Powered by Wetter2.com

Muzika

November 29, 2023

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Patvirtintas “iPhone 14 Pro”: Išleidimo data, kaina, specifikacijos ir viskas, ką reikia žinoti

“Apple iPhone 14 Pro” pristatytas su visiškai nauja “Dynamic Island”, dideliu nauju procesoriumi ir puikia nauja 48 MP kamera.

“iPhone 14 Pro”: Išleidimo data

“iPhone 14 Pro” ir “iPhone 14 Pro Max” galima iš anksto užsisakyti nuo penktadienio, rugsėjo 9 d., o pirmieji užsakymai bus pateikti po savaitės, penktadienį, rugsėjo 16 d.

iPhone 14 Pro: modeliai ir dydžiai

“iPhone 14 Pro” turi 6,1 colio “Super Retina XDR” ekraną su “ProMotion” technologija ir pirmą kartą “Always-On” ekranu. 6,7 colių “iPhone 14 Pro Max” turi tas pačias funkcijas, bet didesnį ekraną.

iPhone 14 Pro: Spalvos

Praėjusių metų modelis buvo sidabrinės, auksinės, grafito, “Sierra Blue” ir “Alpine Green” spalvų. Šių metų asortimente išliko aukso ir sidabro spalvos. Tačiau šių metų naujiena yra tamsiai violetinė ir kosminė juoda.

Be to, “iPhone 14 Pro” sveria 7,27 uncijos, palyginti su 7,19 uncijos “iPhone 13 Pro”; “iPhone 14 Pro Max” sveria 8,47 uncijos, palyginti su 8,46 uncijos “iPhone 13 Pro Max”.

iPhone 14 Pro: A16 Bionic

Šių metų naujiena abiejuose “iPhone 14 Pro” modeliuose yra “A16 Bionic” lustas, kuris pakeičia senesniuose modeliuose esantį “A15 Bionic” lustą. A16 Bionic turi 6 branduolių GPU su dviem našumo ir keturiais efektyvumo branduoliais bei penkių branduolių GPU. Taip pat yra 16 branduolių Neural Engine. “Apple” teigia, kad naujasis A16 yra greičiausias kada nors išmaniuosiuose telefonuose naudotas lustas ir 40 proc. spartesnis už konkurentus. GPU pagreitintas 50 proc. didesniu pralaidumu.

iPhone 14 Pro: Ekranas

Šių metų “iPhone” esantys ekranai gerokai skiriasi nuo praėjusių metų modeliuose esančių ekranų, kai tik peržengiamas jų dydis. Pirma, pirmą kartą abiejuose modeliuose bus įrengtas “Always-On” ekranas, kuris leidžia tamsoje skaityti užrakinto ekrano informaciją, pavyzdžiui, laiką, valdiklius ir “Live Activities”. Tai užtikrina LTPO ir nauja 1 Hz atnaujinimo dažnio parinktis, dėl kurios ekranas išlieka įjungtas tausojant akumuliatorių.

Ir vis dėlto svarbiausia šių metų “Pro” modelių nauja funkcija turi būti “Dynamic Island”. Viršutinėje ekrano vidurio dalyje (ten, kur anksčiau buvo įpjova) yra visiškai nauja tabletės formos sritis, kurioje yra visi priekinės kameros įrankiai ir dar kai kas reikšmingesnio. Funkcijoje “Dynamic Island” derinama techninė ir programinė įranga, kad galėtumėte naujai matyti svarbius įspėjimus, pranešimus ir veiksmus. Tai darydama ji palaiko aktyvią būseną, todėl galite pasiekti valdiklius bakstelėdami ir palaikydami. Be to, šią sritį galite naudoti norėdami peržiūrėti vietinį ir trečiųjų šalių turinį iš tokių programų kaip “Maps”, “Music”, “News+” ir kt.

iPhone 14 Pro turi “Super Retina XDR” ekraną ir 2556 × 1179 pikselių raišką 460 ppi. iPhone 14 Pro Max” turi tokį patį ekraną ir 2796 × 1290 pikselių raišką 460 ppi. Jis taip pat turi 2 milijonų prie vieno kontrasto santykį ir HDR su 1000 nitų maksimaliu ryškumu, 1600 nitų maksimaliu ryškumu ir 2000 nitų ryškumu lauke.

“iPhone 14 Pro”: kamera

Be “Dynamic Island” ir “Always-On” ekrano, “iPhone 14 Pro” kameros sistema išsiskiria patobulintomis kameros funkcijomis. Ši kameros sistema siūlo 48 MP pagrindinį, 12 MP itin platų ir 12 MP teleobjektyvus, o pagrindinė diafragma dabar yra ƒ/1,78 diafragmos. Taip pat yra naujas “Photonic Engine” variklis, kuris kompiuterinę fotografiją pakelia į naują smagų lygį. Jis sukurtas taip, kad užtikrintų didelį pranašumą fotografuojant vidutinio ir silpno apšvietimo sąlygomis visose turimose kamerose.

Šių metų telefonuose taip pat patobulinta ProRAW technologija.

Galiausiai “Apple” pristatė naują vaizdo įrašų kūrimo režimą “Action Mode”, kuriuo sukuriami sklandžiai atrodantys vaizdo įrašai, koreguojami atsižvelgiant į didelius virpesius, judesius ir vibracijas.

Priekinėje kameroje įdiegta “Photonic Engine”, o režimas “Cinematic” patobulintas iki 4K HDR su 30 kadrų per sekundę sparta. Šiais metais “TrueDepth” priekinė kamera taip pat siūlo automatinį fokusavimą.

iPhone 14 Pro: Akumuliatorius

Tarp šių ir praėjusių metų “iPhone Pro” modelių nebuvo daug baterijos pokyčių. Vienintelis pokytis susijęs su vaizdo įrašų atkūrimu. Vaizdo įrašų atkūrimas “iPhone 14 Pro” pakilo nuo 22 iki 23 valandų, o “iPhone 14 Pro Max” – nuo 28 iki 29 valandų. Abu modeliai palaiko greitąjį įkrovimą, kuris užtikrina 50 % įkrovimą per maždaug 30 minučių naudojant 20 W ar galingesnį adapterį.

iPhone 14 Pro: Kitos naujos funkcijos

Dvi naujos funkcijos, kurios nebuvo aptartos pirmiau, yra avarinis SOS per palydovą ir avarijos aptikimo funkcija. Pirmoji funkcija bus prieinama nuo lapkričio mėn. ir dvejus metus bus nemokama aktyvuojant bet kurį “iPhone 14” modelį. Antroji funkcija, kurią taip pat galima naudoti naujausiuose “Apple Watch” laikrodžiuose, galės nustatyti, kada patekote į avariją, ir nedelsdama paskambins 911.

14 serijos “iPhone” taip pat yra pirmieji “iPhone” istorijoje, kuriuose nėra SIM kortelės lizdo. Nuo šiol mobilusis ryšys JAV teikiamas tik per eSIM korteles. Kiti modeliai visame pasaulyje kol kas išlaiko SIM kortelės dėklą.

“iPhone 14 Pro”: Kaina

iPhone 14 Pro” kaina prasideda nuo 999 USD už 128 GB talpos modelį, vėliau ji padidėja iki 1099 USD (256 GB), 1299 USD (512 GB) ir 1499 USD (1 TB). Kaina už “iPhone 14 Pro Max” prasideda nuo 1 099 JAV dolerių už 128 GB versiją, vėliau – nuo 1 199 JAV dolerių (256 GB), 1 399 JAV dolerių (512 GB) ir 1 599 JAV dolerių (1 TB).