Po gausaus pristatymo apie neabejotinai įspūdingą “Tesla” darbą, susijusį su dirbtiniu intelektu, kompanijos savamokslis technikas Elonas Muskas vakaro pabaigoje išvedė šokėją su spandex kostiumu. Štai, pasakė E. Muskas, mano “Tesla Bot”.
Jis sakė, kad šokėja su kostiumu yra naujo humanoidinio roboto, kurį “Tesla” pagamins netolimoje ateityje, modelis. Nutilus dubstepo ir plojimų garsams, neaiškiausiose informacinėse skaidrėse buvo pažadėta, kad “Tesla Bot” bus 5 pėdų, 8 colių (1,7 m) ūgio, svers 125 svarus (56 kg), turės “žmogaus lygio rankas” ir pašalins “pavojingas, pasikartojančias, nuobodžias užduotis”.
E. Muskas teigė, kad sukurti žmogų pakeisiantį robotą – ko nėra pavykę pasiekti nė vienai pasaulio bendrovei – yra logiškas žingsnis į priekį po “Tesla” darbo kuriant savaeigius automobilius. “Mūsų automobiliai yra pusiau protingi robotai ant ratų”, – sakė jis. “Tai savotiškai prasminga perkelti į humanoidinį pavidalą. Be to, mes gana gerai išmanome jutiklius, baterijas ir pavaros, todėl manome, kad kitais metais greičiausiai turėsime prototipą, kuris iš esmės atrodys taip.”
Netgi pagal Musko standartus tai buvo keistas ir puikus triukas: daugiafunkcinis pasirodymas, kuris trikdė Teslos skeptikus, pamaitino gerbėjus, pakėlė akcijų kainą ir sukūrė keletą akį traukiančių antraščių. Pastarosios buvo ypač svarbios šią savaitę, kai daugiausia “Tesla” naujienų buvo skirta federaliniam tyrimui dėl bendrovės “Autopilot” programinės įrangos polinkio atsitrenkti į stovinčias avarines transporto priemones. Pamirškite visa tai, sako Muskas, tiesiog pažvelkite į žmogų su spandeksiniu kostiumu! Kitais metais tai bus tikras robotas, pažadu.
Ar juo tikite? Ar turėtumėte juo tikėti? Neatsakysiu jums į šį klausimą, bet noriu pakartoti faktus. Praėjusį vakarą Elonas Muskas užlipo ant scenos ir pažadėjo, kad “Tesla”, bendrovė, kurios pagalbinė vairuotojo programinė įranga nesugeba patikimai išvengti stovinčių greitosios pagalbos automobilių, netrukus sukurs visiškai veikiantį robotą humanoidą. E. Muskas sakė, kad mašina galės intuityviai vykdyti žmogaus nurodymus, teisingai reaguodama į tokias komandas kaip “prašau nueiti į parduotuvę ir atnešti man šiuos maisto produktus”. Jis išdėstė šiuos scenarijus ir tada pasakė: “Taip, manau, kad galime tai padaryti.” Tai įvyko praėjus kelioms minutėms po to, kai jis išlydėjo geriausią turimą “Tesla Bot” demonstracinę versiją: šokėją spandekso kostiumu. Jei ne kas kita, reikia žavėtis jo įžūlumu.
Kad įvertintume Musko teiginius kontekste, prisiminkime, kad bendrovė “Boston Dynamics”, gaminanti pažangiausią pasaulyje dvikojį robotą “Atlas”, niekada nėra apibūdinusi savo mašinų kitaip nei kaip mokslinių tyrimų ir plėtros. Atlasas, sako Boston Dynamics, yra tiesiog būdas išjudinti naujausius robotikos pasiekimus: jis net nėra artimas komerciniam naudojimui. Naujausiuose mašinos vaizdo įrašuose bendrovė parodė, kaip sunku sukurti dvikojį robotą ir kaip dažnai “Atlas” suklumpa ir krenta. Taip pat verta paminėti, kad “Boston Dynamics” prie “Atlas” ir jo dvikojų pirmtakų dirbo daugiau nei dešimtmetį. E. Muskas mano, kad jis gali peršokti jų darbą per metus.
Jungtinės Karalystės Centrinio Lankašyro universiteto robotikos inžinerijos dėstytojas Carlas Berry (Karlas Beris) man tai paaiškino ne taip abejotinai: “[Vadinti tai] arklių mėšlu, atvirai kalbant, skamba dosniai. Nesakau, kad jis neturėtų atlikti tokių tyrimų, bet tai įprastas perdėtas triukšmas.” Berry pabrėžė, kad diegiant robotiką ir dirbtinį intelektą gamyboje paprastai reikia gaminti kuo paprastesnes mašinas: ne pačias sudėtingiausias.
“Nesakau, kad “Tesla” tyrimai nėra geras dalykas, – sakė jis, – tačiau tarp jų ir tokių bendrovių kaip “Boston Dynamics” visuomenė turi nerealių lūkesčių dėl to, ką šiuo metu geba robotika arba ką ji gebės padaryti per daugelį metų.”
Aš asmeniškai neabejoju, kad jei Muskas norės, 2022 m. jis galės pagaminti kažką, kas atrodys kaip “Tesla Bot”. Nebūtų sunku pagaminti padorų automatą – pavyzdžiui, kažką, kas prilygtų pažangesnių Disnėjaus pramogų parkų modelių lygiui. Kai jis turės jį, kad galėtų vaikščioti ant scenos, jis netgi gali jį nusiųsti į kosmosą, kad būtų įdomu antraštėse. Bet jei jis tai padarys, tai bus tik dar vienas dėmesio atitraukimas. Robotika daro didžiulę įtaką gamybai, be jokios abejonės, bet nereikia apsimesti, kad mašinos turi atrodyti kaip žmonės, kad tai padarytų.
Tokiais masalais ir apgaulėmis Muskas veikia dažnai. Tik pagalvokite, kaip laikui bėgant keitėsi jo planai dėl “Hyperloop”. Apie šią technologiją buvo skelbiama kaip apie bėgių traukinių sistemą, kuri žmones iš Los Andželo į San Franciską nuveš greičiau nei per pusvalandį. Bėgant metams šie užmojai mažėjo, kol projektas virto “The Loop”: nedideliu tuneliu, kuriuo, jei norite, galite važiuoti automobiliu. (Kitaip dar vadinamas tuneliu.)
Tesla Bot man iš tikrųjų priminė Sophia: mechaninį pokalbių robotą, kuris pasirodė pokalbių laidose ir žurnalų viršeliuose. Sofija pasikliauja klaidinimu, kad apgautų auditoriją, ir yra nuolatinis dirbtinio intelekto ekspertų paniekos taikinys. Tačiau ji taip pat turi atlikti tam tikrą darbą. Kaip 2017 m. man sakė vienas iš roboto kūrėjų Benas Goertzelis (Ben Goertzel), Sofija veikia lavindama mūsų vaizduotę, skatindama mus apgauti save ir įtikinti, kad ateitis yra arčiau, nei rodo faktai. Šio proceso metu robotas savo kūrėjams generuoja finansavimą ir naujienų pranešimus.
“Jei žmonėms sakau, kad naudoju tikimybinę logiką samprotavimams apie tai, kaip geriausiai apkarpyti mūsų loginiame variklyje atsirandančius grandininius išvadų medžius, jie net neįsivaizduoja, apie ką kalbu, – sakė Goertzelis. “Bet jei jiems parodysiu gražų besišypsantį roboto veidą, jie pajus, kad AGI iš tiesų gali būti netoli ir perspektyvi.”
Šį jausmą Muskas nori įskiepyti savo auditorijai, nesvarbu, ar tai būtų investuotojai, ar kiti asmenys. Jo Sofijos strategijos posūkis yra tas, kad jam net nereikia roboto imitacijos, kad parduotų svajonę. Viskas, ko jam reikia, yra šokėja su spandekso kostiumu. Štai tai ir yra naujovė. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas