Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Oculus Quest” veiks su “Steam Deck”, kad VR būtų galima naudoti keliaujant

“Valve” generalinis direktorius Gabe’as Newellas patvirtino, kad “Steam Deck” bus suderinamas su išoriniais žaidimų įrenginiais ir programine įranga, t. y. jis veiks su tokiomis sistemomis kaip “Oculus Quest”.

Į “Nintendo Switch” panašus nešiojamasis kompiuteris, kuris turėtų pasirodyti gruodį, leis žaidėjams susieti įrangą ir atsisiųsti programinę įrangą iš konkuruojančių bendrovių, siekiant išsaugoti asmeninių kompiuterių ekosistemos “atvirumą”, interviu IGN patvirtino G. Newellas.

Tai reiškia, kad “Steam Deck” savininkai galės ne tik naudoti VR ausines, tokias kaip “Quest” ir “Quest 2”, bet ir diegti programinę įrangą, pavyzdžiui, “Epic Games Store”. “Jei yra aparatinė įranga, kurią noriu prijungti, arba programinė įranga, kurią noriu įdiegti, galiu tiesiog nueiti ir tai padaryti”, – pakartojo Newellas.

Tai nereiškia, kad “Steam Deck” programinės įrangos maišymas yra aiškiai skatinamas, tačiau tai reiškia, kad žaidėjams, norintiems eksperimentuoti su skirtinga technine įranga ir operacinėmis sistemomis, suteikiama tokia galimybė, kokią jie galėtų naudoti įprastame kompiuteryje.

Pavyzdžiui, prie “Steam Deck” prijungus “Quest” ausines, greičiausiai nebus pasiektas didelis našumas – aukštos klasės žaidimai, tokie kaip “Half-Life”: Alyx” gali išvis nepavykti paleisti, tačiau “Valve” netrukdys jums išbandyti nešiojamojo kompiuterio VR patirtį per USB arba “AirLink”.

Verta paminėti, kad vyresnysis “Valve” kūrėjas Pierre-Loup Griffais jau patvirtino, kad “Steam Deck” yra “atviras kompiuteris”, kurį galima “prijungti prie bet kokios įrangos”, tačiau tai yra pirmas kartas, kai aiškiai užsimenama apie tokius įrenginius kaip “Oculus Quest”.

Analizė: įvairiapusė pergalė?

“Steam Deck” lankstumas yra bene didžiausias jo pranašumas prieš akivaizdžiausius konkurentus – “Nintendo Switch” ir “Switch OLED”.

Ne tik pati “Steam Store” parduotuvė yra didesnė ir, kaip žinia, naudingesnė žaidimų nuolaidų ir pasiūlymų rinka nei “Nintendo Switch” elektroninė parduotuvė, bet ir galimybė prie “Steam Deck” prijungti bet kokius periferinius įrenginius suteikia “Valve” nešiojamajam įrenginiui kur kas daugiau universalumo.

Savininkai galės įsidiegti visiškai naują operacinę sistemą, naršyti internete, susieti išorinius įrenginius ir prijungti “Steam Deck” prie televizoriaus ar monitoriaus, kad būtų galima žaisti. “Switch” leidžia tik pastarąjį variantą, todėl, nors “Steam Deck” gali būti brangesnė konsolė pirkimo metu (pradinio lygio modelis kainuoja 100 USD / 70 svarų sterlingų daugiau nei “Switch”), savininkai turės kur kas daugiau galimybių – tiek dabar, tiek ateityje.

Turėsime palaukti, kol gausime į rankas “Steam Deck”, kad įsitikintume, kiek lankstumo “Valve” nešiojamasis kompiuteris turi paleidimo metu, tačiau nekantraujame pamatyti, ką savininkai galės nuveikti su įrenginiu, kuris, atrodo, gali visam laikui sukrėsti kompiuterinių žaidimų erdvę.