Powered by Wetter2.com
January 21, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas

Trumpai tariant: Linusas Torvaldsas niekada nesileidžia į kalbas, kai jo paprašoma pakomentuoti atvirojo kodo paramą ar naujausias technologijų tendencijas. Suomijos programinės įrangos inžinierius neseniai dalyvavo į atvirąjį kodą orientuotame renginyje, kuriame turėjo ką pasakyti apie dirbtinio intelekto technologijas ir „protingus“ algoritmus.

Torvaldsas sakė, kad dabartinė dirbtinio intelekto technologijos būklė yra 90 proc. rinkodaros ir 10 proc. faktinės tikrovės. Kūrėjas, kuris už „Linux“ branduolio sukūrimą pelnė Suomijos Tūkstantmečio technologijų premiją, davė interviu Vienoje vykusiame „Open Source Summit“ renginyje, kuriame turėjo galimybę papasakoti ir apie atvirojo kodo pasaulį, ir apie naujausias technologijų tendencijas.

Atviras technologas sakė, kad šiuolaikinės generatyvinio dirbtinio intelekto paslaugos yra įdomi mašinų mokymosi technologijų raida ir kad jos ilgainiui pakeis pasaulį. Kartu jis išreiškė nepasitenkinimą „hiphopo ciklu“, kuris skatina pernelyg daug su dirbtiniu intelektu susijusių iniciatyvų ir prisideda prie neįtikėtinai aukštų „Nvidia“ rinkos vertinimų.

Šiuo metu visi kalba apie dirbtinį intelektą, klijuoja kokią nors dirbtiniu intelektu pagrįstą debesijos paslaugą arba finansuoja į dirbtinį intelektą orientuotą daugiamilijoninį startuolį kažkur pasaulyje. Torvaldsas taip nekenčia šurmulio ciklo, kad net nenori į jį leistis. Kūrėjas iš esmės ignoruoja viską, kas susiję su dirbtiniu intelektu, nors po kelerių metų viskas greičiausiai kardinaliai pasikeis.

Per penkerius metus, pasak Torvaldso, generatyviniai algoritmai ir mašininio mokymosi technologijos taps daug naudingesnės ir įdomesnės. Tuo metu visas pasaulis galės suprasti, kaip iš tikrųjų galima naudoti dirbtinį intelektą ir kokius kasdienius darbo krūvius jis gali „pagreitinti“.

Ne tik „Linux“ kūrėjas nepasitiki šiuolaikinėmis dirbtinio intelekto galimybėmis, o „Baidu“ generalinis direktorius neseniai pareiškė, kad 99 proc. šiuolaikinių „dirbtinio intelekto bendrovių“ greitai nueis (skaitmeninio) dodo keliu.

Torvaldsas pripažino, kad ChatGPT ir panašios paslaugos yra puikios kaip gryna technologijų demonstracija, ir akivaizdu, kad jos jau naudojamos daugelyje sričių ir įvairiems darbo krūviams. „Bet aš labai nekenčiu šurmulio ciklo“, – sakė jis, ir mes negalėtume su tuo sutikti.

Duodamas interviu Vienoje Torvaldsas sakė, kad atvirojo kodo bendruomenės plėtrą dabar daugiausia skatina didelės bendrovės, o ne pavieniai kūrėjai. Jis sustiprino savo mintį apie kompiuterių saugumą, ypač kai susiduriama su sugedusiais aparatinės įrangos komponentais. Torvaldsas taip pat sakė, kad pirmenybę teikia C programavimo kalbai, o ne „Rust“, nors pastaroji buvo specialiai sukurta tam, kad su atmintimi susijusios klaidos ir programinės įrangos saugumo problemos liktų praeityje.