Powered by Wetter2.com
January 27, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Leica M11” yra šlovinga relikvija telefonų su fotoaparatais patogumo amžiuje

Penkeri metai “Leica” šalyje nėra ilgas laiko tarpas, tačiau fotografijos pasaulis apsivertė aukštyn kojomis nuo tada, kai 2017 m. sausį pasirodė “Leica M10”. Nuo to laiko kompiuterinė fotografija ir dirbtinio intelekto redagavimas pakeitė mėgėjišką fotografavimą, todėl naujasis “Leica M11” dabar atrodo kaip praėjusio amžiaus reliktas.

Tačiau tai, kad “Leica M11” yra visiškas anachronizmas – garvežys “Virgin Hyperloop” pasaulyje – tik padidina jo patrauklumą. Tai fotoaparatas be automatinio fokusavimo, jau nekalbant apie įtemptus mažus algoritmus, kurie iš jūsų nuotraukų rinkinio sudėlioja geriausius fragmentus. Tačiau fotografavimas tik rankiniu būdu ir fokusavimas naudojant tolimatį išsaugo nuotraukų darymo stilių, kuris yra priešingas, tarkime, “Google” stebuklingajam trintukui.

Kai kas teigia, kad “Leica” M serijos fotoaparatai yra per brangūs nostalgikų trofėjai arba turtingų fotoaparatų snobų garbės ženklai. Tačiau nors sunku nesutikti, kad “Leica M11” už 8 995 JAV dolerių (7 500 svarų sterlingų) yra per brangus, taip pat galima įvertinti tai, kad jis egzistuoja. Tikriausiai kada nors turėsiu tik kvarcinius laikrodžius, bet tai nereiškia, kad negaliu svajoti nusipirkti rankinio suvedimo “Tag Heuer Carrera”.

Leica M11 skiriasi nuo daugelio kitų senovinių technologijų tuo, kad jo nostalgija yra ne tik oda. Tai puikiai evoliucionavęs įrankis, kuris tik tinkamose vietose prideda šiuolaikinių patogumų ir siūlo kažką tikrai kitokio nei bet kas kitas. Be to, jo tiesioginė kilmė siekia 1954 m. Leica M3, todėl jis yra gana unikalus buitinės technikos pasaulyje.

Sujungta patirtis

Kuo “Leica M11” yra ypatingas? Visiškai nesutinkame: dar nesame jo visiškai išbandę, todėl negalime komentuoti jo naujojo 61 MP viso kadro jutiklio našumo. Tačiau M serijos koncepcija patraukli savo dydžiu, fokusavimu su tolimačiu ir paprastumu, ir visa tai naujame “Leica” modelyje išliko.

Kaip ir jo pirmtakai, M11 siūlo klasikinę tolimatį su optiniu vaizdo ieškikliu. Užuot naudojus automatinio fokusavimo sistemą objektui užfiksuoti, jo vaizdo ieškiklyje yra centrinis langelis, kuriame sujungiami du vaiduokliški vaizdai. Pasukite fokusavimo žiedą, kad sujungtumėte šiuos du vaizdus, ir kai jie idealiai sutampa, sufokusuosite.

Tai skamba sudėtingai, tačiau greitai tampa antrąja prigimtimi ir turi keletą privalumų. Pirma, optinis vaizdo ieškiklis leidžia matyti kadro kraštus, todėl galite jaustis labiau susiję su scena, palyginti su žiūrėjimu į elektroninio vaizdo ieškiklio cilindrą. Be to, dėl objektyve esančios lauko gylio skalės galite naudoti “zoninį fokusavimą”, kad galėtumėte greitai fotografuoti, visai nefokusuojant.

Tai sudėtingesnė “nukreipk ir fotografuok” patirtis nei telefone, tačiau tai paskatino legendinį gatvės fotografą Henri Cartier-Bressoną pavadinti savo “Leica” tolimatį “mano akies pratęsimu”. M serijos fotoaparatuose nėra mygtukų, nustatymų, trukdžių ir automatikos, tačiau išlaikomas ryšys su tradiciniu nuotraukų kūrimo procesu – džiugu, kad tai išliko kompiuterinės fotografijos pasaulyje, nepaisant pernelyg didelės M11 kainos.

Be to, M11 yra kur kas daugiau nei tik išblukusi atgyvena; juk galėtumėte nusipirkti naudotą “Canon AE-1” juostinį fotoaparatą ir patirti tikrai senovinę patirtį. Pirmą kartą M serijos fotoaparate M11 yra 64 GB vidinė atmintis, kurios keistai trūksta daugumoje beveidrodžių fotoaparatų, ir tai padeda kompensuoti antrojo kortelės lizdo trūkumą. Naujasis 61 MP jutiklis taip pat suteikia labai didelę raišką tokio dydžio fotoaparatui ir galimybę fotografuoti 36 MP arba 18 MP nuotraukas naudojant visą jutiklio plotą (nors ir su pikselių suskaidymu).

Puikiai suformuotas

Kitas “Leica M11” rankinio fotografavimo privalumas – dydis. Kadangi “Leica” diapazono ieškiklių objektyvuose nėra automatinio fokusavimo variklių, o pačiame fotoaparate nėra tokių funkcijų kaip vaizdo stabilizavimas korpuse, jis yra labai kompaktiškas viso kadro fotoaparatui. Dydžio skirtumas, palyginti su šiuolaikiniais veidrodiniais fotoaparatais, nėra toks ryškus kaip veidrodinių fotoaparatų laikais, tačiau M11 vis tiek yra perpus plonesnis už “Sony A7 IV” ir turi daug mažesnius objektyvus.

Todėl jis yra maždaug tokio pat dydžio kaip Nikon Z fc, kitas protingesnės kainos retro fotoaparatas, tačiau turintis mažesnį APS-C jutiklį ir prastesnius objektyvus. Didelė “Leica M11” patrauklumo dalis neabejotinai yra jo nuostabus, bet tvirtas dizainas, tačiau jis vėlgi turi praktinę paskirtį – idealiai tinka gatvės ir reportažinei fotografijai.

Nors “Leica M11” yra neabejotinas malonumas, šią kainą bent iš dalies galima pateisinti žinant, kad tai fotoaparatas, kuris buvo sukurtas taip, kad tarnautų visą gyvenimą. Keista tik tai, kad juodos versijos korpusas iš dalies pagamintas iš aliuminio, o sidabrinės versijos – iš klasikinės žalvario ir magnio konstrukcijos, tačiau abu modeliai kainuoja tiek pat.

Nepaisant šio keistumo, M11 paveldas daro jį gana unikalų buitinės technikos pasaulyje. Yra labai nedaug dabartinių linijų, kurių kilmė tiesiogiai siekia šeštąjį dešimtmetį – greita “TechRadar” komandos apklausa parodė, kad panašūs pavyzdžiai yra “Braun LE01” belaidis garsiakalbis (prikeltas iš šeštojo dešimtmečio LE garsiakalbių), “B&O Beolit 20” (sukurtas pagal 1930-ųjų “Beolit” radijo imtuvus) ir “Klipsch Heritage Heresy IV” (1957 m. garsiakalbio įpėdinis). Tačiau nė vienas iš jų nėra toks kultinis kaip “Leica M” serija.

Rankinio valdymo vėliavos palaikymas

Ar tai reiškia, kad rekomenduojame įsigyti “Leica M11”? Ne – tai būtų juokinga, atsižvelgiant į jos kainą, be to, kaip minėjome, dar neišbandėme jos gatvėse. Realiai, protingas pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis distancinio ieškiklio patirtimi su šiuolaikiniais patogumais, yra “Fujifilm X-Pro3” – už M11 kainą galite nusipirkti penkis tokius fotoaparatus, o X serijoje yra keletas puikių pagrindinių objektyvų.

Tačiau tai taip pat nereiškia, kad pasaulyje, kuriame mažėja fotoaparatų pardavimai ir vis labiau vienodėja fotografavimo patirtis, negalime džiaugtis “Leica M11” egzistavimu. Žinoma, ji gali pateisinti savo egzistavimą tik išgaudama prabangų prekės ženklą ir paveldą, tačiau tai nėra ir ciniškas pasipinigavimas. Tai subtiliai evoliucionavęs fotografijos įrankis, kurio vertė išlieka ir 2022 m., praėjus beveik 70 metų nuo jo atsiradimo.

Daugeliu atžvilgių M11 yra “Google Pixel” priešingybė. Nuo 2019 m. “Google Pixel 4” “Google” pirmieji pradėjo naudoti kompiuterinę fotografiją su tokiomis funkcijomis kaip naktinis režimas, kuris visiškai automatizuoja fotografavimą.

Šiandieniniai fotoaparatų telefonai yra puikūs įrankiai daugumai žmonių, tačiau tai neturi būti daroma nišinės klasikos, kurią įvaldyti daug sudėtingiau ir kuri teikia daug daugiau pasitenkinimo, sąskaita. Nepaisant šiek tiek juokingos kainos, džiugu matyti, kad “Leica M11” išlieka tokios fotografavimo patirties pavyzdžiu.