Šalys lenktyniauja, kad taptų technologiškai savarankiškos, ir šios lenktynės tik dar labiau sustiprėjo dėl pasaulinio puslaidininkių trūkumo. Daugelyje šalių vis dar trūksta technologinių produktų. Kadangi dėl mikroschemų trūkumo vėluojama gaminti viską, pradedant geriausiomis vaizdo plokštėmis ir baigiant geriausiais “Windows” nešiojamaisiais kompiuteriais, tokios šalys, kaip Kinija, deda daug pastangų, kad taptų nepriklausomos, kai reikia patenkinti savo piliečių poreikius.
Reaguodama į pramonės augimą ir poreikį turėti daugiau lustų nei bet kada anksčiau, Kinijos puslaidininkių bendrovė SMIC planuoja atidaryti didžiausią šalyje plokštelių gamybos gamyklą, kuri kainuos 8,87 mlrd. dolerių (via Tom’s Hardware). Tai bendra SMIC ir Kinijos (Šanchajaus) bandomosios laisvosios prekybos zonos “Lin-Gang” specialiosios zonos administracijos (sutrumpintai – “Lin-Gang FTZ” administracija) įmonė.
Šioje gamykloje kas mėnesį bus galima pagaminti 100 000 12 colių plokštelių, daugiausia dėmesio skiriant 28 nanometrų ir didesniems mazgams.
Kaip jau buvo rašyta anksčiau, SMIC kyla aukštyn, nes Kinija stiprina savo pastangas aplenkti JAV mikroschemų gamybos kare. Šalies tikslas – atsikratyti ryšių su JAV, kad, be kitų priežasčių, jai netrukdytų sankcijos.
Tačiau JAV taip pat kovoja, kad išliktų šiame žaidime, o jos vyriausybė skiria lėšų puslaidininkių veiklai skatinti. Daugelis šalių taiko panašius metodus, kad puslaidininkių trūkumas būtų kuo greičiau išspręstas. Vienintelis klausimas – kurios šalys bus dominuojančios ir neatsiejamos nuo bendros pasaulinės pasiūlos, kai trūkumas baigsis.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas