Powered by Wetter2.com
January 12, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Senų laikrodžių atnaujinimas būtų blogiausia, kas gali nutikti naujajai “Wear OS

Jums nepatinka tai girdėti. Tiesą sakant, nekenčiu to sakyti. Vis dėlto bet kokių esamų laikrodžių, nesvarbu, ar juose veikia “Wear OS”, ar “Samsung” “Tizen”, atnaujinimas į naująją platformą tik stabdys platformą ir neleis išnaudoti viso jos potencialo.

Tai gėdinga, bet vis dėlto tiesa. Galite turėti geriausią “Android” išmanųjį laikrodį arba naująjį “Galaxy Watch 3” ir jaustis apgauti, jei negausite atnaujinimo, kurio visi iš tikrųjų nori, bet taip jaustis neturėtumėte. Tačiau tai nesvarbu, ir aš tikriausiai jausčiausi taip pat. Visi slapta tikimės kokio nors sprendimo, tačiau sprendimas yra tas, kad bandymas naują programinę įrangą įdiegti į esamą aparatinę įrangą yra tęsinys to, dėl ko dabartinė “Wear OS” versija tapo tokia bloga – rūpesčio, kad ji veiktų nepakankamai galingoje ir nepakankamai našioje aparatinėje įrangoje.

Manėme, kad sprendimas rastas, kai “Qualcomm” paskelbė apie brangius naujus lustus, kad laikrodžiai, kuriuose veikia “Wear OS”, būtų našesni. Tačiau tada dauguma bendrovių nesivargino, o toms, kurios tai padarė, tai iš tikrųjų nieko nepakeitė. Užtenka pažvelgti į kitas dvi sėkmingai veikiančias išmaniųjų laikrodžių platformas. Tiek “Samsung”, tiek “Apple” sukūrė techninę įrangą, galimybes ir programinę įrangą kaip sėkmės paketą.

Būtent taip reikėtų daryti, jei norite turėti galingą ir ilgai veikiantį įrenginį. Laikrodžiai yra mažyčiai, su mažyčiais akumuliatoriais, o kad juos būtų galima naudoti, reikia mažytės, bet efektyvios aparatinės įrangos viduje. Bendrovės gali sakyti, kad planuojama atnaujinti esamus įrenginius, o “Qualcomm” gali sakyti, kad dabartinė aparatinė įranga yra pajėgi, ir galiu pasakyti, kad ir vieni, ir kiti klysta. Nesiginčijama dėl to, kad “Apple” ir “Samsung” sukūrė prietaisus, kurie buvo parduodami daug geriau nei bet kas su “Wear OS”, ir dėl jų skundėsi daug mažiau žmonių.

Wear OS laikrodžių gamintojai niekada neturėjo tokios prabangos. Aparatinė įranga turi būti iš bendrinių gatavų dalių, o už visą programinę įrangą atsakinga kita įmonė – ir tai buvo dvi skirtingos įmonės. Pavyzdžiui, “Fossil” galėjo sukurti puikų “Galaxy Watch” laikrodį, nes viską platformai būtų gavusi iš “Samsung”. Yra priežastis, kodėl “Wear OS” nepavyko, ir ta priežastis buvo mažiausios kainos siekimas: pirkti dalis už mažiausią kainą, bandant užtikrinti, kad naujos funkcijos veiktų įrenginiuose, kurių viduje yra pigių ir mažai našių dalių.

Ar tai karti piliulė, kurią reikia nuryti? Taip. Ypač jei neseniai įsigijote naują “Samsung” laikrodį. Visi daro prielaidą, kad “Samsung” sukurs pradinę “naujojo” “Samsung Galaxy Watch 4” aparatinę įrangą, nes bendrovė išleis pirmąjį laikrodį, kuriame bus naudojama naujoji platforma. Spėju, kad techniškai jis galėtų turėti “Qualcomm” lustą arba kokį nors bendrą… ne, nebus. Vietoj to jo viduje bus “Samsung” sukurtas SoC, kuris gali būti labai panašus į “Samsung” lustą, esantį praėjusios kartos “Galaxy Watch” laikrodyje. Galbūt net naudojamos tos pačios dalys. Tačiau bus nauja konfigūracija.

Mums jau buvo pasakyta – “Wear OS” turės visos platformos (tai reiškia, kad kiekvienas laikrodis turės prieigą prie jos) nuolatinio širdies ritmo stebėjimo galimybę. Tai reiškia, kad specialus tam tikras procesoriaus branduolys niekada nenustos veikti ir naudoti bateriją nuolatiniam širdies ritmo tikrinimui. Programinė įranga pati to padaryti negali, todėl turi būti įtrauktas aparatinis komponentas, nebent norite laikrodį įkrauti 3 kartus per dieną.

Kadangi dalyvauja “Google”, lažinuosi, kad tai nėra vienintelis skaičiavimas, kuris turi veikti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. “Google” beveik viską daro naudodamasi dirbtiniu intelektu, o įrenginyje esančiam dirbtiniam intelektui reikia aparatinės įrangos. Nenorite bakstelėti piktogramos, kad laikrodis pradėtų stebėti jūsų fizinę būklę, ir nenorite, kad akumuliatorius išsikrautų per 4 valandas, nes įrenginys nuolat stebi. Techninė įranga, techninė įranga, techninė įranga. Viskas, ką skaitau, žiūriu ar girdžiu apie naująją “Wear OS” platformą, man rėkte rėkia apie aparatinę įrangą.

Laikrodis, kurį galbūt turite dabar, veiks taip pat gerai (arba taip pat blogai), kaip ir tada, kai pirmą kartą atidarėte dėžutę, ir nei “Samsung”, nei “Google” nesakė, kad ketina nustoti palaikyti esamus įrenginius. Taigi naudokite jį, parduokite, kaip jums patogiau, bet nenorėkite atnaujinimo, kuris tikriausiai viską pablogintų.

Dėl tokio požiūrio nuoširdžiai džiaugiuosi naująja “Wear OS” operacine sistema. Matyti, kaip “Google” dirba su “Samsung”, kad pertvarkytų platformą – programinę įrangą, aparatinę įrangą ir galimybes – yra tas postūmis, kurio reikėjo “Wear OS”, jei ji kada nors bus puiki. Užjaučiu visus, kurie ką tik išleido pinigus, o tada ateina “Google” ir “Samsung” ir sako: “BAM! naujas daiktas geresnis už seną!”, bet taip veikia buitinė elektronika, ypač mobilieji ir dėvimi įrenginiai.