įskaitant “Apple Watch Series 8”, “SE” ir “Ultra”, taip pat “AirPods Pro 2”, “iPhone 14”, “iPhone 14 Plus” ir “iPhone 14 Pro” bei pagrindinį akcentą – “iPhone 14 Pro” ir “Pro Max”. Nors daugelis žmonių gali kalbėti apie “Apple Watch Ultra” (tiesą sakant, nesitikėjau tokio pavadinimo), aš džiaugiuosi “iPhone” ateitimi, ypač “Pro” linija.

Po to, kai “Apple” baigė aptarti “iPhone” segmentą, ji atskleidė dabartinę šiuo metu parduodamų “iPhone” modelių liniją, įskaitant kitą savaitę pasirodysiančius visiškai naujus “iPhone 14” ir “iPhone 14 Pro”. Šiuo metu “Apple” vis dar prekiaus: “iPhone SE” (2022 m.), “iPhone 13”, “iPhone 13 mini” ir “iPhone 12”. Asmeniškai man šiek tiek keista, kad “iPhone 12” vis dar kabo, kai galima įsigyti “iPhone 13” arba “iPhone 13 mini”, bet tada pakalbėkime apie “iPhone 14”.

Standartiniuose “iPhone 14” ir “iPhone 14 Plus” vis dar naudojamas “A15 Bionic”, kuris yra “iPhone 13” linijoje, nes “A16” yra skirtas tik “iPhone 14 Pro” modeliams. Žinau, kad daugumai žmonių “A15” vis tiek turėtų būti tinkamas, bet man asmeniškai jis atrodo šiek tiek beprasmis. Jei kas nors bando apsispręsti tarp “iPhone 13” ir “iPhone 14”, be “A15”, “iPhone 14” tik vos vos lenkia “13”, nes turi “Photonic Engine” ir veiksmo režimą fotoaparatui, avarinį SOS per palydovą, viena valanda ilgesnį akumuliatoriaus veikimo laiką ir avarijos aptikimo funkciją.

Taip, “iPhone 14” būdingos funkcijos yra viliojančios, bet kadangi “Apple” paliko “iPhone 13” pardavimui, jei kas nors tiesiog norėjo naujo “iPhone” po kelerių metų neatnaujinimo ir norėjo sutaupyti šiek tiek pinigų, galėjo tiesiog pasiimti “iPhone 13” ir būti patenkintas. Tiesą sakant, nemanau, kad “iPhone 14” būtų labai patobulintas, palyginti su “iPhone 13” – palyginti su “iPhone 14 Pro”, “iPhone 14” yra gana didelis nusivylimas.

Galiausiai, “iPhone 14 Pro” paleidimo metu turi puikią spalvą

Kai “Apple” pristatė “iPhone 12 Pro”, man labai patiko “Pacific Blue” spalva, kuria jis buvo pristatytas. Tačiau “iPhone 13 Pro” šiek tiek nuvylė šviesesnė “Sierra Blue” spalva – ji niekada nebus tokia gera kaip “Pacific Blue”, pripažinkime faktus. Tada “Apple” išleido “Alpine Green” įpusėjus “iPhone 13” ciklui, ir, tiesą sakant, man ši spalva labai patinka ir tikrai norėčiau, kad ji būtų pasirodžiusi paleidimo metu, nes būčiau ją nusipirkęs iš karto. Bet viskas atleista, nes 14 “Pro” serijoje atsirado nauja “Deep Purple” spalva.

Vienas didžiausių mano priekaištų “Apple” pastaraisiais metais yra tai, kad “pro” įrenginiai niekada negaudavo įdomių spalvų. Atrodo, kad “Apple” pagaliau atsižvelgia į raginimą ir suteikia mums keletą įdomių, netradicinių spalvų “iPhone 14 Pro”. Nors tai gal ir nebus rožinis “iPhone”, apie kurį vis dar svajoju, violetinė spalva yra vienas iš mano populiariausių spalvų pasirinkimų (tas pats ir su žalia, taigi esu šiek tiek šališkas), todėl nekantrauju gauti į rankas violetinį “iPhone 14 Pro”. Be to, tai labai graži violetinė spalva – ne pernelyg ryški ir įkyri, bet ir ne per blanki. Man tai puikus aukso viduriukas tarp smagios ir profesionalios spalvos. “Apple” tai pavyko.

Pats metas gauti “Always-On” ekraną ir atsikratyti kvailos išpjovos

“Android” įrenginiuose jau kurį laiką veikia nuolat įjungtas ekranas, o aš visada norėjau, kad ši funkcija būtų įdiegta “iPhone”. Man patinka visada įjungtas ekranas, nes kartais noriu tik greitai žvilgtelėti į telefoną, kad pasitikrinčiau laiką arba pažiūrėčiau, kokie pranešimai manęs laukia, bet nenoriu kaskart baksnoti į ekraną ar žadinti telefono, kad tai padaryčiau. Be to, kai “iOS 16” tiek daug dėmesio skiriama užrakinimo ekrano pritaikymui, “Apple” visada įjungtas ekranas atrodė kaip kitas logiškas žingsnis.

Dar įdomesnė už AOD yra “Dynamic Island”, kuri “iPhone 14 Pro” pakeičia išpjovą (gaila, kad “iPhone 14” ją vis dar turi). Dinaminė sala – tai tabletės formos sritis netoli viršutinės ekrano dalies vidurio, kurioje yra “TrueDepth” kamera, tačiau ji taip pat yra dinamiška su programine įranga, kad naudotojams suteiktų tikrai unikalią patirtį. Trumpai tariant, joje derinama techninė ir programinė įranga, kad būtų galima naujai matyti pranešimus, perspėjimus ir veiklą. Jis yra visada aktyvios būsenos, tačiau jo dydis ir forma gali keistis priklausomai nuo to, kas patenka į jūsų prietaisą, dėl bakstelėjimo ir laikymo proceso.

Tiesą sakant, niekada nebuvau didelis išpjovos gerbėjas ir maniau, kad ji iššvaisto daug vietos. Todėl nekantrauju pamatyti, kaip veikia “Dinaminė sala”, nes, užuot išlikusi statiška kaip išpjova, ji aktyviai keisis priklausomai nuo jūsų veiklos, o tai, manau, labai įdomu. Puikiai išnaudojama erdvė – išpjova niekada nebuvo naudinga, švelniai tariant.

Galiausiai, didelė 48 megapikselių “iPhone 14 Pro” kamera

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl kasmet atnaujinu savo “iPhone”, yra ta, kad jį naudoju kaip pagrindinį fotoaparatą. Beveik dešimtmetį “Apple” išlaikė vos 12 megapikselių “iPhone” kamerą, bet tai pagaliau keičiasi su “iPhone 14 Pro”. Su “iPhone 14 Pro” nuo 12 megapikselių pereiname prie 48 megapikselių – tai gana didelis šuolis!

iPhone 14 Pro turės ne tik 48 megapikselių pagrindinę kamerą, bet ir visus tris objektyvus su didesniais jutikliais (ƒ/1,78 diafragmos pagrindiniam, ƒ/2,2 itin plačiam ir ƒ/2,8 teleobjektyvui), patobulintą jutiklio poslinkio optinį vaizdo stabilizavimą, 3x optinį priartinimą ir 2x optinį atitolinimą, kad būtų galima 6x optiškai priartinti vaizdą ir iki 15x priartinti skaitmeniniu būdu, “Photonic Engine” ir dar daugiau. Vėlgi, viena iš priežasčių, kodėl visada įsigyju aukštesnės klasės “iPhone” telefonus, yra ta, kad juos naudoju kaip pagrindinį fotoaparatą, todėl man patinka matyti visus šiuos didžiulius fotoaparato patobulinimus. Patobulintas net “Apple” nuotraukų formatas “ProRAW”, kurį negaliu sulaukti, kada galėsiu išbandyti. Ir nors vis dar bandau įvaldyti tobulą asmenukę Disneilende, naujojo “TrueDepth” kameros automatinio fokusavimo taip pat laukiu su nekantrumu.

Jau kurį laiką “Apple” atsilieka nuo “Android” konkurentų, kalbant apie “iPhone” kamerą, todėl labai džiaugiuosi ir nekantrauju, kad “iPhone 14 Pro” atliks būtinus patobulinimus ir pasivys likusius konkurentus. Ir kaip žmogui, kuriam “iPhone” yra tiesiog per daug patogus naudoti viskam fotografuoti, šie patobulinimai yra tikrai sveikintini.

Nekantrauju pamatyti, kas laukia ateityje

Nors daugelis gali manyti, kad laikrodis “Apple Watch Ultra” yra tikroji renginio “Far Out” žvaigždė, aš su tuo nesutinku. Ne veltui “iPhone” yra populiariausias “Apple” gaminys, ir nors standartinis “iPhone 14” buvo šiek tiek nevykęs, “iPhone 14 Pro” man yra geriausio “iPhone” nugalėtojas. Pagaliau sulaukėme įdomių spalvų, “Always-On” ekrano, labai smagios ir unikalios “Dynamic Island” (kurios niekas nesitikėjo) ir didžiulių kameros patobulinimų.

Iš anksto užsisakyti “iPhone 14” ir “iPhone 14 Pro” bus galima nuo penktadienio, rugsėjo 9 d., 5 val. ryto PDT. Viešas pristatymas įvyks rugsėjo 16 d. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)