Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Kodėl “Pixel 6” “Tensor” lustas iš tikrųjų yra labai svarbus (ir kodėl nėra)

Pagaliau tai oficialu. “Google Pixel 6” turės pirmąjį bendrovės pagal užsakymą sukurtą SoC. Nors bendrovė ir anksčiau yra naudojusi pasirinktinę aparatinę įrangą – “Pixel Visual Core” ir “Titan M” saugumo priedus, tai pirmas kartas, kai “Google” pati pasirinko visus vidinius lusto elementus. (Nors bendrovė licencijavo daugelį SoC statybinių blokų.) Vis dėlto “Tensor Processing Unit” (TPU) yra visas įmonėje ir “Google” jį naudoja “Tensor SoC” širdyje.

Kaip ir tikėjomės, “Google Tensor” procesoriuje daugiausia dėmesio skiriama patobulintoms vaizdavimo ir mašininio mokymosi (ML) galimybėms, o ne žaidimą keičiančiai didelei galiai. Nepaisant to, tai leidžia mums daug kuo džiaugtis, tačiau yra ir tam tikrų abejonių.

Kodėl “Google Tensor SoC” yra svarbus dalykas…

Visų pirma “Tensor” yra “Google” sukurtas specialus silicio elementas, skirtas efektyviai atlikti dalykus, kuriems bendrovė labiausiai nori teikti pirmenybę. Tai reiškia, kad jis turėtų būti greitesnis, galingesnis vaizdo apdorojimas, balso apdorojimas ir kitos mašininiu mokymusi pagrįstos galimybės. Bent jau bus greitesnis nei ankstesnės kartos “Pixel 5”.

Dėl lusto branduolį sudarančio galingo vidinio TPU “Google” kalba apie galimybes atlikti įrenginyje esančių antraščių vertimą į kalbą realiuoju laiku, teksto keitimą į kalbą be interneto ryšio, dvigubos klaviatūros ir balso įvesties būdus ir geresnes kameros galimybes. Galime įsivaizduoti, kad patobulės ir “Google Lens” bei kitos mašininio mokymosi (ML) technologijos. Nors tai daugiausia yra patobulinimai to, ką “Google” jau padarė su esama aparatine įranga, tikimės, kad pamatysime ir naujų funkcijų.

“Google Tensor” perims tai, kas mums patiko “Pixel 5”, ir dar labiau patobulins.

AI ir ML yra “Google” veiklos pagrindas, ir, be abejo, ji tai daro geriau nei visi kiti, todėl į tai sutelktas pagrindinis “Google” lusto dėmesys. Kaip pastebėjome daugelyje neseniai išleistų SoC, pirminis našumas nebėra svarbiausias mobiliųjų SoC aspektas. Heterogeniniai skaičiavimai ir darbo krūvio efektyvumas yra tokie pat svarbūs, jei ne svarbesni, kad būtų galima naudoti naujas galingas programinės įrangos funkcijas ir išskirti produktus.

Neįsitraukdama į “Qualcomm” ekosistemą ir pasirinkdama savo komponentus, “Google” gali geriau kontroliuoti, kaip ir kur skirti brangią silicio erdvę savo išmaniojo telefono vizijai įgyvendinti. Qualcomm” turi tenkinti įvairias partnerių vizijas, o “Google” akivaizdžiai turi daug konkretesnių tikslų. Sunku būtų ginčytis, jei “Google” mano, kad “Pixel 6” patirtis bus naudingesnė dėl patobulinto dirbtinio intelekto, o ne dėl to, kad “Facebook” atsidarys 5 % greičiau nei pernai. Panašiai kaip ir “Apple”, kuri dirba su užsakomuoju siliciu, “Google” kreipiasi į užsakomąją aparatinę įrangą, kad padėtų kurti užsakomąją patirtį.

Be to, pereidama prie individualaus arba bendrai kuriamo procesoriaus, “Google” gali sugebėti teikti atnaujinimus dar greičiau ir ilgiau nei iki šiol. Partneriai yra priklausomi nuo “Qualcomm” palaikymo plano, pagal kurį diegiami ilgalaikiai atnaujinimai. “Samsung” per “Qualcomm” siūlo trejus metus operacinės sistemos ir ketverius metus saugumo atnaujinimų, o “Google” tiek pat žada “Pixel 5” ir ankstesniems modeliams. Bus įdomu pamatyti, ar dabar, kai “Google” jau yra arčiau lusto projektavimo proceso, ji žengs dar toliau.

… ir kodėl gali tai nebūti svarbu..

Jei tikėjotės kartų pergalės, manau, kad teks nusivilti. “Google” nepasidalijo jokiais lyginamaisiais testais ar išsamia informacija apie centrinio procesoriaus, grafikos procesoriaus ar kitų komponentų veikimą. Tačiau, neturėdama architektūros kūrėjų, “Google” neabejotinai licencijuoja gatavas “Arm” dalis, pavyzdžiui, “Cortex-A78”. Vis dar nežinome ir to, kokias 5G galimybes turės telefonas. Tiesą sakant, “Google” net nenurodo, kas pagamino jo mikroschemų rinkinį, nors gandai rodo, kad “Samsung”. Google aparatinės įrangos vadovas Rickas Osterlohas sakė, kad “Tensor” bus “labai konkurencingas” CPU ir GPU našumo atžvilgiu. Darykite iš to, ką norite.

“Google” taip pat nebūtinai daro ką nors visiškai novatoriško su savo vaizdų ir mašininio mokymosi vamzdynu. Galų gale “Google” kūrimo ciklas neveikia izoliuotai. Naujausia techninė įranga nuo paskutinio aukščiausios klasės “Google” telefono, “Pixel 4” serijos, gerokai pasistūmėjo į priekį.

Nuo paskutinio aukščiausios klasės “Google” telefono pažangiausia techninė įranga gerokai pasistūmėjo į priekį.

Kol kas “Google” demonstracijose demonstruoja pažangių vaizdo apdorojimo galimybių taikymą kelių kamerų ir vaizdo įrašų scenarijams. Tai įmanoma, nes “Google” mašininio mokymosi įgūdžiai dabar integruoti į vaizdo apdorojimo (ISP) vamzdyną, o ne yra kažkur toliau.

Tačiau tai nėra nauja idėja net 2020 m. išmaniesiems telefonams, jau nekalbant apie 2021 m. pabaigą. Tiesą sakant, “Qualcomm Snapdragon 855”, kuriuo buvo aprūpintas 2019 m. “Google Pixel 4”, į ISP grandinę įtraukė kompiuterinės regos elementus. Nuo to laiko “Snapdragon 865” ir “888” patobulino šias galimybes, leisdami partneriams vienu metu naudoti kelių kamerų duomenis ir 4K 60 kadrų per sekundę vaizdo įrašui taikyti tokius efektus kaip HDR ir bokeh realiuoju laiku. “Google” nėra pirmoji, kuri įgyvendina šias idėjas, nors tai nereiškia, kad ji negali jų įgyvendinti geriau.

Taip pat ir kiti SoC gamintojai turi savo mažos galios jutiklių lustus, skirtus tokioms funkcijoms kaip nuolatinis balso atpažinimas, aplinkos ekranas ir kitos jutiklių funkcijos. Saugumo anklavai, tokie kaip “Titan M”, taip pat nėra naujiena. Tiesą sakant, jos yra būtinos šiuolaikiniuose biometriniais duomenimis paremtuose įrenginiuose. Panašių galimybių rasite “Apple”, “Huawei”, “Qualcomm” ir “Samsung” mobiliuosiuose SoC. Tačiau tikslios funkcijos skiriasi.

“Google” “Tensor SoC”: Ar nutolstama nuo status quo?

“Google” generalinis direktorius Sundaras Pichai pažymėjo, kad “Tensor” lustas buvo kuriamas ketverius metus, o tai yra įdomus laiko tarpas. “Google” pradėjo šį projektą, kai mobiliojo dirbtinio intelekto ir ML galimybės dar buvo palyginti naujos. Bendrovė visada buvo ML rinkos lyderė ir dažnai atrodė nusivylusi partnerių silicio ribotumu, kaip matyti iš “Pixel Visual Core” ir “Neural Core” eksperimentų.

Tensor SoC – tai “Google”, pateikianti savo viziją ne tik dėl mašinų mokymosi silicio, bet ir dėl to, kaip aparatinės įrangos dizainas daro įtaką produktų diferenciacijai ir programinės įrangos galimybėms. Bus įdomu pamatyti, ar visa tai sėkmingai derinama, kad būtų sukurtas “Pixel 6” išmanusis telefonas, galintis pasiekti keletą įspūdingų pramonės pasiekimų.

Tačiau “Qualcomm” ir kiti nesėdėjo rankų sudėję ketverius metus. Mašininis mokymasis, kompiuterinis vaizdavimas ir heterogeninės skaičiavimo galimybės yra visų pagrindinių mobiliųjų SoC žaidėjų, ne tik jų aukščiausios klasės produktų, pagrindas. Dar neaišku, ar “Google” paprasčiausiai išradinėja dviratį, ar jos TPU technologija ir “Tensor SoC” iš tikrųjų yra priekyje.