Bendrai sutariama, kad “Samsung” išmaniųjų telefonų programinė įranga šiuo metu yra gana geros būklės. “One UI 3.0” turi daugybę funkcijų, bet nėra pernelyg išpūsta, be to, žadamas palaikymas vienas geriausių rinkoje. Tačiau “Samsung” programinė įranga ne visada buvo vertinama taip palankiai, ypač tų, kurie iš seniau prisimena “TouchWiz”.
Ankstyvosios “TouchWiz” dienos
Nors “TouchWiz” laikoma “Android” sinonimu, “Samsung” išmaniųjų telefonų programinė įranga iš tikrųjų buvo sukurta dar prieš išmaniųjų telefonų erą. 2009 m. “TouchWiz 1.0” buvo pristatyta kartu su “Samsung Solstice”, o 2010 m. pasirodė 2.0 versija, skirta “Solstice 2”.
Kai “TouchWiz” buvo sujungta su “Google” operacine sistema “Android”, ji jau buvo trečios kartos. 2010 m. “TouchWiz 3.0” pradėta naudoti originaliame “Samsung Galaxy S”. Iškart “Samsung” ėmėsi visai kitokio požiūrio nei į “Android”, nes daug rėmėsi “Google” funkcijų rinkiniu ir pasiūlė unikalią savo odos išvaizdą. Pavyzdžiui, ankstyvojoje “TouchWiz” versijoje buvo galima pertvarkyti pagrindinius ekranus, naudoti pasirinktinius sparčiuosius klavišus ir pasirinktinius valdiklius(Widgets), kurių nebuvo kituose telefonuose. Tuo metu “widgets” iš tikrųjų buvo žaidimo pavadinimas.
“Samsung” toliau tobulino “TouchWiz”, pateikdama 4.0 versiją, skirtą savo išskirtiniam išmaniajam telefonui “Galaxy S2”, pagrįstą “Android 2.3 Gingerbread”, o vėliau pasirodė ne mažiau įspūdingas “Galaxy S3” su “Android 4.0”. Naujausios funkcijos, įskaitant galerijos ir naršyklės valdymą gestais, asistentą “S Voice”, vaizdas paveikslėlyje(picture-in-picture) ir programėlių rodymą padalytame ekrane, buvo nuolat diegiamos.
Be to, “Samsung” pakeitė savo pavadinimų schemą ir “Galaxy S3” “TouchWiz” odos išvaizdą. Grafinė vartotojo sąsaja įgavo elegantiškesnę, žalesnę išvaizdą su naujai pavadinta “TouchWiz Nature UX” sąsaja. Vienas iš svarbių sąsajos naujovių buvo interaktyvus bangavimo vandens efektas užrakintame ekrane. Dabar tai tikriausiai skamba kvailokai, bet tada tai buvo gana didelė naujovė.
Nors šie du išmanieji telefonai buvo labai gerai priimti ir pradėjo “Samsung” išmaniųjų telefonų iškilimą, pradėjo ryškėti požymiai, rodantys, kad funkcijos vis labiau plinta. Be “Google” programinės įrangos, “Samsung” į savo pavyzdinius telefonus tiekė vis daugiau nuosavų programų, tokių kaip “ChatOn”, “Social Hub”, “Music Hub” ir kt.
“TouchWiz Nature UX 2.0”: Prasideda funkcijų diegimas
Pereidama prie “TouchWiz Nature UX”, “Samsung” pridėjo įvairesnių vartotojo sąsajos patobulinimų, kad būtų galima naudoti “UX 2.0” ir “Galaxy S4”. Įmonė pristatė keletą įdomių naujovių, pavyzdžiui, akių sekimą, kad būtų galima automatiškai slinkti tinklalapius. Tačiau “Samsung” polinkis į funkcijas ėmė erzinti apžvalgininkus, kurie kritikavo telefoną dėl daugybės gudrybių ir išpūstų funkcijų, tokių kaip “Air Gestures”, “Smart Pause” ir “S Translator”, nepamirštant vis sunkiau įveikiamo nustatymų meniu.
“TouchWiz Nature UX” nebuvo paprastas android “skin”as, jis turėjo daugybę papildomų funkcijų
“Samsung” į vėlesnes programinės įrangos versijas ir toliau diegė įvairias funkcijas. “Nature UX 2.5” buvo įdiegta “Samsung Knox” apsauga, taip pat “Galaxy Note 3” buvo įdiegtas vienos rankos režimas. Nature UX 3.0 šiek tiek sutrumpino vartotojo sąsają ir sutvarkė nustatymų meniu, kad būtų galima naudoti “Galaxy S5”. Tačiau “Samsung” neatsispyrė ir į savo skin’ą įtraukė plaukiojantį programėlės “Toolbox” meniu bei naujienų agregatorių “My Magazine”.
“Samsung” sugrįžo prie tradicinės pavadinimų schemos, kai “Galaxy S6” buvo įdiegta “TouchWiz 5.0”. Kartu su nauju aparatinės įrangos dizainu atnaujintas ir programinės įrangos požiūris. “Samsung” atsisakė triukšmingų vartotojo sąsajos garsų, supaprastino įvairius nustatymus ir sumažino “Multiwindow” ir “Toolbox” piktogramas. Be to, “Samsung” pašalino kai kurias mažiau reikalingas programėles ir daugiau įkvėpimo sėmėsi tiesiogiai iš “Android Lollipop”, nors “TouchWiz” drąsesnių spalvų vartotojo sąsajos elementai išliko.
TouchWiz pagrįstai pelnė reputaciją dėl funkcijų pertekliaus, tačiau “Samsung” galiausiai atkreipė į tai dėmesį. “Samsung” ir toliau tvarkė savo programinę įrangą su “TouchWiz 6.0” ir “TouchWiz Grace UX”, todėl “Galaxy S6” ir “S7” buvo geresnėje vietoje, kai “Samsung” pagaliau perėjo prie kito savo vartotojo sąsajos projekto.
Samsung Experience
Kadangi “TouchWiz” nebeatpažįstama nuo ankstyvųjų versijų, “Galaxy S8” skirta programinė įranga tapo žinoma kaip “Samsung Experience”. “Samsung Experience” veikė ant “Android 7.0 Nougat” ir “8.0 Oreo” ir pateko į daugybę įvairių kainų “Samsung” išmaniųjų telefonų.
Naujos išvaizdos grafinėje sąsajoje atnaujinta “Samsung” spalvų paletė ir piktogramos, todėl išvaizda tapo daug modernesnė ir švaresnė, labiau panaši į “Google” viziją nei bet kada anksčiau. Tačiau “Samsung” išsaugojo nemažai pritaikytų elementų, įskaitant “Edge UX” elementus iš “Galaxy S6” laikų, visada įjungto ekrano funkciją, savo žaidimų paleidimo programą ir kitus esamus elementus. Netgi “back” mygtukas buvo pakeistas į dešinę, o ne į kairę pusę, kaip numatyta “Google” operacinėje sistemoje.
“Samsung Experience” pirmą kartą pristatė virtualųjį asistentą “Bixby” kaip pagrindinę “Samsung” ekosistemos dalį. Programinėje įrangoje taip pat debiutavo “Samsung Dex”, paverčianti “Galaxy S8” nešiojamu kompiuteriu darbo aplinkoje, nors nė viena iš šių funkcijų iš tikrųjų nepasiteisino. Vėlesniuose “Android Oreo” atnaujinimuose buvo padaryti nedideli pakeitimai ir patobulintos kelios funkcijos, pavyzdžiui, “Bixby 2.0” ir “Secure Folders”, tačiau patirtis iš esmės buvo tokia pati kaip ir pirminėje versijoje.
“Samsung” pasimokė iš “TouchWiz”. Naudotojai galėjo daug daugiau rinktis funkcijas, kurias jie norėjo matyti ir naudoti su “Samsung Experience”. Nors vis dar buvo labiau apkrauta nei “švarus” “Android”, kurią, atrodo, mėgo žinovai, “Samsung” sunkesnė vartotojo sąsaja ir toliau padėjo apibrėžti “Galaxy” išmaniųjų telefonų seriją.
“One Ui” šiandien
Su “Android 9.0 Pie” “Samsung” dar kartą pakeitė savo UX pavadinimų schemą. Kai “Samsung Experience 10.0” beta versija debiutavo su flagmanu “Galaxy S10”, ji tapo “One UI”. Dar kartą “Samsung” patobulino savo naudotojo sąsają, padarydama ją švaresnę ir patogesnę nei ankstesnės iteracijos. Tiesą sakant, patogus naudojimas didesniuose ekranuose yra vienas iš pagrindinių “One UI” variklių. “Samsung” patobulino savo meniu ir programas, perkeldama pagrindinius naudotojo sąsajos elementus nykščiu pasiekiamoje vietoje.
“One UI” išsaugojo daugumą “Samsung Experience” turimų funkcijų. Buvo patobulinta “Dex”, įdiegtas visos sistemos tamsusis režimas, o navigaciją mygtukais buvo galima pakeisti gestais. Aiškiai atsižvelgus į naudotojų atsiliepimus, vieną kartą paspaudus “Bixby” mygtuką taip pat buvo galima priskirti naujoms funkcijoms.
“One UI 2.0” perkelta į “Android 10”, į ją įtraukta “Samsung” apipavidalinta “Digital Wellbeing” versija, “Wireless Dex” 2.5, keletas nedidelių vartotojo sąsajos patobulinimų, dinaminis užrakinimo ekranas ir keletas kitų dalykų. Tačiau “Samsung” vartotojo sąsajos išvaizda išliko beveik nepakitusi, o “oda” gana gerai rado vietą visoms šioms funkcijoms.
Šiuo metu “One UI 3.1” yra naujausia “Samsung” odos versija, kurioje yra keletas kuklių pakeitimų, palyginti su pradine versija. Dabar pranešimų skydelis yra permatomas, dešinėje pusėje yra naujas garsumo valdymas, taip pat “Samsung” išlygino visos sąsajos animaciją. Tačiau apskritai atrodo, kad “Samsung” ir jos klientai yra gana patenkinti “One UI” būkle per pastaruosius trejus metus.
Daugiau naujienų
“YouTube” planuoja rodyti reklamas sustabdytuose vaizdo įrašuose
“Jūsų “iPhone” neina miegoti kartu su jumis” – sukrečiantis eksperimentas atskleidė, kiek duomenų jūsų “iPhone” dalijasi net su Rusija… Laimei, su “Android” viskas dar blogiau
“Samsung Galaxy S21” ir “Note 20” telefonai gavo oficialų “Stadia” palaikymą