Powered by Wetter2.com
January 12, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Ar žinojote, kad: Pirmasis “Xiaomi” produktas nebuvo telefonas

“Xiaomi” tvirtai įsitvirtino tarp penkių geriausių išmaniųjų telefonų gamintojų pasaulyje. Naujausiose rinkos dalies ataskaitose pažymima, kad ji iš tikrųjų užima trečiąją vietą, iškart po “Apple”.

Kinijos gamintojas garsėja kaip siūlantis telefonus, kurių kainos ir kokybės santykis yra labai geras, tačiau jis taip pat turi itin plačią produktų ekosistemą. Įmonė ir daugybė su ja susijusių prekės ženklų parduoda beveik viską – nuo nešiojamųjų kompiuterių ir televizorių iki ryžių viryklių ir dulkių siurblių. Iš bendrovės ir su ja bendradarbiaujančių įmonių galima įsigyti net nosies plaukų kirpimo mašinėlių, nagų kirpimo mašinėlių, plaukų džiovintuvų ir atsuktuvų.

Galima būtų atleisti, jei manytumėte, kad “Xiaomi” pradėjo pardavinėti telefonus, tačiau tiesa ta, kad pirmasis jos produktas nebuvo išmanusis telefonas. Tiesą sakant, jis net nebuvo pagrįstas technine įranga.

Pirmasis “Xiaomi” gaminys buvo tai, ką ir šiandien galima rasti beveik visuose jos išmaniuosiuose telefonuose: MIUI.

MIUI skinas

2010 m. rugpjūtį “Xiaomi” pristatė “MIUI Android” odą. Ji greitai įsitvirtino entuziastų forumuose, pavyzdžiui, “XDA-Developers”, kaip alternatyva kitoms to meto pasirinktinėms ROM. Peržiūrėkite pirmiau pateiktą vaizdo įrašą, kuriame apžvelgiama pirmoji MIUI versija, pagrįsta “Android 2.2 Froyo”.

Ankstyvosios MIUI versijos buvo skirtos tokiems įrenginiams kaip “Google Nexus One”, “Nexus S”, “HTC Desire”, “Motorola Droid/Milestone” ir HTC HD2. Tuo metu “Xiaomi” neturėjo savo telefono, kuriame būtų galima demonstruoti programinę įrangą.

Kai kurios iš svarbesnių MIUI funkcijų, įdiegtų tais pirmaisiais metais, buvo pritaikomas užrakintas ekranas, aplankai, temų palaikymas (tuo metu tai buvo naujoviška funkcija), galimybė pašalinti programas jas vilkiant į ekrano viršų (dar viena unikali funkcija) ir privatumo priemonės, pavyzdžiui, skambučių ir SMS juodieji sąrašai. Šioje ankstyvojoje MIUI versijoje taip pat akivaizdus įkvėpimas iš “iOS”. Nuolatinis programėlių dokas ir programėlių stalčiaus nebuvimas labai primena “Apple”.

Tuo metu “Xiaomi” “Android” oda taip pat išsiskyrė tuo, kad ją kūrė bendruomenė – entuziastai galėjo dalytis idėjomis, ką norėtų matyti naujose MIUI versijose. Nuo to laiko šį metodą taikė ir kiti OEM gamintojai, pavyzdžiui, “OnePlus” ir jos “Oxygen OS” oda.

Galiausiai 2011 m. “Xiaomi” Kinijoje pristatė savo pirmąjį telefoną “Mi 1”. Telefonas buvo utilitaraus plastikinio dizaino, tačiau pasižymėjo aukščiausios klasės specifikacijomis, įskaitant “Snapdragon S3” mikroschemų rinkinį, 1 GB RAM, 4 GB išplečiamąją atmintį ir 1 930 mAh akumuliatorių, o tai reiškė, kad jo pagrindinė patirtis buvo panaši į šiuolaikinių flagmanų. Be abejo, galima teigti, kad šį požiūrį perėmė “OnePlus” ir kitos bendrovės, kai pristatė savo nebrangius flagmanus.

MIUI vis dar yra “Xiaomi” telefonų pagrindas, o naujausias atnaujinimas – MIUI 12.5. Šioje “Android” odos versijoje įdiegtos tokios funkcijos kaip geresnis leidimų valdymas, “clipboard” apsauga, ryšys su asmeniniais kompiuteriais ir nauji dinaminiai ekrano užsklandos paveikslėliai. MIUI netgi išplito į “Xiaomi” išmaniuosius laikrodžius Kinijoje, suteikdama savo telefonams pažįstamą išvaizdą.

Nors “Xiaomi” tikrai galėtų sutvarkyti savo programinės įrangos nuoseklumo problemas, negalima paneigti, kad MIUI išlieka svarbia pasaulinio bendrovės identiteto dalimi.