Ketvirtadienį “Microsoft” pristatė “Windows 11” – kitą svarbų kompiuterių operacinės sistemos atnaujinimą. Nors ji pasižymi atnaujintu dizainu ir net galimybe paleisti emuliuotas “Android” programas, ne visi galės įdiegti naująją versiją. Tiesą sakant, “Windows 11” nebus oficialiai palaikoma jokiame “Intel Mac” kompiuteryje.
Paprastai “Windows” yra žinoma kaip veikianti įvairiuose kompiuteriuose, tačiau šiemet “Microsoft”, atrodo, nusprendė padidinti aparatinės įrangos reikalavimus, kad būtų galima paleisti “Windows 11”. Kai atnaujinimas taps prieinamas, reikės 64 bitų 1 GHz arba spartesnio procesoriaus, bent 4 GB RAM ir 64 GB atminties, su “DirectX 12” suderinamos vaizdo plokštės ir TPM 2.0 palaikymo.
Kas yra TPM 2.0
TPM, arba patikimos platformos modulis, yra kompiuterio loginėje plokštėje arba programinėje įrangoje įmontuota mikroschema, užtikrinanti operacinės sistemos saugumo vientisumą, panašiai kaip “Mac” kompiuteriuose naudojama “Secure Enclave”. Jis gali valdyti kriptografinius raktus, DRM valdymą ir kt.
Problema ta, kad ne kiekviename kompiuteryje yra TPM 2.0, nes jis buvo pristatytas 2014 m. O kalbant apie pagal užsakymą pagamintą stalinį kompiuterį, didelė tikimybė, kad jame nebus TPM lusto (nors jį galima pridėti). Kitame dokumente “Microsoft” pateikia visų procesorių, kuriuose gali veikti “Windows 11”, sąrašą, ir dauguma jų buvo pristatyti po 2017 m.
Windows 11 MAC kompiuteriuose
O kaip dėl “Mac” kompiuterių? Na, net jei turite “Mac” kompiuterį su naujausios kartos “Intel” procesoriais (verta paminėti, kad nė viename “Apple Silicon Mac” kompiuteryje nėra įdiegta “Windows” operacinė sistema), greičiausiai negalėsite jame paleisti “Windows 11” – bent jau oficialiai.
Kompanija “Apple” niekada nesiūlė “Intel Mac” kompiuteriuose palaikyti TPM 2.0 standarto, todėl visi jie nesuderinami su naujausia “Windows” versija. Jei paleisite “Microsoft” išleistą įrankį, skirtą patikrinti, ar jūsų kompiuteryje yra “Windows 11” paleisti reikalinga aparatinė įranga, gausite pranešimą, kad “šiame kompiuteryje negalima paleisti “Windows 11”.
Teoriškai “Apple” galėtų atnaujinti savo “Intel” kompiuterių programinę įrangą, kad būtų įjungtas TPM 2.0 palaikymas naudojant procesorių, tačiau tai atrodo mažai tikėtina, nes “Apple” pamažu nutraukia “Intel Mac” kompiuterių gamybą ir net naujieji “Mac” kompiuteriai M1 nėra suderinami su jokia “Windows” versija.
Kitaip tariant, norintiems “Mac” kompiuteryje paleisti “Windows 11”, kol kas vienintelė galimybė yra naudoti virtualią mašiną, nes ji neveiks per “Boot Camp”. Šį rudenį “Windows 11” pasirodys kaip nemokamas atnaujinimas. Tuo tarpu prisijungti prie “Windows Insider” beta programos ir išbandyti naująją OS galite jau dabar.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas