Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Ar žinojote, kad: “Sony” kadaise pardavinėjo “Nintendo DS” stiliaus “Android” planšetinį kompiuterį

Buvo laikas, kai “Sony” pardavinėjo keletą gana padorių “Android” planšetinių kompiuterių. Aukščiausios klasės “Xperia Z” planšetinių kompiuterių asortimentas pasiūlė keletą labai aukštos klasės specifikacijų, tačiau, kaip mes ir galime tikėtis iš “Sony”, jie buvo gana brangūs. Šis asortimentas pasiūlė viską, ko tikėjotės iš tradicinės “Android” planšetės, tačiau jis baigėsi 2014 m., praėjus vos dvejiems trumpiems metams rinkoje.

“Sony” planšetinių kompiuterių ambicijos ne visada buvo tokios įprastos. Prieš “Xperia Z” planšetinių kompiuterių asortimentą pasirodė gana neįprastas produktas – 2011 m. pasirodė “Sony Tablet P”. Dviejų ekranų ir centrinio lanksto dizainas labiau priminė 2004 m. pasirodžiusį žaidimų nešiojamąjį kompiuterį “Nintendo DS” su dviem ekranais. “Sony” su šiuo formos veiksniu eksperimentavo jau keletą metų prieš tai, pavyzdžiui, su tokiais įrenginiais kaip “Sony Vaio P” kompaktiški “gyvenimo būdo kompiuteriai”, kuriuose veikė “Windows XP”. Nereikia nė sakyti, kad ši idėja nelabai prigijo.

Susipažinkite su Sony Tablet P

“Sony” eksperimentinis planšetinis kompiuteris buvo beveik priešingybė komercinei sėkmei. Žvelgiant atgal, įdomu, kas tuo metu šovė į galvą “Sony” inžinieriams.

Techninės įrangos požiūriu “Sony Tablet P” turėjo du 5,5 colio ekranus ir, nors buvo sukurtas taip, kad tilptų kišenėje, svėrė gana daug – 372 g, o uždarytas buvo 28 mm storio.

Prietaisą valdė dviejų branduolių “Nvidia Tegra 2” procesorius, 1 GB RAM ir 4 GB integruotos atminties. Tuo metu tai nebuvo pažangiausia, be to, jis buvo gerokai mažiau galingas nei 2012 m. geriausi išmanieji telefonai, pavyzdžiui, keturių branduolių “Samsung Galaxy S3”. Vis dėlto “Sony” turėjo įžūlumo už jį imti 599 JAV dolerius, o tai buvo brangiau nei tokie konkurentai kaip “Samsung Galaxy Tab Plus 7.0” ir dauguma tuometinių išmaniųjų telefonų flagmanų.

Galbūt dar blogiau buvo su programine įranga. “Sony Tablet P” buvo pristatytas su planšetėms skirta “Android 3.2 Honeycomb” operacine sistema. “Sony” sukūrė savo programas, kad būtų galima naudoti dvigubą ekraną, tačiau jos pačios buvo nevienareikšmės. Vaizdo įrašai ir žaidimai buvo rodomi viršutiniame ekrane, o valdymas – apatiniame skydelyje. Siunčiant žinutes, el. laiškus ir pan. apatinį ekraną užpildė “Sony” klaviatūra. “Sony” net panaudojo keletą savo “PlayStation” žaidimų, skirtų planšetiniam kompiuteriui “Tablet P”, nors jų pasirinkimas buvo nedidelis ir niekada nebuvo išplėstas.

Dar blogiau, kad įrenginys neturėjo jokių integruotų daugiaprogramio darbo funkcijų; taigi apie vaizdo įrašų žiūrėjimą ir naršymą internete vienu metu galėjote pamiršti. Akivaizdu, kad tuo metu trečiųjų šalių programos nebuvo pritaikytos dviems ekranams ar net ekrano kraštinių santykiui. Jos atsidurdavo mažame viršutiniame ekrane arba nepatogiai išsitempdavo per abu ekranus, o per programėlės vidurį eidavo stora juoda juosta.

Tai buvo naujoviška idėja, tačiau “Sony Tablet P” tapo vienu didžiausių bendrovės technologinių nesėkmių. Praėjus vos keliems mėnesiams po pasirodymo, kainos sumažėjo iki 199 JAV dolerių. Nors buvo planuota ir net paskelbta apie “Android 4.0 Jellybean” atnaujinimą, planšetinis kompiuteris dingo iš “Sony” parduotuvių lentynų dar prieš pasirodant atnaujinimui.

Paprasčiausiai pralenkė laiką?

Nors “Sony Tablet P” galėjo būti nesėkmė prieš daugelį metų, sunku nelyginti su kai kuriais naujausiais bandymais mobiliųjų įrenginių pramonėje. Dvigubo ekrano idėjos išliko. Keletas naujausių pavyzdžių: “Samsung Galaxy Z Flip”, “LG G8X” su dvigubo ekrano priedėliu, šiek tiek nestandartinis “LG Wing” ir apgailėtinai nevykęs “Microsoft Surface Duo”.

Kai kurie iš šių įrenginių turi panašių problemų kaip ir planšetinis kompiuteris “Tablet P”, pvz., vyriai ir raukšlės ekrano viduryje arba abejotini programinės įrangos elementai, dėl kurių sunku optimaliai išnaudoti papildomą ekrano plotą. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį tiek techninė, tiek programinė įranga gerokai patobulėjo. Lankstūs, sulankstomi ir sukamieji ekranai įveikia ankstesnius aparatinės įrangos apribojimus, o geresnis operacinės sistemos pritaikymas multitaskinimui ir kintamiems kraštinių santykiams padeda išspręsti programų problemą. Keistos ir nuostabios ekranų konfigūracijos su kiekvienais metais tampa vis labiau įmanomos.

Jei papildoma ekrano erdvė tikrai yra mobiliojo ryšio ateitis ir tokie telefonai kaip “Samsung Galaxy Z Fold 2” ir “Oppo X 2021” koncepcija taps įprasti, kitą kartą, kai žvelgsime į “Sony Tablet P”, galbūt vadinsime jį pralenkusiu laiką.