Powered by Wetter2.com
November 21, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Įsimintini technologijų įsigijimai 2021 m.

2020 m. buvo nenuspėjami labiau, nei kas nors galėjo tikėtis. Tačiau vienas dalykas, kuris išliko gana pastovus, buvo nuolatinis susijungimų ir įsigijimų (M&A) srautas technologijų sektoriuje.

Remiantis “GlobalData” duomenimis, praėjusiais metais pasauliniai technologijų sektoriaus įmonių susijungimų ir įsigijimų sandoriai sudarė 634 mlrd. dolerių, t. y. 91,8 proc. daugiau nei pernai. Tarp vėlyvųjų stambių sandorių buvo “Advanced Micro Devices” už 35 mlrd. dolerių įsigytas “Xilinx” ir “Salesforce” už 27,7 mlrd. dolerių įsigytas “Slack”.

Kalbant apie tai, ar 2021 m. išlaikys praėjusių metų tempą, jei galima spręsti iš pirmosios metų dalies, didelių sandorių skaičius visoje pramonėje nesumažės, o silicio inovacijos ir bendradarbiavimo programinė įranga jau dabar yra karštos sritys.

Štai didžiausi 2021 m. įmonių technologijų įsigijimai atvirkštine chronologine tvarka:

Liepos 27 d.: “Shutterstock” perka tris dirbtinio intelekto įmones už 35 mln. dolerių

Liepos mėn. “Shutterstock” įsigijo tris bendroves ir paskelbė apie naują dirbtinio intelekto padalinį “Shutterstock.AI”.

Šios trys įmonės yra kampanijų našumo optimizavimo įrankių kūrėja “Pattern89”, skaitmeninio turto rekomendavimo variklis “Datasine” ir prognozuojamų vaizdų atrankos priemonė “Shotzr”. Bendra įsigijimų vertė – apie 35 mln. dolerių.

Naujasis padalinys skirtas padėti “Shutterstock” klientams iš 400 mln. vaizdų, vaizdo įrašų, muzikos kūrinių ir 3D modelių, esančių “Shutterstock” medijos bibliotekoje, rasti jų kampanijoms tinkamą turinį.

“Šiais trimis įsigijimais “Shutterstock.AI” padės mūsų klientams visame pasaulyje išspręsti didžiausią kūrybinį iššūkį – atrasti ir atrinkti tinkamą turinį, kuris būtų aktualus ir sulauktų atgarsio auditorijoje. Norime, kad mūsų klientai kurtų užtikrintai”, – sakoma “Shutterstock” generalinio direktoriaus Stano Pavlovskio pranešime.

Liepos mėn: 22 “Visa” įsigyjo “Currencycloud” už 700 mln. dolerių

Liepos mėn. “Visa” tęsė Europos finansinių technologijų pirkimų seriją ir už 700 mln. dolerių įsigijo Londone įsikūrusį startuolį “Currencycloud”. Tai įvyko po birželio mėn. įsigyto Švedijos atvirosios bankininkystės startuolio Tink už 2,15 mlrd. dolerių (daugiau informacijos žr. toliau).

2007 m. įkurta “Currencycloud” sukūrė API pagrįstą užsienio valiutos keitimo ir tarptautinių mokėjimų platformą, kuri leidžia bankams ir finansinėms tarnyboms teikti klientams užsienio valiutos keitimo paslaugas.
“Currencycloud” įsigijimas yra dar vienas pavyzdys, kaip “Visa” įgyvendina savo tinklų tinklo strategiją, siekdama palengvinti pasaulinį pinigų judėjimą”, – pareiškime sakė “Visa” pasaulinė iždininkė Colleen Ostrowski. “Vartotojai ir įmonės vis dažniau tikisi skaidrumo, greičio ir paprastumo atliekant ar gaunant tarptautinius mokėjimus. Įsigiję “Currencycloud”, galime padėti savo klientams ir partneriams dar labiau sumažinti skausmingus tarptautinių mokėjimų aspektus ir sukurti puikią naudotojų patirtį savo klientams.”

Visa teigia, kad “Currencycloud” ir toliau veiks Londone, vadovaujama esamos vadovų komandos.

Liepos 21 d.: “Microsoft” įsigijo “CloudKnox

“Microsoft” antrą kartą šį mėnesį įsigijo kibernetinio saugumo bendrovę, kai paskelbė apie penkerius metus veikiančios Kalifornijoje įsikūrusios “CloudKnox”, kuri specializuojasi kelių debesų saugumo srityje, įsigijimą.

“CloudKnox” programinė įranga padeda organizacijoms nustatyti ir pašalinti pažeidžiamus debesijos išteklių leidimus ir pranešti apie neįprastą veiklą saugumo komandoms. Ši technologija sustiprins “Microsoft” “Azure Active Directory” hibridinėse ir kelių debesų aplinkose.

“CloudKnox” siūlo visišką privilegijuotos prieigos matomumą, – tinklaraščio įraše rašė Joy Chik, “Microsoft Identity” korporacijos viceprezidentė. “Ji padeda organizacijoms teisingai nustatyti leidimus ir nuosekliai taikyti mažiausių privilegijų principus, kad būtų sumažinta rizika, taip pat naudoja nuolatinę analizę, kad padėtų užkirsti kelią saugumo pažeidimams ir užtikrinti atitiktį reikalavimams. Tai sustiprina mūsų visapusišką požiūrį į debesijos saugumą.”

Liepos 18 d.: “Zoom” įsigijo “Five9” už 14,7 mlrd. dolerių

Vaizdo konferencijų milžinė “Zoom” įvykdė didžiausią iki šiol įsigijimo sandorį – už 14,7 mlrd. dolerių įsigijo kontaktų centrų technologijų teikėją “Five9”.

Five9 yra 20 metų veikianti Kalifornijos bendrovė, kuri specializuojasi lanksčiose debesų technologijomis pagrįstose kontaktų centrų technologijose, o ne tradicinėse vietinėse sistemose, skirtose kontaktų centrų darbuotojams. Five9 konkuruoja su tokiomis bendrovėmis kaip Twilio, Talkdesk, Genesys ir debesų kompiuterijos milžine Amazon Web Services, kurios tampa perpildyta erdve.

“Nuolat ieškome būdų, kaip patobulinti savo platformą, o “Five9″ prisijungimas yra natūralus sprendimas, kuris suteiks dar daugiau laimės ir vertės mūsų klientams”, – pareiškime sakė “Zoom” generalinis direktorius Ericas Yuanas. “Įmonės su savo klientais daugiausia bendrauja per kontaktų centrą, todėl manome, kad šiuo įsigijimu sukuriama pirmaujanti klientų įtraukimo platforma, kuri padės iš naujo apibrėžti, kaip įvairaus dydžio įmonės bendrauja su savo klientais.”

2019 m. “Zoom” pristatė savo debesų kompiuterijos pagrindu veikiančią įmonių telefonų sistemą; bendrovė teigia, kad “Five9” įsigijimas papildys šį žingsnį, nes bendrovė siekia išplėsti savo pasiekiamumą tarp įmonių klientų ne tik populiarią vaizdo konferencijų programinę įrangą.

Liepos 13 d.: “Microsoft” įsigyja kibernetinio saugumo įmonę “RiskIQ

“Microsoft” paskelbė apie kibernetinio saugumo bendrovės “RiskIQ” įsigijimą už 500 mln. dolerių. San Franciske įsikūrusi “RiskIQ” specializuojasi grėsmių žvalgybos, aptikimo ir apsaugos srityje, teikdama paslaugas tokiems klientams kaip BMW, “American Express” ir JAV pašto tarnyba.

“Microsoft” jau seniai pirmauja užtikrindama visapusišką debesų kompiuterijos saugumą su “Microsoft 365 Defender”, “Microsoft Azure Defender” ir “Microsoft Azure Sentinel”, kurios padeda apsaugoti, aptikti ir reaguoti į grėsmes kelių debesų ir hibridinių debesų aplinkose. Įsigiję “RiskIQ” tęsime savo misiją padėti klientams apsaugoti augantį skaitmeninį turtą nuo didėjančių kibernetinių grėsmių”, – tinklaraštyje rašė “Microsoft” debesijos saugumo viceprezidentas Ericas Doerras.

Birželio 29 d: “JFRog” įsigyjo “Vdoo” už 300 mln. dolerių

Birželio mėn. “JFrog”, kuri specializuojasi “Devops” srityje, paskelbė, kad perka kibernetinio saugumo įmonę “Vdoo” už 300 mln. dolerių grynaisiais ir akcijomis, siekdama padėti klientams kurti saugesnę programinę įrangą. “Vdoo” sukūrė dirbtiniu intelektu pagrįstą platformą, kuri aptinka programinės įrangos pažeidžiamumus, skirtus būtent prijungtiesiems įrenginiams, dar vadinamiems daiktų internetu.

“Mums aišku, kad bendra vizija keisti programinės įrangos kūrimo, išleidimo ir atnaujinimo būdą iki kraštų bus mūsų kompasas, kai rinkai pasiūlysime į dvejetainius įrenginius orientuotą sprendimą, kaip apsaugoti jų organizacijos programinės įrangos turtą”, – pareiškime sakė “JFrog” generalinis direktorius Šlomi Ben Haimas (Shlomi Ben Haim). “Šis žingsnis sustiprins dabartinę “JFrog” sėkmę, susijusią su mūsų saugumo sprendimu “JFrog Xray”, ir sukurs lūkesčius, kad “bebaimiai išleidimai” bus tiek saugumo, tiek kūrimo komandų patirtis.”

Birželio 25 d: AWS įsigijo “Wickr

Debesijos milžinė “Amazon Web Services” (AWS) pranešė už neskelbiamą sumą įsigijusi saugių pranešimų siuntimo paslaugą “Wickr”. Šis įsigijimas įvyko AWS toliau plečiant savo paslaugas viešajame ir kariniame sektoriuose. “Tai suteikia saugumą užtikrinančioms įmonėms ir vyriausybinėms agentūroms galimybę įgyvendinti svarbias valdymo ir saugumo kontrolės priemones, padedančias laikytis atitikties reikalavimų”, – tinklaraštyje rašė AWS CISO Stephenas Schmidtas.

AWS teigia, kad “Wickr” paslaugas klientams pasiūlys iš karto; esami klientai neturėtų pastebėti jokių pokyčių.

Birželio 24 d.: “Visa” įsigyjo “Tink” už 2,15 mlrd. dolerių

Mokėjimų milžinė “Visa” birželio mėn. paskelbė apie planuojamą Europos finansinių technologijų įmonės “Tink” įsigijimą už 1,8 mlrd. eurų (2,15 mlrd. JAV dolerių). Ši žinia pasirodė praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai “Visa” atsisakė planuoto 5,3 mlrd. dolerių vertės JAV įmonės “Plaid”, kuri kuria panašias technologijas, įsigijimo dėl didelių reguliavimo problemų.

Švedijoje įsikūrusi “Tink” sukūrė API, kuri suteikia klientams geresnę prieigą prie jų banko sąskaitų ir mokėjimų duomenų, leidžiančią juos kaupti vienoje vietoje ir atveriančią naujas skaitmeninės bankininkystės paslaugas. Tai įmanoma dėl naujų Europos atvirosios bankininkystės taisyklių, kurios verčia bankus atverti klientų duomenis patikrintoms trečiosioms šalims.

“Prisijungę prie “Visa” galėsime judėti greičiau ir pasiekti daugiau nei bet kada anksčiau. Visa” yra puikus partneris kitame “Tink” kelionės etape, ir mes nepaprastai džiaugiamės tuo, ką tai atneš mūsų darbuotojams, klientams ir finansinių paslaugų ateičiai”, – pranešime sakė vienas iš “Tink” įkūrėjų ir generalinis direktorius Danielis Kjellénas.

Birželio 21 d.: “Hyundai” perima kontrolinį “Boston Dynamics” akcijų paketą


Pietų Korėjos automobilių gamintoja “Hyundai” paskelbė, kad birželio mėn. įsigijo kontrolinį JAV robotikos bendrovės “Boston Dynamics” akcijų paketą, įvertindama bendrovę 1,1 mlrd. dolerių.

Geriausiai žinoma dėl savo roboto šuns Spot ir sandėlio roboto Handle, taip pat dėl žmonių košmarų socialinėje žiniasklaidoje – “Boston Dynamics” užsitarnavo įspūdingą reputaciją dar tik besikuriančioje robotikos srityje.

“Mes ir “Hyundai” vienodai vertiname mobilumo transformacinę galią ir tikimės dirbti kartu, kad paspartintume savo planus suteikti pasauliui galimybę naudotis pažangiausia automatizacija ir toliau spręsti sunkiausius pasaulio robotikos iššūkius savo klientams”, – sakoma “Boston Dynamics” generalinio direktoriaus Robo Playterio pareiškime.

Birželio 2 d: “Prosus” įsigyja “Stack Overflow” už 1,8 mlrd. dolerių
Populiarią programavimo klausimų ir atsakymų svetainę “Stack Overflow” birželio mėn. už 1,8 mlrd. dolerių įsigijo Pietų Afrikos investicijų įmonė “Prosus”.

“Svarbiausia šio pranešimo dalis yra ta, kad “Stack Overflow” ir toliau veiks nepriklausomai, su ta pačia komanda, kuri ją valdė, pagal tą patį planą ir tą pačią verslo praktiką”, – tuo metu tinklaraštyje rašė vienas iš “Stack Overflow” įkūrėjų Džoelis Spolskis (Joel Spolsky). “Nesitikėkite didelių pokyčių ar nepatogios “sinergijos”. “Stack Overflow” verslas ir toliau bus orientuotas į pasiekiamumą ir aktualumą bei “Stack Overflow for Teams”. Visa įmonė lieka savo vietoje, tik dabar turime kitus savininkus.”

Gegužės 11 d.: “Jamf” įsigyjo “Wandera” už 400 mln.


Įmonių “Apple” įrenginių valdymo specialistė “Jamf” gegužės mėn. susitarė už 400 mln. dolerių įsigyti debesijos saugumo bendrovę “Wandera”, teikiančią nulinio pasitikėjimo debesijos saugumo paslaugas. “Jamf” sieks įtraukti “Wandera” mobiliojo saugumo galimybes į savo “Apple” įrenginių valdymo paketą.

“Norėdama pirmauti “Apple” įmonių valdyme ir geriausiai aptarnauti vis daugiau “Apple” darbe naudojančių organizacijų, “Jamf” turi užpildyti spragą tarp to, ko nori naudotojai, ir to, ko reikalauja įmonės”, – pareiškime sakė “Jamf” generalinis direktorius Deanas Hage’as. “Wandera” ir “Jamf” derinys suteiks mūsų klientams vieno šaltinio platformą, kuri tvarko diegimo, taikomųjų programų gyvavimo ciklo valdymo, politikos, filtravimo ir saugumo galimybes visuose “Apple” įrenginiuose, o visiems mobiliesiems darbuotojams užtikrina “Zero Trust Network Access”.”

Gegužės 10 d.: “ServiceNow” įsigyjo “Lightstep


ServiceNow už neskelbiamą sumą įsigijo programinės įrangos stebėjimo specialistą Lightstep. Stebimumas šiais metais yra aktuali technologijų sritis dėl išaugusio įmonių sistemų sudėtingumo debesijos eroje, o tai reiškia, kad inžinieriai ir technologijų vadovai nori turėti daugiau įžvalgų apie tai, kaip veikia jų sistemos ir kas sukelia problemų – greitai. Po įsigijimo “ServiceNow” sieks sujungti šias galimybes su esamomis priemonėmis, kurias IT komandos naudoja reaguodamos į problemas.

San Franciske buvusių “Google” darbuotojų įkurta “Lightstep” jau pritraukė apie 70 mln. dolerių rizikos kapitalo iš tokių įmonių kaip “Sequoia”, “Redpoint” ir “Altimeter”.

“Šis įsigijimas labai padės: “ServiceNow” klientai valdo daugelį svarbiausių programinės įrangos programų pasaulyje! Būdama “ServiceNow” dalimi, “Lightstep” turės kur kas geresnes galimybes pasiekti šiuos klientus, pristatyti savo produktą ir padėti jiems greičiau diegti naujoves – aiškiai ir užtikrintai”, – tinklaraštyje rašė vienas iš “Lightstep” įkūrėjų ir generalinis direktorius Benas Sigelmanas.

ServiceNow generalinis direktorius Billas McDermottas, dirbdamas SAP, buvo įsigijimų vadovas ir, panašu, kad šią strategiją jis perima su savimi į naująjį postą, nes nuo 2019 m., kai pradėjo dirbti, jau pridėjo pusę tuzino naujų įmonių.

Gegužės 3 d.: “Dell” pardavė “Boomi” už 4 mlrd. dolerių


Per mėnesį “Dell” antrą kartą per mėnesį ėmėsi svarbių verslo restruktūrizacijos veiksmų ir už 4 mlrd. dolerių pardavė 2010 m. įsigytą integracijos specialistą “Boomi” privataus kapitalo įmonėms “Francisco Partners” ir TPG. Po to, kai balandžio mėn. buvo priimtas ankstesnis sprendimas atskirti “VMware” verslą.

“Gebėjimas integruoti ir sujungti duomenis ir darbo eigą bet kokiose taikomosiose programose ar srityse yra labai svarbus verslo gebėjimas, ir mes tvirtai tikime, kad “Boomi” yra gerai pasirengusi padėti įvairaus dydžio bendrovėms paversti duomenis vertingiausiu turtu”, – sakoma “Francisco Partners” generalinio direktoriaus Dipanjano Debo (Dipanjan Deb) ir partnerio Briano Dekerio (Brian Decker) pareiškime.

Balandžio 30 d.: IBM įsigyjo “Turbonomic


Balandžio pabaigoje IBM paskelbė apie “Turbonomic” įsigijimą už neskelbiamą sumą.

Bostone (MA) įsikūrusi bendrovė specializuojasi taikomųjų programų išteklių valdymo (ARM) ir tinklo našumo valdymo (NPM) programinės įrangos srityje; ji naudoja mašininį mokymąsi, kad pastebėtų taikomųjų programų našumo problemas ir optimizuotų pagrindinius išteklius – konteinerius, virtualias mašinas, serverius, saugyklas, tinklus ir duomenų bazes.

Šis įsigijimas panašus į praėjusiais metais įsigytą “Instana”, nes IBM siekia įsitraukti į stebimų parametrų kūrimo procesą. Visi šie įsigijimai padės IBM klientams pasiūlyti daugiau AIOps ir stebėjimo galimybių, ypač per IBM Cloud Pak for Watson AIOps.

“IBM toliau kuria savo, kaip hibridinės debesijos ir dirbtinio intelekto bendrovės, ateitį”, – pareiškime teigė Robas Thomas, IBM debesijos ir duomenų platformos vyresnysis viceprezidentas. “Turbonomic” įsigijimas yra dar vienas pavyzdys, kad esame pasiryžę investuoti kuo daugiau, kad ši strategija būtų įgyvendinta ir klientai rastų novatoriškiausius būdus, kaip paskatinti savo skaitmeninę transformaciją.”

Balandžio 29 d.: “Microsoft” įsigyjo “Kinvolk


“Microsoft”, siekdama padidinti savo pajėgumus “Kubernetes” srityje, už neskelbiamą sumą įsigijo Vokietijos įmonę “Kinvolk”.

2015 m. įkurta įmonė “Kinvolk” kuria įmonių lygio priemones, padedančias kūrėjams diegti debesų kompiuterijos technologijas, pavyzdžiui, konteinerius ir “Kubernetes”, įskaitant “Flatcar Container Linux”, alternatyvą “CoreOS Container Linux”, taip pat projektus “Lokomotive” ir “Inspektor Gadget”.

“Microsoft” tikisi integruoti “Kinvolk” komandą ir technologijas į komandą, atsakingą už jos valdomą “Azure Kubernetes Service” (AKS), hibridinį sprendimą “Azure Arc” ir padidinti “Microsoft” atvirojo kodo įnašą.

“Džiaugiamės, kad “Kinvolk” komanda ir jų technologijos bus prijungtos prie “Microsoft”, ir tikimės jų indėlio į “Azure”, mūsų klientus ir atvirojo kodo bendruomenę”, – įmonės pranešime rašė “Azure Compute” viceprezidentas Brendanas Burnsas.

Balandžio 23 d.: “Panasonic” įsigyjo “Blue Yonder” už 7,1 mlrd.


Balandžio mėn. bendrovė “Panasonic” įsigijo likusius 80 % “Blue Yonder” akcijų, išleisdama 7,1 mlrd. dolerių, įskaitant skolos grąžinimą.

Arizonoje įsikūrusi “Blue Yonder” specializuojasi automatizuoto tiekimo grandinės programinės įrangos, kuri naudoja dirbtinio intelekto, daiktų interneto ir kraštinių kompiuterių technologijas prekėms sekti, srityje. Panasonic sieks šiomis galimybėmis papildyti savo autonominės tiekimo grandinės pasiūlymą, kuris padeda klientams geriau sekti tiekimo grandinę ir numatyti būsimą paklausą siekiant didesnio efektyvumo.

“Labai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti “Blue Yonder” ir jos bendradarbius “Panasonic” grupėje. Abiejų bendrovių misija yra ta pati – remti klientų tiesiogines operacijas, o mūsų korporacinės kultūros yra labai artimos. Sujungdami abi įmones norėtume įgyvendinti pasaulį, kuriame atliekos būtų savarankiškai pašalintos iš visų tiekimo grandinės operacijų, o tvaraus tobulėjimo ciklas tęstųsi”, – pareiškime sakė “Panasonic” generalinis direktorius Yuki Kusumi.

Balandžio 15 d.: IBM įsigyjo “myInvenio


IBM už neskelbiamą sumą įsigijo procesų automatizavimo specialistą “myInvenio”. Italijos įmonė specializuojasi procesų gavybos srityje – tai gana jauna technologija, leidžianti įmonėms nustatyti neefektyvius verslo procesus ir rasti didesnio automatizavimo galimybių naudojant duomenis ir programinę įrangą.

Šis įsigijimas yra tam tikros tendencijos tęsinys, nes anksčiau šiais metais kitas gamintojas SAP įsigijo procesų automatizavimo specialistą “Signavio” (žr. toliau). IBM įtrauks “myInvenio” į savo esamą automatizavimo verslo padalinį.

“Skaitmeninė transformacija spartėja visose pramonės šakose, nes įmonės susiduria su vis didesniais iššūkiais, susijusiais su svarbiausių IT sistemų ir sudėtingų verslo taikomųjų programų, apimančių hibridinę debesų erdvę, valdymu”, – pranešime teigė “IBM Automation” generalinis direktorius Dineshas Nirmalas. “IBM planuojama įsigyti “myInvenio”, todėl ir toliau investuojame į visapusiškiausio pramonėje dirbtiniu intelektu paremtų verslo automatizavimo galimybių rinkinio kūrimą, kad mūsų klientai galėtų padėti darbuotojams iš naujo susigrąžinti laiką ir susitelkti į strategiškesnį darbą.”

Balandžio 12 d.: “Microsoft” įsigyjo “Nuance” už 19,7 mlrd. dolerių


“Microsoft” pristatė kol kas didžiausią šių metų įsigijimą, paskelbusi apie “Nuance” įsigijimą už 19,7 mlrd. dolerių grynaisiais pinigais.

Burlingtone (JAV) įsikūrusi “Nuance” specializuojasi pokalbių dirbtinio intelekto (DI) ir kalbos atpažinimo technologijų srityje, visų pirma siekdama padėti sveikatos priežiūros darbuotojams supaprastinti klinikinės informacijos rinkimą ir apdorojimą, kad jie turėtų daugiau laiko. “Microsoft” sieks, kad jos galimybės papildytų esamą “Microsoft Cloud for Healthcare” produktą – vieną iš vis gausėjančių į pramonę orientuotų debesijos programų rinkinių.

“Nuance” teikia dirbtinio intelekto lygmenį sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vietoje ir yra realaus įmonių dirbtinio intelekto taikymo pradininkė”, – pareiškime teigė “Microsoft” generalinis direktorius Satja Nadella (Satya Nadella). “Dirbtinis intelektas yra svarbiausias technologijų prioritetas, o sveikatos priežiūra – skubiausias jo pritaikymas. Kartu su savo partnerių ekosistema, spartindami “Microsoft Cloud in Healthcare” ir “Nuance” augimą, pažangius AI sprendimus perduosime į specialistų rankas visur, kad jie padėtų priimti geresnius sprendimus ir kurti prasmingesnius ryšius.”

Kovo 31 d.: “Hitachi” įsigyjo “GlobalLogic” už 9,6 mlrd.


Japonijos konglomeratas “Hitachi” paskelbė, kad įsigyja technologijų paslaugų užsakomųjų paslaugų bendrovę “GlobalLogic” pagal 9,6 mlrd. dolerių vertės sandorį, į kurį įeina ir skolos grąžinimas kovo pabaigoje.

Silicio slėnyje įsikūrusi “GlobalLogic” dirba su tokiais klientais kaip “McDonald’s” ir “Reuters” kurdama skaitmenines paslaugas ir produktus, o jos metinės pajamos viršija 1 mlrd. dolerių. “Hitachi” sieks sujungti “GlobalLink” su savo technologijų padaliniais, ypač “Lumada”.

“GlobalLogic” įsigijimas suteikia “Hitachi” naujų įdomių galimybių plėsti “Lumada” sprendimų ir paslaugų pasiūlą, teikti vertę klientams jų skaitmeninės transformacijos kelyje ir plėsti “Lumada” verslą visame pasaulyje”, – sakoma “Hitachi” generalinio direktoriaus Toshiaki Higashihara pareiškime. “GlobalLogic” pirmaujančios patirties kūrimo ir inovacijų sinergija su “Hitachi” patirtimi IT, veiklos technologijų ir produktų srityse padės mums įgyvendinti savo tikslą – tapti pirmaujančiu skaitmeninės transformacijos inovatoriumi socialinės infrastruktūros srityje visame pasaulyje.”

Kovo 23 d.: “UiPath” įsigyjo “Cloud Elements


Tą pačią dieną, kai “ServiceNow” įsigijo robotizuotą procesų automatizavimą (RPA), RPA tiekėja “UiPath” pati papildė savo įmonę – už neskelbiamą sumą įsigijo Denveryje (CO) įsikūrusią įmonę “Cloud Elements”.

Cloud Elements” specializuojasi API integracijos srityje, panašiai kaip “Mulesoft” ir “Apigee”, kurios dabar priklauso atitinkamai “Salesforce” ir “Google”. “UiPath” ši galimybė galėtų leisti klientams geriau susieti procesus, apimančius įvairias įmonės sistemas, ir taip sukurti veiksmingesnes automatizavimo priemones.

“UiPath” platforma, palengvinanti ir pagreitinanti automatizavimą, gali gerokai pagerinti kai kurias brangiausias ir daugiausiai laiko reikalaujančias šiuolaikinės įmonės veiklas. Bendrovės “Cloud Elements” įsigijimas yra tik vienas iš pavyzdžių, kaip mes kuriame lanksčią ir keičiamo dydžio įmonėms pritaikytą platformą, padedančią klientams tapti visiškai automatizuotomis įmonėmis”, – pranešime sakė “UiPath” generalinis direktorius Danielis Dinesas.

Kovo 23 d.: “ServiceNow” įsigyjo Indijos RPA įmonę “Intellibot


“ServiceNow” savo platformą papildė robotinio procesų automatizavimo (RPA) galimybėmis ir už neskelbiamą kainą įsigijo Indijos startuolį “Intellibot”. “ServiceNow” ketina integruoti “Intellibot” galimybes į savo “Now” platformą, kad klientai galėtų automatizuoti daugiau verslo procesų.

“ServiceNow” yra platformų platforma darbo eigos revoliucijai, siūlanti galingas galutinio automatizavimo galimybes, kurios leidžia klientams supaprastinti verslo sprendimus ir išlaisvinti naujus produktyvumo lygius”, – pareiškime teigė “ServiceNow” vyresnysis viceprezidentas Joshas Kahnas, atsakingas už “Creator Workflow Products”. “Su “Intellibot” išplėsime “ServiceNow” galimybes padėti klientams sujungti sistemas, kad jie galėtų lengvai automatizuoti darbo eigą ir padidinti produktyvumą.”

Šis įsigijimas tęsia tendenciją, kad IT bendrovės siūlo RPA galimybes, jas kurdamos, kaip tai padarė “Microsoft”, arba pirkdamos, kaip tai padarė SAP, kai sausio mėn. įsigijo “Signavio” (žr. toliau).

Kovo 19 d.: “Aveva” užbaigė 5 mlrd. dolerių vertės “OSIsoft” sandorį


Britų pramoninės programinės įrangos specialistė “Aveva” kovo mėn. užbaigė 5 mlrd. dolerių vertės JAV konkurentės “OSIsoft” įsigijimo sandorį. Apie sandorį iš pradžių buvo paskelbta praėjusią vasarą, o 2021 m. kovo mėn. jį patvirtino priežiūros institucijos.

Kalifornijoje įsikūrusi “OSIsoft” priklauso 100 mlrd. dolerių vertės “SoftBank” fondo “Vision Fund” portfeliui ir specializuojasi realaus laiko pramoninių operatyvinių duomenų srityje, todėl sklandžiai integruota turėtų papildyti Kembridže įsikūrusią įmonę.

“Duomenys leidžia organizacijoms efektyviau nustatyti problemų priežastis, nes leidžia vizualizuoti, kas vyksta skirtingose vietose, skyriuose ir sistemose. Šis susitarimas leis mūsų klientams pagerinti verslo procesus, taip pat pašalinti neefektyvumą”, – praėjusiais metais, kai pirmą kartą buvo paskelbta apie sandorį, pareiškime teigė AVEVA generalinis direktorius Kreigas Heimanas (Craig Hayman).

Kovo 18 d.: “VMware” įsigyjo “Mesh7


Kovo mėn. bendrovė “VMware” paskelbė apie planus už neskelbiamą sumą įsigyti saugumo įrangos gamintoją “Mesh7”.

Sunnyvale, Kalifornijoje, įsikūrusi “Mesh7” specializuojasi API saugumo srityje paskirstytose debesijos aplinkose. “Mesh7” komanda prisijungs prie “VMware” padalinio “Tanzu” ir dirbs su paslaugų tinklelio saugumu.

“Mesh7” technologija leis “VMware” užtikrinti API matomumą, atradimą ir geresnį saugumą”, – tinklaraštyje rašė “VMware” vyresnysis viceprezidentas ir tinklo ir saugumo generalinis direktorius Tomas Gillis. “Saugumo komandoms ir operatoriams reikia geresnio taikomųjų programų elgsenos ir bendros saugumo būklės matomumo, o kūrėjų patirtis turi lemti saugesnes operacijas.”

Kovo 9 d.: “Dropbox” įsigyjo “DocSend” už 165 mln.


Viename iš akivaizdžiai vienas kitą papildančių šių metų sandorių debesijos failų saugojimo specialistas “Dropbox” už 165 mln. dolerių grynaisiais įsigyja saugaus dalijimosi dokumentais bendrovę “DocSend”, kuri yra kilusi iš San Francisko.

Nuo įkūrimo 2013 m. “DocSend” pritraukė tik 15 mln. JAV dolerių lėšų, o tai yra puiki išeitis įmonei ir jos investuotojams, tarp kurių yra “DCM Ventures” ir “August Capital”.

Jos unikalus pranašumas – galimybė bendrinantiems dokumentus suteikti galimybę matyti, ar dokumentas atidarytas, kas ir kada jį atidarė. Praėjusiais metais “Dropbox” taip pat įsigijo e. parašo bendrovę “HelloSign” ir siekia visas šias galimybes integruoti į saugią galutinę dokumentų dalijimosi patirtį klientams.

“DocSend” puikiai papildo mūsų produktų planą ir mes džiaugiamės galėdami juos priimti į savo komandą. Sujungę “Dropbox”, “HelloSign” ir “DocSend”, galėsime pasiūlyti visą saugių, savitarnos produktų rinkinį, kuris padės valdyti svarbiausius dokumentų srautus nuo pradžios iki galo”, – pranešime sakė “Dropbox” generalinis direktorius Drew Houstonas.

Kovo 4 d.: “Square” už 297 mln. dolerių įsigyjo transliavimo platformą “Tidal”.


Jacko Dorsey finansų technologijų bendrovė “Square” paskelbė, kad netikėtai įsigyja muzikos transliavimo platformos “Tidal” kontrolinį akcijų paketą, sudarydama 297 mln. dolerių vertės sandorį akcijomis ir grynaisiais pinigais.

“Tidal” buvo įkurta 2014 m. Norvegijoje, bet į žemėlapį pateko 2015 m., kai ją nusipirko amerikiečių reperis ir magnatas Jay Z. Ji konkuruoja su “Apple Music” ir “Spotify” ir siekia išsiskirti aukštos kokybės transliacijomis bei žada geriau atlyginti atlikėjams už jų transliacijas.

“Viskas susiveda į vieną paprastą idėją: rasti naujų būdų, kaip menininkams paremti savo darbą”, – sakė “Twitter” ir “Square” vadovas Jackas Dorsey. “Naujos idėjos randamos sankryžose, o mes tikime, kad tarp muzikos ir ekonomikos yra įtikinama sankryža. Kad “Tidal” yra kažkas ypatingo, supratau vos tik su ja susidūręs, ir ji ir toliau bus geriausi muzikos, muzikantų ir kultūros namai.”

Tidal” ir toliau veiks kaip atskiras verslas, o Seanas “Jay-Z” Carteris pagal sandorį užims vietą “Square” valdyboje.

Kovo 4 d.: “Xero” įsigyjo “Planday” už 183,5 mln. eurų


Į smulkųjį verslą orientuotos apskaitos programinės įrangos gamintoja “Xero” įsigijo “Planday” už grynųjų pinigų ir akcijų mišinį, kurio galutinė kaina gali siekti 183,5 mln. eurų. Danijoje įsikūrusi “Planday” sukūrė specializuotą SaaS darbo jėgos valdymo ir rotacijų planavimo produktą, kurio klientai yra įvairios svetingumo paslaugas teikiančios įmonės.

“Planday” įsigijimas atitinka mūsų tikslą pagerinti gyvenimą mažų įmonių darbuotojams ir jų konsultantams. Planday” darbo jėgos valdymo platforma padeda mažoms įmonėms reaguoti į sparčiai kintantį darbo pobūdį. Be to, “Planday” sprendžia didėjančio lankstumo poreikio ir augančių atitikties reikalavimų darbo vietoje problemas”, – pranešime sakė “Xero” generalinis direktorius Steve’as Vamosas.

Kovo 3 d.: “Okta” įsigyjo “Auth0” už 6,5 mlrd.


Bendrovė “Okta” paskelbė apie planus įsigyti kitą tapatybės valdymo specialistą “Auth0” už 6,5 mlrd. Ši kaina yra didelė priemoka, nes paskutinį kartą “Auth0” privačiai buvo vertinama 1,92 mlrd. JAV dolerių po to, kai 2020 m. liepą pritraukė 120 mln. dolerių; šiai investicijai vadovavo “Salesforce Ventures”.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad įsigijimas labai papildo vienas kitą, nes “Okta” kuria SaaS įrankius, padedančius organizacijoms nustatyti ir autentifikuoti prieigą prie taikomųjų programų visame versle. 2013 m. “Auth0” įkūrė buvusių “Microsoft” inžinierių komanda, siekusi sukurti programuotojams patogų būdą, kaip į programas įtraukti tapatybės valdymo kontrolės priemones.

“Okta” patvirtino, kad “Auth0” ir toliau veiks kaip nepriklausomas verslo padalinys, tačiau “Okta” ieškos integracijos galimybių, kai sandoris bus patvirtintas.

“Į kūrėjus orientuoto “Auth0” tapatybės sprendimo derinimas su “Okta Identity Cloud” suteiks didžiulę vertę tiek esamiems, tiek būsimiems klientams”, – pareiškime sakė “Okta” generalinis direktorius Toddas McKinnonas. “Okta” ir “Auth0” bendra tapatybės rinkos vizija, pagrįsta klientų sėkme, paspartins mūsų inovacijas, atverdama mūsų klientams naujus būdus, kaip panaudoti tapatybę savo verslo poreikiams tenkinti. Džiaugiamės galėdami suvienyti jėgas su “Auth0″ komanda, nes jie yra idealūs sąjungininkai kuriant tapatybę internete ir įtvirtinant tapatybę kaip pagrindinę debesiją.”

Vasario 26 d: “Atlassian” įsigyjo “Chartio


Bendrovė “Atlassian” paskelbė, kad už neskelbiamą sumą įsigyja populiarią duomenų vizualizavimo priemonę “Chartio”. Australijos programinės įrangos kaip paslaugos bendrovė sieks įtraukti “Chartio” bendradarbystės skydelius ir ataskaitas į savo analitines priemones ir suteikti tokių priemonių kaip “Jira” ir “Confluence” naudotojams geresnę įžvalgą apie savo duomenis.

“Atlassian” produktuose sukaupta daugybė duomenų, o mūsų tikslas – atskleisti šių duomenų galią, kad mūsų klientai galėtų neapsiriboti tik iš anksto parengtomis ataskaitomis ir iš tiesų pritaikyti analizę savo organizacijos poreikiams”, – tinklaraštyje rašė Zoe Ghani, “Atlassian” platformos produktų patirties vadovė Zoe Ghani.

Tačiau tai bloga žinia esamiems “Chartio” klientams, kuriems buvo pasakyta, kad jie turi metus laiko eksportuoti savo duomenis į kitą įrankį.

Vasario 26 d: “Cision” įsigyjo “Brandwatch” už 450 mln. dolerių


Vasario mėn. Jungtinės Karalystės žiniasklaidos kraštovaizdis pasikeitė, kai žiniasklaidos stebėsenos ir ryšių su visuomene duomenų bazė “Cision” už 450 mln. dolerių įsigijo interneto vartotojų informacijos ir socialinės žiniasklaidos klausymosi platformą “Brandwatch”.

Anglijos pietinėje pakrantėje esančiame Braitone įsikūrusi “Brandwatch” specializuojasi socialinės žiniasklaidos klausymosi srityje, kuri leidžia prekių ženklams geriau suprasti vartotojų nuotaikas. Bendrovė “Cision” tikisi tai sujungti su savo žiniasklaidos ir ryšių su visuomene išmanymu, kad klientai galėtų susidaryti išsamesnį vaizdą apie tai, kaip vartotojai vertina jų prekės ženklą.

“Nuolatinė skaitmeninė kaita ir plačiai paplitusi socialinė žiniasklaida sparčiai ir iš esmės keičia tai, kaip prekių ženklai ir organizacijos bendrauja su savo klientais. Dėl to ryšių su visuomene, rinkodaros, socialinių tinklų ir klientų aptarnavimo komandos privalo visapusiškai įtraukti unikalias įžvalgas, kurios dabar yra prieinamos, į vartotojus orientuotose strategijose”, – pareiškime sakė “Cision” generalinis direktorius Abelis Klarkas (Abel Clark).

Vasario 24 d.: “Autodesk” įsigyjo “Innovyze” už 1 mlrd.


Vasario mėn. bendrovė “Autodesk” paskelbė, kad už 1 mlrd. dolerių įsigis programinės įrangos gamintoją “Innovyze”. Portlande (OR) įsikūrusi “Innovyze” kuria programinę įrangą, skirtą vandens infrastruktūrai modeliuoti, imituoti ir analizuoti.

“Autodesk” specializuojasi pramoninės CAD programinės įrangos, skirtos 3D modeliavimui, srityje ir yra populiari tarp architektų ir inžinierių. Šiuo įsigijimu siekiama, kad bendrovė įsitvirtintų vandentvarkos paslaugų rinkoje.

“Autodesk” projektavimo DNR galima rasti beveik kiekviename statinyje, kurį matote ant žemės ir po žeme, todėl strategiškai prasminga sujungti mūsų viena kitą papildančias organizacijas, kurios yra labai svarbios didžiajai daliai pasaulio gyventojų”, – pareiškime teigė “Innovyze” generalinis direktorius Kolbis Manvaringas (Colby Manwaring). “Nekantriai laukiame, kada galėsime užbaigti įsigijimą ir pradėti dirbti kartu.”

Vasario 18 d.: “CrowdStrike” įsigyjo “Humio” už 400 mln.


“CrowdStrike” paskelbė, kad “SentinelOne” įsigijo “Scalyr”, o “CrowdStrike” paskelbė, kad už 400 mln. dolerių įsigis kitą prisijungimo specialistą – “Humio”. Išskirtinis “Humio” pranašumas visada buvo neribotas registravimas, leidžiantis klientams rinkti tiek duomenų, kiek jie nori, kad susidarytų geresnis vaizdas apie tai, kaip veikia jų sistemos.

“Humio” šioms įmonėms tapo duomenų ežeru, leidžiančiu atlikti paiešką ilgesnį laiką ir iš daugiau duomenų šaltinių, todėl jos gali suprasti visą savo aplinką, pasirengti nežinomiems įvykiams, aktyviai užkirsti kelią problemoms, greitai atsigauti po incidentų ir išsiaiškinti pagrindinę priežastį”, – tinklaraštyje rašė “Humio” generalinė direktorė Geeta Schmidt.

Bendrovė “CrowdStrike” siekia įtraukti šią registravimo galimybę į savo saugumo stebėsenos įrankius, kad padėtų klientams reaguoti į grėsmes beveik realiuoju laiku.

“Realaus laiko analizės ir protingo filtravimo, įdiegto į “CrowdStrike” patentuotą “Threat Graph”, ir “Humio” itin greito žurnalų valdymo bei be indeksų gaunamų duomenų derinys smarkiai pagreitina mūsų galimybes, pranokstančias visas iki šiol rinkoje matytas galimybes”, – pranešime sakė “CrowdStrike” generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų George’as Kurtzas.

Vasario 9 d: “SentinelOne” įsigyja “Scalyr” už 155 mln. dolerių

Kibernetinio saugumo analizės tiekėja “SentinelOne” vasario mėn. įvykdė stulbinantį įsigijimą – už 155 mln. JAV dolerių akcijomis ir grynaisiais pinigais įsigijo žurnalo analizės ir stebėjimo programinės įrangos specialistę “Scalyr”.

“Scalyr” duomenų analizės ir mūsų pirmaujančių dirbtinio intelekto pajėgumų derinys pradeda naują mašininės prevencijos, aptikimo ir reagavimo į išpuolius visoje įmonėje erą”, – pareiškime teigė “SentinelOne” generalinis direktorius Tomeris Weingartenas.

Nors ir gerai finansuojama startuolė, kurios privatus vertinimas siekia 3 mlrd. dolerių, “SentinelOne” tikisi integruoti “Scalyr” didelės spartos registravimo galimybes į savo programinę įrangą, kad būtų galima greičiau nustatyti grėsmes, ir toliau ją naudoti kaip atskirą produktą, kurį naudoja lojalūs dabartiniai klientai.

Sausio 28 d.: “Workday” įsigyjo “Peakon” už 700 mln.


Personalo ir finansų programinės įrangos specialistė “Workday” paskelbė apie planus įsigyti darbuotojų atsiliepimų platformą “Peakon” už 700 mln.

2014 m. Danijoje įkurta “Peakon” iki šiol pritraukė 68 mln. Ji siūlo organizacijoms programinę įrangą kaip paslaugą (SaaS), skirtą reguliariai stebėti darbuotojų nuotaikas ir kitas priemones darbuotojų laimei matuoti, todėl “Workday” įsigijo labai papildančią savo pačios SaaS žmogiškųjų išteklių valdymo priemones.

“Peakon” įtraukimas į “Workday” šeimą bus labai patrauklus mūsų klientams, ypač po nepaprastai sėkmingų praėjusių metų, kurie parodė, kaip svarbu nuolat stebėti darbuotojų nuotaikas, kad žmonės išliktų įsitraukę ir produktyvūs”, – pareiškime sakė vienas iš “Workday” įkūrėjų ir generalinis direktorius Aneelis Bhusri.

Sausio 27 d.: SAP įsigyjo “Signavio


Vokietijos programinės įrangos įmonė SAP paskelbė, kad už neskelbiamą sumą įsigyja kitą Vokietijos įmonę “Signavio”, kuri specializuojasi debesų kompiuterijos verslo procesų žvalgybos ir valdymo srityje. Paskutinį kartą “Signavio” buvo vertinama 400 mln. dolerių po 177 mln. dolerių finansavimo raundo 2019 m. liepos mėn.

Pranešimas buvo paskelbtas kartu su nauju SAP produktu “Rise” – esamos SAP programinės įrangos ir paslaugų rinkiniu, kuriuo siekiama klientams pasiūlyti “verslo pertvarkymą kaip paslaugą”.

SAP sieks pasinaudoti “Signavio” patirtimi, susijusia su verslo procesų žvalgyba, kad padėtų daugiau klientų optimizuoti šiuos procesus, nes jie tampa labiau skaitmeniniai.

“Negaliu pervertinti, kaip svarbu, kad įmonės galėtų kurti, vertinti, tobulinti ir transformuoti verslo procesus visoje įmonėje, kad būtų galima naudotis naujais pajėgumais ir verslo modeliais”, – pareiškime sakė SAP vyriausiasis finansų direktorius ir vykdomosios valdybos narys Luka Mučičius (Luka Mucic).

Sausio 20 d.: “Citrix” įsigyjo “Wrike” už 2,25 mlrd. dolerių


Virtualizacijos specialistė “Citrix” paskelbė apie planuojamą bendradarbiavimo programinės įrangos gamintojos “Wrike” įsigijimą už 2,25 mlrd. dolerių grynaisiais. Citrix jau turi skaitmeninio darbo platformą Workspace ir sieks įtraukti Wrike komandą ir technologijas į šį produktą.

“Kartu “Citrix” ir “Wrike” pateiks sprendimus, reikalingus debesijos skaitmeninės darbo erdvės patirčiai užtikrinti, kad komandos galėtų saugiai naudotis ištekliais ir įrankiais, reikalingais bendradarbiavimui ir darbui atlikti kuo veiksmingiau ir efektyviau bet kuriuo kanalu, bet kokiu įrenginiu ar bet kurioje vietoje”, – sakoma “Citrix” prezidento ir generalinio direktoriaus Deivido Henšalo (David Henshall) pranešime.

Sausio 14 d.: “Cisco” įsigyjo “Acacia” už 4,5 mlrd. dolerių


“Cisco” metus pradėjo įsigydama optinių technologijų įmonę “Acacia” už 4,5 mlrd. dolerių. Iš pradžių apie sandorį buvo paskelbta 2019 m. liepą, tačiau dėl jo vyko daug ginčų, o “Cisco” papildomai sumokėjo 1,9 mlrd. dolerių, kad pirkinys būtų užbaigtas.

Masačusetse įsikūrusi “Acacia” specializuojasi didelės spartos optinių sistemų, tokių kaip skaitmeninis signalų apdorojimas, fotoninių integrinių grandynų moduliai ir siųstuvai, naudojamų tinklo produktuose ir duomenų centruose – tai technologijų rinkinys, kurį “Cisco” aiškiai laiko neatsiejamu nuo būsimų tinklų, jungiančių duomenų centrus, debesiją ir paslaugų teikėjus.

“Kartu mes įgyvendinsime savo strategiją, kuria siekiame pertvarkyti optinį pasaulį, kokį jį pažįstame, ir pasiūlysime novatoriškus sprendimus, kurie padidins tinklo pajėgumus duomenų centruose ir už jų ribų”, – pareiškime teigė Billas Gartneris, “Cisco” optinių sistemų ir optikos grupės vyresnysis viceprezidentas ir generalinis direktorius.

Užbaigus sandorį “Acacia” generalinis direktorius Radžas Šanmugaradžas (Raj Shanmugaraj) ir bendrovės darbuotojai prisijungs prie “Cisco” optikos verslo.

Sausio 13 d.: “Qualcomm” įsigyjo “Nuvia” už 1,4 mlrd. dolerių


Karštai įsibėgėjus 2020 m. pabaigos puslaidininkių konsolidacijos bangai, “Qualcomm” paskelbė įsigyjanti “Nuvia” už maždaug 1,4 mlrd. dolerių.

Dvejų metų senumo Santa Klaroje įsikūrusią bendrovę, kurią įkūrė “Apple” inžinierių komanda, gamina didelio našumo procesorių lustus.

“Nuvia” komanda yra pripažinti inovatoriai ir, kaip ir “Qualcomm”, turi tvirtą paveldą kuriant pirmaujančias technologijas ir produktus…. Kartu mes esame labai gerai pasirengę iš naujo apibrėžti kompiuteriją ir sudaryti sąlygas mūsų partnerių ekosistemai skatinti inovacijas ir pristatyti naujos klasės produktus bei patirtį 5G eroje”, – pareiškime sakė Cristiano Amonas, “Qualcomm” prezidentas ir išrinktasis generalinis direktorius.