Remiantis praėjusių metų statistiniais duomenimis, iki šių metų vidurio, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu, telefoninių sukčių skaičius smarkiai išaugo 83 %. Į tekstines žinutes ir skambučius iš nežinomų numerių niekas nenori atsiliepti. Dėl šios priežasties sukčiai suaktyvėjo ir dabar atakoms naudoja siuntų pristatymo bendrovių pranešimus ir bankų žinutes. Jie naudojasi dviem populiariausiomis paslaugomis, kad būtų tikri, jog žmonės į jas atsilieps. Šie netikri pranešimai paprastai priverčia vartotoją sumokėti nedidelį mokestį, kad būtų pristatytas siuntinys, pasirašyti asmeninės banko sąskaitos duomenis ir tada pavogti informaciją.
Tinklo žvalgyba
Telefonų tinklai negali sekti sparčiai besivystančių kibernetinių nusikaltėlių, programų ir programų, naudojamų juodojoje rinkoje, yra viena sparčiausiai augančių. Kibernetinių nusikaltėlių atžvilgiu jie bando naudoti blokų grandinės technologiją ir dirbtinį intelektą. Geriau įsižiūrėjus, pranešimai gali atrodyti teisėti, o jei ištirsite numerį, naudotojai ras tikrą banko ar siuntų pristatymo įmonės numerį, kuris yra toks pat. Dėl to naudotojai turi mokytis apie interneto saugumą ir kibernetinius nusikaltėlius. Laimei, turime vis daugiau kibernetinių nusikaltėlių interneto portalų, kurie dabar labiau nei bet kada anksčiau padeda naudotojams informuoti apie paėmimo sukčių el. laiškus, žinutes telefono numeriams ir pažangias sukčiavimo parsisiuntimo ir antivirusinės apsaugos priemones. Deja, jie nesulaukia daug dėmesio, nes naudotojai mano, kad jiems tai negali nutikti. Jie ištirs, kai kas nors nutiks. Asmeninis švietimas per technologijų portalus yra labai svarbus saugumui užtikrinti.
Telefoninės apgavystės: Kaip jie tai daro?
Nusikaltėliai gali užmaskuoti savo tikrąjį telefono numerį, naudodamiesi bendrovių, kurias naudoja žinutėse aukoms, numeriais. Telefonų tinklo sistemų pažeidžiamumas slypi žemame technologijų išsivystymo lygyje. Pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės vyriausybinė žvalgybos agentūra teigia, kad niekada nepasakys, jog kai kurie telefono numeriai yra 100 proc. teisėti, ir kitos šalys pritaria jų nuogąstavimams. Pagrindinė problema – 1975 m. sukurtas SS7 protokolas. Telefono numeris, kuriuo skambinama arba siunčiamos SMS žinutės, yra “pristatymo numeris”. Tobulėjant technologijoms, skambučiai gali būti sujungti iš naujo, tačiau protokole pirmasis numeris vis tiek bus rodomas kaip “pristatymo numeris”. Taigi įsilaužėliai susies pirminį numerį, kurį jie naudoja sukčiavimui, su pavogtu pristatymo numeriu.
SS7 protokolo problema yra pasaulinė problema, kurią turi spręsti visos pasaulio šalys. Jei manote, kad taip atsitinka tik su mobiliojo ryšio numeriais, tai netiesa. Ji daro įtaką ir mobiliesiems, ir fiksuotojo ryšio telefonams. Pasauliui reiktų pakeisti šį SS7 protokolą nauju moderniu ir pažangiu AI tipu, kurį būtų galima atnaujinti ir lengvai pritaikyti prie unikalių aplinkybių. Sprendimas yra 5G tinkle. Kai 5G bus įdiegtas visame pasaulyje, SS7 bus pakeistas. Telekomunikacijų bendrovėse įdiegus dirbtinį intelektinį intelektą, jos skenuos pranešimus, ieškodamos sukčių skambučių ir žinučių.
Net jei telefonų tinklai pasistengs ir patobulins savo technologijas, kibernetiniai nusikaltėliai visada ras būdą, kaip pasiekti vartotojus su savo šlamštinėmis žinutėmis ir telefono skambučiais. Viskas, ką kol kas galime padaryti, tai šviesti naudotojus interneto ir mobiliojo ryšio saugumo klausimais. Švietimas ir saugus elgesys su išmaniaisiais prietaisais tam tikru procentu užkirs kelią kibernetiniams nusikaltėliams. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas