“Pixel” serija prasidėjo nuo paprastos prielaidos: geriausias “Google” telefonas. Tačiau “Google” kelionė nuo “Pixel 1” iki “Pixel 5” nebuvo sklandi. Kaip maždaug prieš 18 mėnesių aprašėme savo straipsnyje “Pixel Imperfect”, kiekvieną iš pirmųjų keturių “Pixel” flagmanų kartų sužlugdė pagrindiniai techninės įrangos trūkumai. Nesvarbu, ar tai būtų “Pixel 2 XL” ir jo silpnas ekranas, ar “Pixel 4” su garsiuoju siaubingu akumuliatoriaus veikimo laiku, visada buvo kažkas, kas stabdė šiuos “Pixel” flagmanus.
Taigi “Pixel 5” buvo pertrauka nuo normos. Pigesnis, su žudančia baterijos veikimo trukme ir (iš esmės nepakeista) kamera, “Pixel 5” išliko konkurencingas savo agresyvia kaina. Nepaisant mažiau galingo procesoriaus, “Pixel 5” yra kol kas geriausias “Pixel”, tačiau tai nėra tikras flagmanas, kurio tikėjosi daugelis entuziastų.
Ir, kadangi “Google” 2020 m. akivaizdžiai nusigręžė nuo tradicinių flagmanų, daugelis iš mūsų liko nustebę, kas toliau laukia “Pixel” prekės ženklo. Atrodė, kad įprasta išmintis rodo, jog jis gali likti palyginti saugioje vidutinės klasės srityje?
Tikrovė, regis, yra visiškai priešinga. Su “Pixel 6” serija apskritai ir ypač “Pixel 6 Pro” grįžta aukštos klasės “Pixel”. Ir jei “Google” atskleista pirmoji informacija yra artima tikrovei, atrodo, kad šie telefonai gali priversti pirmąsias penkias “Pixel” kartas atrodyti kaip nuobodūs pirmųjų tikrų “Google” išmaniųjų telefonų bandomieji važiavimai.
“Google” pristatė “Pixel 6” ir “Pixel 6 Pro” dizainą ir pagrindines funkcijas. Nors “Google” atskleidė tik procesoriaus ir kameros konfigūracijas, iš detalių matyti, kad tai bus aukštos klasės telefonas, kuriam greičiausiai bus taikoma aukštos klasės kaina. Vanilinis “Pixel 6” plokščias ekranas, didesni rėmeliai ir dviguba kamera rodo žemesnę kainą, tačiau neabejojama, kad “6 Pro” sieks mesti iššūkį geriausiems dabartiniams “Android” telefonams.
“Google” telefono, kuris kol kas yra “Google” telefonas, centre bus naujasis įmonės “Tensor” procesorius, dar žinomas kaip GS101, dar žinomas kaip “Whitechapel”. Nors specifikacijos nepatvirtintos, pranešama, kad “Google” sukurtame luste naudojama trijų klasterių konstrukcija su dviem ARM Cortex-A78 branduoliais, dviem A76 branduoliais ir keturiais A55 branduoliais. Dėl to jis gali atsilikti nuo “Snapdragon 888” ir “Exynos 2100” pagal žaliąją galią, ypač atliekant vieno sriegio užduotis. Tačiau, kaip rašo AC Jerry Hildenbrandas, “Tensor” neprivalo gauti geriausių rezultatų sintetiniuose lyginamuosiuose testuose, kad galėtų aprūpinti kol kas aukščiausios klasės “Pixel”.
Teigiama, kad “Google” dėl mikroschemų rinkinio bendradarbiauja su “Samsung LSI”. [Google Tensor] gali būti gaminamas “Samsung” 5 nm mazge, kaip ir “Snapdragon 888” ir 780G bei “Exynos 2100”. 5 nm mazgas turėtų užtikrinti papildomą efektyvumo padidėjimą, todėl teks palaukti ir pažiūrėti, kaip šioje srityje seksis “Pixel 6”.
Tačiau tai ne tik procesoriaus branduoliai. “Tensor” galėtų sutaupyti energijos perduodamas “Qualcomm” ir “Samsung” naujausiuose pasiūlymuose naudojamus “Cortex-X1” branduolius ir kompensuoti skirtumą geresniu dirbtinio intelekto našumu. Anksčiau “Google” jau yra naudojusi “Pixel” lustus, pavyzdžiui, “Pixel Visual Core”, “Pixel Neural Core” ir “Titan M” saugumo lustą. Dar prieš neseniai paskelbdamas “Pixel 6”, XDA’s Mishaal Rahman pranešė, kad specialus TPU (Tensor Processing Unit) iš tiesų bus įdiegtas į naujos kartos “Google” mikroschemų rinkinį, kuris greičiausiai bus tolimas “Neural Core” palikuonis, paskutinį kartą matytas “Pixel 4” serijoje.
Trumpai tariant, net ir neturėdamas novatoriško vieno branduolio našumo, “Tensor” galėtų įgalinti dirbtinio intelekto funkcijas, kurių tiesiog neįmanoma įdiegti konkuruojančiuose “Android” telefonuose. O dėl taupesnio procesoriaus klasterio tai būtų galima padaryti taupant energiją, palyginti su aukščiausios klasės “Snapdragon”.
Kol kas “Google” tikslią informaciją pasilieka sau, tačiau “@MadeByGoogle” paskyros “Twitter” žinutėje pateikiami bendri bruožai. “Svarbiausia “Tensor” ypatybė yra ta, kad jis gali apdoroti galingiausius “Google” dirbtinio intelekto ir ML modelius tiesiogiai “Pixel 6”, – rašoma paskyroje, – pamatysite pakeistą kameros, kalbos atpažinimo ir daugelio kitų “Pixel 6″ funkcijų patirtį.”
Taip pat svarbu pažymėti, kad, “Qualcomm” pasitraukus iš paveikslėlio, “Google” beveik visiškai kontroliuotų, kiek laiko ateityje norės palaikyti “Pixel 6” seriją. Bent jau tikimės, kad “Google” prilygs ketveriems metams saugumo atnaujinimų, kuriuos dabar žada “Samsung” flagmanai. Tensor galėtų leisti daug ilgesnį palaikymo laikotarpį, galbūt net prilygstantį kai kuriems “iPhone” modeliams.
Po nuobodžių “Pixel” dizainų – gaivaus oro gurkšnis.
“Pixel 6 Pro” dizainas taip pat šaukte šaukia “premium” – tai gaivinančiai smagi estetika po neįtikėtinai nuobodžių “Pixel” aparatūros dizaino metų. 6,67 colio įstrižainės ekranas yra 6,67 colio įstrižainės, todėl “Pixel 6 Pro” patogiai įsitaiso “didelio telefono” teritorijoje – tai pirmasis didelio ekrano “Pixel” per dvejus metus. Pranešama, kad taip pat yra du stereo garsiakalbiai, o tai reiškia, kad dviejų atspalvių dažymas nėra vienintelis naujojo modelio “Pixel 2 XL” grįžtamasis bruožas.
Tačiau jei esate kaip ir aš, pagrindinis “Pixel 6 Pro” patrauklumas bus jo kameros rinkinys. Pagrindinė “Pixel” galinė kamera nuo “Pixel 2” serijos laikų buvo tik nežymiai patobulinta ir jau seniai turėjo būti iš esmės atnaujinta. “Google” atstovas Rickas Osterlohas patvirtino, kad būtent tai ir bus padaryta, o “Pixel 6” galinėje dalyje esančioje naujoje kameros juostoje, kuri yra neabejotinai čionykštė, tilps daug didesni jutikliai, kurie negalėtų tilpti į tradicinį kvadratinį kameros iškilimą.
“Twitter” žinutėje bendrovė patvirtino, kad “Pro” modelyje yra 4X supertelefotoaparatas. AC žiniomis, “Pixel 6” pagrindinėje kameroje bus naudojamas 50 megapikselių jutiklis – tai rimtas patobulinimas, palyginti su ankstesniais modeliais.
Naujasis “Google” “Tensor” lustas taip pat neabejotinai bus svarbus fotografijai. Be to, kad jis ne tik suteiks daugiau žalios galios 50 megapikselių pagrindinės kameros rezultatams apdoroti, bet ir jo mašininio mokymosi įgūdžiai gali būti didžiulis šuolis vaizdo apdorojimo srityje. Viena konkreti sritis, kurioje mašininis mokymasis bus naudingas, yra vaizdo įrašų apdorojimas.
Kalbėdamas su “The Verge”, “Google” techninės įrangos vadovas Rickas Osterlohas atskleidė, kad “Tensor” suteikia galimybę tą patį HDR+ apdorojimą, kuris atliekamas fotografuojant nuotraukas, taikyti kiekvienam “Pixel 6” 4K vaizdo įrašo kadrui. Pats savaime HDR vaizdo įrašas nėra naujiena, tačiau “Pixel HDR”, taikomas itin didelės raiškos filmuotai medžiagai, gali padaryti “Pixel 6” tokį pat revoliucinį vaizdo įrašą, koks buvo “Pixel 1” nuotraukoms.
Kelios pirmosios “Pixel” fotoaparatų kartos buvo daug metų priekyje savo laiku, kalbant apie kompiuterinę fotografiją. Tačiau konkurentai patobulino išgalvotą dirbtinio intelekto nuotraukų apdorojimą greičiau, nei “Google” sugebėjo atnaujinti savo fotoaparato aparatinę įrangą. Atrodo, kad “Pixel 6 Pro” derins legendinį “Google” postprocesavimą ir didžiausią kada nors atliktą aparatinės įrangos atnaujinimą. Rezultatai, ypač pagrindinės kameros ir teleobjektyvo, gali būti išties ypatingi.
Tikro “Google” flagmano telefono “Android” nerdai trokšta nuo pat “Nexus” telefonų laikų. O su “Pixel 6 Pro” šis sunkiai pasiekiamas “Pure Android”, greitų atnaujinimų, aukščiausios klasės specifikacijų ir pirmaujančios kameros derinys pagaliau gali būti čia.
Tai galbūt pirmasis tikrasis “Pixel” flagmanas. Ir “Google”, regis, pagaliau bando sukurti aukščiausios klasės išmanųjį telefoną, kurį gali sukurti tik ji.
Daugiau naujienų
“YouTube” planuoja rodyti reklamas sustabdytuose vaizdo įrašuose
“Jūsų “iPhone” neina miegoti kartu su jumis” – sukrečiantis eksperimentas atskleidė, kiek duomenų jūsų “iPhone” dalijasi net su Rusija… Laimei, su “Android” viskas dar blogiau
“Samsung Galaxy S21” ir “Note 20” telefonai gavo oficialų “Stadia” palaikymą