Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Kas yra “Mini LED”? Paaiškinta televizoriaus ekrano technologija

Šių metų televizorių asortimente dažnai vartojamas terminas “Mini LED”. TCL, “Philips”, LG ir “Samsung” prekės ženklai naudoja naująją foninio apšvietimo technologiją – net “Apple” nusprendė naudoti “Mini LED” technologiją savo naujajame “iPad Pro”. Tačiau kas tiksliai yra “Mini LED” ir ar jums jos reikia?

Nors “Mini LED” technologiją galite rasti 2021 m. “iPad Pro” (galbūt ji bus naudojama ir būsimajame “Nintendo Switch 2”), tai daugiausia televizorių terminas, o 2021 m. yra didžiausi jo metai.

Kaip matyti iš pavadinimo, “Mini LED” mažina LED modulius, kurie užtikrina LCD ekranų foninį apšvietimą. LCD pikseliai negali šviesti patys – kaip OLED – todėl jiems reikia už jų esančio šviesos šaltinio, kad šviestų ir sukurtų reikiamą ryškumą ir spalvas. Dėl šio papildomo foninio apšvietimo sluoksnio LCD ekrano pikselių niekada negalima visiškai išjungti.

Tai reiškia, kad juodos spalvos ne tik nėra tokios juodos spalvos kaip OLED analogų, bet jei LCD televizoriaus foninis apšvietimas yra prastai įdiegtas ir valdomas, ekrane gali būti pastebimi netolygumai, kurie turėtų būti vienodos juodos spalvos sritys.

Įsivaizduokite daugumos filmų pabaigos titrus: juodas ekranas, kuriame slenka baltas tekstas. Įprasta, kad LCD televizoriuose žodžius supa šviesos aureolė arba kad foninis apšvietimas “išlenda” iš ekrano kampų. Dėl to viskas, kas turėtų būti juoda, dabar yra drumstai pilka.

Žinoma, niekas niekada nepirko televizoriaus dėl to, kaip jame rodomi filmo pabaigos titrai. Tačiau būtent dėl tokios netvarkingos vaizdo kokybės LCD technologija vis dažniau atrodo antrarūšė, palyginti su blizgančia OLED technologija.

Vis dėlto gali būti, kad LCD technologijai vis dar yra būdas vėl įsitvirtinti tarp geriausių televizorių – tai mini LED.

Mini LED DUK

  • Kas yra “Mini LED”? Efektyvesnis ir veiksmingesnis LCD ekrano foninio apšvietimo būdas.
  • Kokie jo privalumai? Didesnis foninio apšvietimo tikslumas ir didesnis didžiausias ryškumas.
  • Ar galėsiu pastebėti skirtumą? Manome, kad taip. Išryškėja geresni kontrastai ir ryškesni vaizdai.
  • Ar “Mini LED” televizoriai yra brangūs? Priklauso. TCL jau kurį laiką naudoja “MIni LED” ir savo televizorių kainas nustato labai agresyvias. Tiek LG, tiek “Philips” ketina savo “Mini LED” televizorius parduoti pigiau nei analogiškus OLED ekranus.

Kas yra “Mini LED”?

“Mini LED” yra efektyvesnis ir veiksmingesnis LCD ekrano foninio apšvietimo būdas.

Oficialiai ne didesnis nei 0,2 mm diodas gali būti laikomas “mini”, tačiau čia kalbama apie buitinės elektronikos pramonę, todėl galima tikėtis, kad žodis “mini” bus vartojamas gana laisvai. Tačiau pagrindinis principas yra tas, kad mažesni šviesos diodai leidžia naudoti daugiau šviesos diodų.

Jei už LCD pikselių sumontuojama daugiau ir mažesnių LED diodų, vaizdas gali būti ryškesnis. Tai reiškia, kad foninį apšvietimą galima valdyti tikslingiau ir tiksliau. Tai turėtų leisti geriau valdyti, o tai reiškia, kad apšvietimas mažiau išbluks ir bus ryškesni kontrastai.

Kodėl “Mini LED” svarbu?

Jei “Mini LED” foninis apšvietimas bus įdiegtas efektyviai, LCD skydelių našumas turėtų būti daug artimesnis OLED našumo lygiui, nei buvo įmanoma anksčiau. Šie teoriniai privalumai yra gana įtikinami.

Ir, žinoma, be pastebėtų OLED problemų: LED/LCD technologija niekada nebuvo gąsdinančių istorijų apie ekrano nudegimą, be to, ji niekada nesusidūrė su galimu, bet neišvengiamu našumo sumažėjimu, kuris yra OLED “organinio” elemento kaina.

Žinoma, “Mini LED” sėkmė priklausys nuo to, kaip ši technologija bus įgyvendinta. Panašios kainos, panašios specifikacijos LCD ekranų su LED apšvietimu našumas labai skiriasi – tam įsitikinti užtenka peržvelgti daugybę mūsų televizorių apžvalgų. Ir jei kai kurie televizoriai yra nepakankami, kai reikia valdyti kelias dešimtis foninio apšvietimo pritemdymo zonų, ar tikrai galima tikėtis, kad jie bus geresni, kai reikės valdyti tūkstančius zonų?

“Apple”, savo 12,9 colių “iPad Pro 2021” pasirinkusi “Mini LED”, kurio ryškumas siekia 600 nitų, taip pat tik padidins šios technologijos žinomumą ir populiarumą.

Kas man parduos “Mini LED” televizorių?

ntrepidiškas Kinijos gamintojas TCL greitai įdiegė šią technologiją į savo ekranus, o dabar jo pavyzdžiu seka ir kiti. LG, “Philips” ir “Samsung” paskelbė apie 2021 m. mini LED ekranų asortimentą.

LG “Mini LED” asortimentas, pavadintas “QNED”, iš karto tapo aukščiausios klasės LCD ekranu, kuriame “Mini LED” derinama su kvantinių taškų technologija. Ji yra aukščiau už “NanoCell LCD”, kurie anksčiau buvo patys patraukliausi bendrovės skystųjų kristalų televizoriai.

QNED99 yra šio asortimento herojus. Tai 8K, 120 Hz dažnio televizorius su visos matricos vietiniu užtamsinimu (tuo geriau, kad būtų galima tiksliai parodyti, ką sugeba “Mini LED”). Jį galima įsigyti 65, 75 ir 86 colių variantuose. QNED95 keičia QNED99 120 Hz dažnio skydelį į 60 Hz, tačiau išlaiko 8K raišką ir visus kitus technologinius privalumus – neskaitant 86 colių dydžio.

Panašiai išdėstytos ir kelios 4K QNED serijos. QNED90 turi 120 Hz skydelį priešais savo “Mini LED Full Array Local Dimming” sistemą, o QNED85 vietoj jo turi 60 Hz skydelį.

“Samsung” “Neo QLED” – taip bendrovė apibūdina savo šių metų “Mini LED” televizorius. Kartu su “mikrosluoksniu”, nukreipiančiu Mini LED šviesos diodų (viename ekrane gali būti iki 5 000 atskirų diodų) šviesą per kvantinius taškus, “Samsung” sukūrė iki šiol tiksliausius šviesos pritemdymo ir energijos paskirstymo algoritmus.

Visa tai teikia daug vilčių dėl QN900A modelio galimybių. Tai 8K 120 Hz dažnio ekranas, kurį galima įsigyti 65, 75 arba 85 colių dydžio. QN800A išlaiko 8K raišką ir ekrano dydžio pasirinkimo galimybes, tik neturi tokios švilpukų ir varpelių garso sistemos kaip QN900A.

4K “Samsung” vėliavą neša QN95A ir QN90A: abu šie modeliai yra 120 Hz dažnio skydai ir abu yra 50, 55, 65, 65, 75 ir 85 colių dydžio. QN95A taip pat turi “Samsung” “One Connect” dėžutę, kuri visus jungiamumo reikalavimus perkelia iš paties ekrano. Taip pat yra QN85A, kuris išlaiko 120 Hz dažnio skydelį kaip ir jo broliai ir seserys, tačiau neturi tiek daug užtamsinimo zonų ar garsiakalbių garsiakalbių.

Be abejo, “Philips” turi savo išskirtinį pranašumą, kurį gali pasiūlyti “Mini LED” vakarėlyje: “Ambilight”. Tiek 9639, tiek 9506 yra 65 arba 75 colių dydžio, ir abu turi keturių pusių “Ambilight” bei “Mini LED” foninį apšvietimą. Kaip ir LG atveju, “Philips” mini LED televizoriai yra priskiriami televizorių serijai, esančiai iškart po brangesnių OLED televizorių.

TCL gerbėjai gali rinktis 6 serijos QLED su Mini LED JAV arba būsimą C825 QLED Jungtinėje Karalystėje, kurio mažiausio 55 colių dydžio kaina bus 1 099 svarų sterlingų.

Ar turėčiau pirkti mini LED televizorių?

Galiausiai yra keletas veiksnių, kurie lems atskirų “Mini LED” televizorių sėkmę (arba nesėkmę). Pavyzdžiui, televizoriuje sumontuota skydelio tvarkyklė ir vaizdo apdorojimo variklis turės didelę įtaką ekrano veikimui, o jei tai bus abejingi komponentai, dėl sudėtingo “Mini LED” išdėstymo gali kilti daugiau, o ne mažiau problemų dėl foninio apšvietimo ir kontrasto.

Tačiau nereikės ilgai laukti, kol tai sužinosime. Metų pradžios pranešimai jau paskelbti, pradeda sklisti informacija apie modelių asortimentą ir kainas, o metų viduryje (vėliausiai) jau turėsime pakankamai Mini LED televizorių, kad sužinotume, ar ši technologija yra a) veiksminga ir b) verta jūsų pinigų.