Powered by Wetter2.com
December 3, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Apple” gavo 20 mlrd. dolerių už tai, kad 2022 m. “Google” taptų numatytuoju “iPhone” paieškos varikliu, įrodyta antimonopoliniuose dokumentuose.

Patvirtinta, kad “Google” patronuojančioji bendrovė “Alphabet” 2022 m. sumokėjo “Apple” 20 mlrd. dolerių už tai, kad jos paieškos sistema būtų numatytasis “Safari” naršyklės pasirinkimas. Ši žinia pasirodė po to, kai buvo paviešinti Teisingumo departamento antimonopolinio ieškinio prieš “Google” teismo dokumentai.

Ši informacija yra labai svarbi tiems, kurie teigia, kad “Google” padėtis rinkoje trukdo kitiems konkuruoti, o tiek “Google”, tiek “Apple” tikėjosi, kad 20 mlrd. dolerių suma nebus paviešinta.

Kompanija “Apple” jau patvirtino, kad “Google” jai sumokėjo milijardus dolerių, tačiau atsisakė nurodyti konkretų skaičių, nors “Google” teigė, kad kompanija “Apple” moka 36 proc. pajamų, gautų iš paieškos skelbimų – šis skaičius leidžia manyti, kad iš rankų į rankas pereina nemaža pinigų suma.

Numatytoji parinktis

Apie atskleistą teismo dokumentą, apie kurį pirmasis pranešė “Bloomberg”, bus smūgis ne tik “Google” teisininkų komandai, bet ir “Apple” vadovams. Dokumentai reiškia, kad taip pat žinome, kokie gyvybiškai svarbūs “Apple” yra “Google” mokėjimai – “Bloomberg” pažymi, kad vien 2020 m. mokėjimai sudarė 17,5 % “Apple” veiklos pajamų.

Nuo 2002 m. “Google” ir “Apple” bendradarbiavo siekdamos, kad “Google” taptų numatytąja paieškos sistema, tačiau iš pradžių susitarusios dėl sandorio, pagal kurį pinigai nesikeitė iš rankų į rankas, buvo sukurta pajamų iš reklamos pasidalijimo sistema. Tačiau “Google” nėra vienintelė bendrovė, kuri nori, kad jos paieškos sistema būtų pagrindinė “iPhone” turėtojams. Jau kurį laiką “Microsoft” stengiasi, kad “Bing” patektų į “Apple” vartotojų širdis ir protus, o “Microsoft” vadovas netgi pasakė, kad “Apple” yra priežastis, dėl kurios “Google” populiarumu lenkia “Bing”.

Taip pat sklandė gandai apie “Apple” ketinimą įsigyti “Bing”, tačiau sandoris taip ir nebuvo sudarytas, iš dalies dėl “Google” pajamų, kurias “Apple” jau gaudavo. Buvo nuspręsta, kad šių pajamų praradimas paprasčiausiai nėra vertas paieškos sistemos turėjimo naudos.