Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Viskas apie naująjį google flagmaną “Pixel 6”

“GoogleGoogle” šiandien skelbia “Pixel 6” ir “Pixel 6 Pro”, nors galbūt geriau būtų vadinti tai peržiūra arba erzinimu. Užuot paskelbusi visą informaciją apie savo naujuosius “Android” telefonus, “Google” vietoj to daugiausia dėmesio skiria naujajai luste esančiai sistemai (SoC), kuri bus naujųjų “Pixel” viduje. Jis vadinamas “Tensor SoC”, pavadintas pagal “Google” duomenų centruose naudojamus “Tensor Processing Units” (TPU).

“Tensor” yra SoC, o ne atskiras procesorius. Taigi, nors jį galima vadinti “Google” sukurtu, taip pat vis dar neaišku, kurie komponentai yra “Google” sukurti, o kurie – licencijuoti iš kitų. Du dalykai neabejotinai yra iš “Google”: mobilusis TPU, skirtas dirbtinio intelekto operacijoms, ir naujas “Titan M2” lustas, skirtas saugumui. Visa kita, įskaitant CPU, GPU ir 5G modemą, vis dar yra paslaptis.

Mažiau paslapties: patys telefonai. Praėjusią savaitę apie valandą praleidau “Google” Mountain View miestelyje, apžiūrinėdamas telefonų techninę įrangą ir kalbėdamasis su “Google” techninės įrangos vadovu Ricku Osterlohu apie “Tensor”. Po viso to mano pagrindinė išvada apie naujuosius “Pixel 6” telefonus yra paprasta.

“Google” iš tikrųjų pagaliau bando sukurti konkurencingą flagmaną.

Šį rudenį “Google” išleis du šiek tiek skirtingus “Pixel” telefonus: “Pixel 6” ir “Pixel 6 Pro”. Jei galutinės versijos bus panašios į praėjusią savaitę matytus prototipus, tai bus pirmieji “Pixel” telefonai, kurie nesijaučia, kad jie yra “pigūs”, kai kalbama apie surinkimo kokybę. “Žinojome, kad neturime to, ko reikia, kad būtume itin aukšto lygio [praeityje], – pripažįsta Osterlohas. “Ir tai yra pirmas kartas, kai jaučiamės, kad tikrai tai turime.”

Abi “Pixel” versijos buvo stiklo sumuštiniai, kurių montavimas ir apdaila pagaliau prilygsta tam, ką siūlo “Samsung”, “Huawei” ir “Apple”. “Pastaruosius porą metų mes tikrai nebuvome flagmanų lygyje, dabar bus kitaip”, – sako Osterlohas. Jis taip pat pripažįsta, kad “tai neabejotinai bus aukščiausios kainos produktas”, o tai, mano supratimu, reiškia, kad jo kaina bus didesnė nei 1 000 JAV dolerių.

“Pixel 6 Pro” turės 6,7 colių QHD+ ekraną su 120 Hz atnaujinimo dažniu. Šis ekranas kraštuose yra labai nežymiai išlenktas, susiliejantis su šonuose esančiais blizgiais poliruoto aliuminio bėgeliais. Galinėje dalyje yra trys kameros: naujas plačiakampis pagrindinis jutiklis, ultraplataus kampo jutiklis ir 4 kartus optiškai priartinantis sulankstytas teleobjektyvas. “Google” nesidalina kameros specifikacijomis, tik teigia, kad pagrindinis plačiakampio jutiklis sugeria 150 proc. daugiau šviesos.

Įprastas “Pixel 6” turi 6,4 colio FHD+ ekraną su 90 Hz atnaujinimo dažniu. Jo ekranas yra visiškai plokščias, su matinės apdailos bėgeliais. Jis taip pat netenka teleobjektyvo kameros.

Nors tarp telefonų bus atminties skirtumų, abu turės naująjį “Tensor SoC”, “Titan M2” saugumo lustą ir ekrane esantį pirštų atspaudų jutiklį. Abiejų tipų telefonų spalvų variantai šiek tiek skirsis.

Kaip dažnai būna su poliarizuojančiais dizainais, “Pixel 6” ir “6 Pro” išvaizda šiek tiek prasmingesnė gyvai nei nutekintose nuotraukose. Per visą telefonų plotį eina didžiulė “kameros juosta” su vos pakeltu metaliniu bėgiu, apsaugančiu stiklą nuo įbrėžimų. Yra tik tiek būdų, kaip tvarkyti didžiulius kameros nelygumus dideliuose telefonuose, o “Google” sprendimas – juos “švęsti ir išryškinti”, kaip sako Osterlohas.

Jei viskas, ką “Google” darė, buvo bandymas gelbėti “Pixel” liniją iš vidutinės klasės, tai būtų reikšminga, bet neverta mėnesio pradžioje iš anksto paskelbti. Svarbiausia “Pixel 6” ir “6 Pro” dalis yra ta, kad “Google” viduje naudoja tą naująjį “Tensor SoC”.

“Qualcomm” turi faktinę “Android” prietaisų procesorių monopoliją JAV. Pasaulyje konkurencija yra šiek tiek didesnė, nes “Android” telefonuose lustus turi “Samsung”, “MediaTek” ir “Huawei”. Tačiau apskritai “Android” telefonų apdorojimo galia pagrįstai laikoma apgailėtinai mažesne nei “Apple”, kuri savo A serijos lustų linijoje naudoja savo pačios sukurtą silicį.

Dėl tokios padėties labai domimasi, ar “Google” galėtų sukurti konkurencingesnį lustą, kuris leistų išskirti jos produktus. Tačiau neleiskite, kad šis susidomėjimas jus įtikintų, jog “Tensor” yra lygiavertis “Apple” A serijos lustams. Tensor – tai sistema luste, sudaryta iš pačios “Google” sukurtų ir kitų licencijuotų komponentų.

Google neskelbia, kas sukūrė CPU ir GPU, taip pat neskelbia jų našumo lyginamųjų rodiklių, nors Osterlohas sako, kad jis turėtų būti “pirmaujantis rinkoje”. (Dabartiniai gandai leidžia manyti, kad tuos standartinius komponentus gali pasiūlyti “Samsung”.) Jis priduria: “Standartiniai dalykai, į kuriuos žmonės žiūri, bus labai konkurencingi, o dirbtinio intelekto dalykai bus visiškai skirtingi.”

Vietoj to, šios savaitės pranešimas – tai bandymas pakeisti pasakojimo kryptį, atsisakant gigahercų ir pereinant prie dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi telefonuose – sričių, kuriose “Google”, žinoma, turi didelį pranašumą.

Paprastai, kai galvojate apie telefono specifikacijas, galvojate apie tris pagrindines: CPU, GPU ir RAM. Šios SoC dalys daro didžiausią įtaką kasdienei patirčiai – kaip greitai veikia telefonas, kiek laiko veikia baterija, kaip gerai jungiasi prie mobiliojo ryšio tinklo ir pan. Po to paprastai būna keletas šalutinių procesorių, kurie atlieka atskiras užduotis, tokias kaip vaizdo apdorojimas ar saugumas. Kai kuriuos iš jų jau sukūrė pati “Google” – ankstesniuose telefonuose pasirodė “Titan M” lustas ir “Pixel Visual Core”.

“Tai neabejotinai labai skiriasi nuo dar vieno bendrojo procesoriaus”, – sako Osterlohas. “Kaip ir bet kuriame SoC, mes licencijuojame daugybę technologijų, tačiau tai yra mūsų dizainas ir jis buvo sukurtas specialiai siekiant skatinti mūsų ML ir dirbtinio intelekto pažangą.” “Google” teigia, kad naujieji “Tensor” lustai yra esminė daugelio dalykų, kuriuos gali atlikti naujieji “Pixel” telefonai, dalis – ne taip, kaip “Apple” A serijos procesoriuose esantis neuroninis branduolys.

“Ateities kompiuteriai tampa daug įvairesni nei anksčiau”, – teigia Osterlohas. Jis jau ne vienerius metus signalizuoja, kad Mūro dėsnio pabaiga reiškia, jog kompiuterius – ir telefonus – reikės kurti kitaip. “Konstrukcijoje bus daug daugiau specializuotų pokomponentinių elementų, kad būtų galima atlikti tam tikrus veiksmus konkrečiais būdais. Tai yra pasekmė to, kad žalios skaičiavimo galios nebelieka arba ji auga lėčiau nei apdorojimo rūšys, kurias norime atlikti su dirbtiniu intelektu”, – sako jis.

Svarbiausias iš šių lustų yra mobilioji “Tensor Processing Unit” versija. Bendrovė “Google” jau daugiau kaip penkerius metus gamina TPU savo serverių ūkiams, skirtus efektyviau atlikti dirbtinio intelekto ir ML užduotis. Prieš kelerius metus ji pasiūlė “kraštinę” TPU versiją, skirtą įmonių sprendimams, tačiau “Pixel 6” – tai pirmas kartas, kai “Google” į telefoną įdėjo mobilųjį TPU.

Taigi, ką iš tikrųjų gali atlikti naujasis TPU, esantis “Tensor” viduje? “Google” surengė nedidelę saujelę demonstracijų. Pirmosios dvi, nenuostabu, buvo susijusios su fotografija. ML naudojimas geresnėms nuotraukoms daryti istoriškai buvo didžiulis “Pixel” telefonų pranašumas, tačiau pastaraisiais metais pažanga sustojo, o konkurentai pasivijo ir aplenkė “Pixel” – ir gerokai jį pranoko, kai kalbama apie vaizdo įrašus.

Akivaizdu, kad “Google” nori susigrąžinti karūną ir mano, kad TPU yra būdas tai padaryti. Pirmoji “Google” parodyta demonstracinė versija buvo neryški mažamečio vaiko nuotrauka – vaikas judėjo, nes taip daro vaikai. Antroji nuotraukos versija buvo ta pati, bet paleista per “Tensor” TPU, ir vaiko veidas buvo ryškesnis.

Tai nebuvo deepfake. “Pixel 6” atlieka tai, kad iš pagrindinio jutiklio padaro keletą nuotraukų ir sujungia jas į vieną HDR vaizdą. Tačiau dabar “Pixel 6” taip pat turi ultragarsinį pagriebti greitą, aštresnį vaizdą, kad užfiksuotų tas detales. Tada TPU atpažįsta, kad yra veidas, ir sujungia ultraplačiajuostį vaizdą su kitais.

Tačiau šiais laikais įspūdingų vaizdo demonstracijų yra dešimtys. Pati “Google” 2017 m. garsiai pažadėjo iš nuotraukų pašalinti grandinines tvoras, bet taip ir neįvykdė pažado. Tensor pažadas – greičiau pasiekti geresnių rezultatų, nes SoC sukurtas taip, kad duomenys per TPU būtų efektyviau perduodami.

Teisinga būti skeptiškiems, kol neturėsime galimybės patys išbandyti fotoaparato. Būtina skeptiškai vertinti “Pixel 6” vaizdo gebėjimus, turint omenyje “Pixel” linijos vidutiniškų vaizdo įrašų istoriją – tačiau antroji “Google” demonstracija skepticizmo nepalengvino.

Tai buvo paprastas filmavimas paplūdimyje, kurio didžiąją dalį kadre buvo užfiksuota besileidžianti saulė. HDR vaizdo įrašas buvo sudėtingas. “Google” įrengė platformą su “Pixel 6”, “Pixel 5” ir “iPhone 12 Pro Max” ir nufilmavo tą patį panoraminį vaizdą su visais trimis telefonais. Kaip ir galima tikėtis “Google” pateiktoje demonstracijoje, geriausiai atrodė naujojo “Google” telefono vaizdo įrašas.

Tiksliau, jame nebuvo pernelyg dirbtinai ryškinami šešėliai, kaip “iPhone 12 Pro Max”, be to, visą laiką buvo išlaikytas natūralesnis baltos spalvos balansas. Lyginant su “Pixel 5”, tai nebuvo varžybos. Praėjusių metų “Pixel” viską pernelyg ryškino į abstraktų meną, o “Pixel 6” atrodė daug natūraliau.

Pagrindinė priežastis, kodėl “Pixel 6” vaizdo įrašas buvo geresnis, pasak Osterloh, yra ta, kad TPU prijungimas prie viso vaizdo apdorojimo stendo reiškia, kad tas pats HDRNet procesas, kurį “Google” taiko nuotraukoms, dabar gali būti taikomas kiekvienam vaizdo įrašo kadrui. Mano matytas demonstracinis vaizdas buvo filmuojamas 4K raiška 30 kadrų per sekundę greičiu.

Kitos demonstracijos buvo šiek tiek subtilesnės ir buvo susijusios su kalbos vertimu į tekstą, kurį “Tensor” tvarkė vietoje, nereikalaujant interneto ryšio. Vienoje iš jų “Pixel” įrenginyje esanti automatinio subtitravimo funkcija pasirodė esanti šiek tiek greitesnė ir tikslesnė – ji netgi sugebėjo realiuoju laiku išversti iš prancūzų į anglų kalbą atkuriamą vaizdo įrašą. “Dabar savo įrenginyje galime paleisti duomenų centro kokybės modelius”, – sako Osterlohas.

Kitoje demonstracijoje Osterlohas parodė, kad kalbėjimas rašant buvo beveik momentinis ir kad jis galėjo naudoti klaviatūrą žodžiams redaguoti eilutėje tuo pačiu metu, kai kalbėjo – abu įvesties būdai buvo aktyvūs tuo pačiu metu.

Be TPU, “Pixel 6” taip pat turės naują “Google” saugumo lusto “Titan M” versiją. Tinklaraščio įraše, kuriuo anonsuojamas “Pixel 6”, “Google” taip toli eina, kad teigia, jog “su naujuoju “Tensor” saugumo branduoliu ir “Titan M2” “Pixel 6″ turės daugiausiai aparatinės įrangos saugumo sluoksnių bet kuriame telefone”, su išnaša, kad šis teiginys “pagrįstas nepriklausomų aparatinės įrangos saugumo posistemių ir komponentų skaičiumi”.

Galiausiai Osterlohas sako, kad bus “visada įjungtas kompiuteris”, kuris tvarkys žemo lygio, mažai energijos naudojančius procesus, pavyzdžiui, aplinkos ekraną. Tačiau “Pixel 6” baterijos veikimo trukmė vis dar yra tik “visa diena”.

Su dirbtiniu intelektu ir ML susiję dalykai yra tai, kad jie gali padaryti paiešką tikslesnę ir nuotraukas geresnes, bet nebūtinai pagerins viską, kas vyksta jūsų telefone. Osterloh teigia, kad TPU užimant daugiau dirbtinio intelekto ciklų, kiti lustai galėtų būti laisvesni ir našesni. Taip gali būti, tačiau vis tiek sunku dirbtinį intelektą paversti telefono pardavimo privalumu.

Taigi “Google” turi atlikti savo darbą. Tiesą sakant, dvigubai daugiau, nes “Google Pixel” linija nuo pat jos paskelbimo JAV užima vos dviženklę rinkos dalį.

Osterlohas sako, kad su “Google Pixel 6” tai pasikeis. Jis pasiruošęs pradėti grobti rinkos dalį visur, kur tik gali ją gauti – ar tai būtų “Apple”, ar “Samsung”. “Dabar produktas iš tikrųjų yra “Google” telefonas”, – sako Osterlohas. “Todėl esame pasirengę daug investuoti į rinkodarą ir norime augti.”

Praėjusią savaitę vykusiame pokalbyje dėl pajamų “Google” finansų direktorė Ruth Porat įspėjo investuotojus, kad šie turėtų atkreipti dėmesį į didesnes nei įprastai rinkodaros išlaidas: “Be to, tikimės, kad pardavimų ir rinkodaros išlaidos bus didesnės antrąjį metų pusmetį, iš dalies siekiant paremti produktų pristatymą atostogų sezono metu.”

Nuo tada, kai “Google” pradėjo gaminti “Pixel” telefonus, praėjo penkeri metai, ir beveik kiekvienais iš tų metų uždaviau tam tikrą to paties klausimo variantą: ar “Google” tikrai rimtai žiūri į aparatinę įrangą? Ar ji ketina būti tikru konkurentu ir uždirbti tikrus pinigus, ar visa ši veikla tėra senosios “Nexus” strategijos kartojimas? Arba, jei pasitelksime naujesnę nuorodą, ar “Pixel” linija yra tik savotiškame “sandėliuko režime”, palaikomame tik tam atvejui, jei kada nors jos prireiktų iš tikrųjų?

Osterlohas sako, kad darbas su šiuo naujuoju “Tensor” siliciu prasidėjo prieš ketverius metus. Galbūt neatsitiktinai maždaug prieš ketverius metus “Google” paskelbė ketinanti įsigyti HTC telefonų aparatinės įrangos padalinį. Tai turėjo būti tie metai, kai “Google” rimtai ėmėsi kurti “Pixel” liniją – ir tik dabar pradedame matyti šių pastangų vaisius.

Ar to pakaks? Ar “Pixel 6” rimtai varžysis dėl entuziastų minios, kuri nori geriausio telefono, ir kartu užims išmatuojamą rinkos dalį? Šiuo metu esame labai toli nuo to, kad galėtume atsakyti į šiuos klausimus.

Nesiruošiu liepti jums susižavėti “Pixel 6”. Dar per anksti ir per daug ko nežinome. Tačiau manau, kad labai įdomu, jog “Google” nori pradėti kelti triukšmą.