Powered by Wetter2.com
November 21, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Ar žinojote, kad: Pirmasis išmanusis telefonas, kuriame buvo atsisakyta ausinių lizdo, nebuvo “iPhone

Paklauskite daugelio žmonių, kada iš išmaniųjų telefonų pradėjo dingti ausinių lizdas, ir jie greičiausiai nurodys 2016 m. “iPhone 7”. Tai neabejotinai geriausiai žinomas pavyzdys, paskatinęs daugelį “Android” telefonų gamintojų pasekti šiuo pavyzdžiu.

Tačiau “Apple” nebuvo pirmoji. Pasirodo, “Oppo” buvo pirmasis didelis prekės ženklas, kuris atsisakė ausinių lizdo su “Oppo Finder” dar ketveriais metais anksčiau nei “iPhone”, o 2014 m. rudenį – su vidutinės klasės “Oppo R5”. Štai kodėl “Oppo” pirmieji išėmė 3,5 mm lizdą ir kodėl “Apple” žingsnis galiausiai sulaukė didesnio atgarsio visuomenėje.

Kodėl “Oppo” pašalino ausinių lizdą

Paprastai tariant, “Oppo” pašalino ausinių lizdą, kad galėtų pasigirti savo plonumu. Paskelbus apie 6,65 mm storio “Finder”, jis buvo pavadintas ploniausiu išmaniuoju telefonu pasaulyje, o “Oppo” atsisakė ausinių lizdo, kad pasiektų tokį ploną korpusą. Po dvejų metų istorija pasikartojo su dar plonesniu R5, kurio storis – 4,85 mm (0,19 col.) – buvo vos storesnis už micro-USB jungtį, kurią naudojote jam įkrauti, o 3,5 mm jungtis būtų sunkiai tilpusi. R5 prarado ploniausio išmaniojo telefono karūną dėl 4,75 mm storio “Vivo X5 Max” (kuriame, norėtume pridurti, buvo lizdas), tačiau akivaizdu, kad tai buvo dėmesį prikaustantis prietaisas tuo metu, kai tokie flagmanai kaip “Galaxy S5” ir “iPhone 6” buvo palyginti stambesni.

Oppo, savo naudai, kartu su R5 pateikė adapterį, kad naudotojai galėtų naudoti turimas ausines su 3,5 mm lizdu. Deja, tiems, kurie negalėjo pakęsti jungčių ir susipynusių laidų, R5 pasirodė gerokai anksčiau, nei “Bluetooth” ausinės buvo tikrai paruoštos plačiajai visuomenei. Teko sąmoningai aukotis vardan estetikos.

“Apple” ausinių lizdo atsisakymo priežastys buvo praktiškesnės. Nors tikriausiai prisimenate, kaip bendrovė pateisino šį pašalinimą “drąsa”, technologijų milžinė taip pat pažymėjo, kad atsisakius senosios jungties atsilaisvino vertinga vidinė erdvė. Pavyzdžiui, “Apple” galėjo įmontuoti stipresnį “Taptic Engine” (lietimui jautrų grįžtamąjį ryšį) arba didesnį akumuliatorių. Nesvarbu, ar tuo metu patikėjote šiuo argumentu, “iPhone X” ir būsimi “Android” telefonai buvo pranašesni, nes į palyginti ploną dizainą sutalpino daugybę funkcijų.

Kodėl “Apple” išpopuliarino šią koncepciją

Tačiau kodėl “Apple” paskatino telefonų pramonę atsisakyti ausinių kištuko, kai “Oppo” pastangos buvo nedidelės? Pirmiausia, neabejotinai padėjo “Apple” įtaka. Būdama didžiulis telefonų prekės ženklas, kuris jau seniai diktuoja tendencijas, ji galėjo padaryti šią koncepciją priimtiną varžovams, kurie nenorėjo imtis iniciatyvos. Net “Samsung”, kuri peikė “Apple” dėl 3,5 mm prievado atsisakymo, išleidusi “Galaxy Note 10” seriją tyliai atsisakė kritikos.

Tai nebuvo vienintelis paaiškinimas. “Apple” “iPhone 7” pristatymą susiejo su originaliųjų “AirPods” debiutu, suteikdama pirkėjams belaidžių ausinių rinkinį, kurį buvo lengva nustatyti ir patogu naudoti. Nepriklausomai nuo to, ar laikote šį žingsnį cinišku bandymu padidinti priedų pardavimus, ar ne, dėl jo buvo lengviau nuryti ausinių lizdo pašalinimą, nes belaidis garsas tapo beveik neskausmingas. “AirPods” neabejotinai sulaukė atgarsio visuomenėje, sulaukė didžiulės sėkmės ir įkvėpė kopijuotojų bangą.

Atsižvelgiant į tai, “Oppo” žingsnis buvo per mažas ir per ankstyvas. 2012 ar 2014 m. bendrovė neturėjo pakankamai įtakos, kad sukrėstų pramonę pašalindama ausinių lizdą, o “Finder” ir “R5” dėl šio pasirinkimo taip pat negavo daug naudos. Kompanijai “Apple” tai pavyko, nes ji pateikė svaresnius argumentus ir tinkamu metu turėjo visus reikiamus elementus.

Kiti “Ar žinojote, kad” straipsniai:

Ar žinojote, kad: Pirmasis “Xiaomi” produktas nebuvo telefonas

Ar žinojote, kad: “Samsung” kadaise manė, kad “Android” yra pokštas

Ar žinojote, kad: “Sony” kadaise pardavinėjo “Nintendo DS” stiliaus “Android” planšetinį kompiuterį